Editörler : crops35
24 Haziran 2020 12:35

Engelli memur olrak çalışan kişinin KPSS/ EKPSS yeniden atanması

Arkadaşlar mehaba meb de memur olrak çalışıyorum. Aynı kurumda başka bir kadro olan öğretmenlik için muvafakat süreci nasıl işler ?Nasıl yapılır ? İstifa etmek gerekir mi? Ve sözleşmeli öğrt. ve kadrolu öğrt. için bu süreçlerin farkı nedir.?

Bu süreçlerden geçmiş arkadaşlar ve bilgisi olanlar bilgi verirse çok sevinirim .iyi günler

murat_29
Daire Başkanı
24 Haziran 2020 13:23

kurum içi olduğundan istifa gerektirmez.

emissario
Genel Müdür
25 Haziran 2020 08:42

İstifa gerekmiyor. Eğer tekrar sınava girip şuan bulunduğunuz ünvandan daha yüksek bir ünvana atanırsanız muvaffakat veriliyor ve direkt geçiş yapıyorsunuz. Sözleşmeli veya kadrolu konusunda da aynı şekilde ilerliyor.

alıkasap
Aday Memur
18 Ocak 2021 22:13

2020 de unıverteye yerlesırsek 2022 de daha yuksek bı puan alıp baska kadroya yerlesmek ıcın ıstıfa etmek gerekıyomu yoksa oyle bı sansımız yokmu.

tnsrkn
Genel Müdür
18 Ocak 2021 22:35

Ekpps ile her ne olursa olsun unvaniniz degisiyorsa yada sınıfınız ( örneğin memurluktan öğretmenliğe yada memurluktan röntgen Teknikerliği yada herhangi bi teknisyen yada hizmelilikten memurluğu ) yeni kazandığıniz unvana geçersiniz. Hiç bir şekilde Ekpps de istifa yoktur kurum muvafakat verir biter

alıkasap
Aday Memur
18 Ocak 2021 22:43

hocam sımdıye kadar aldıgım en net cevaptı tesekkur ederım.son bı soru daha sorsam sınıfı yada unvanı degısmeden 2022 puanıyla baska bı sehri tercıh ederse gecmesı mumkun olurmu unıverstıler cakılı kadro dıye bılıyorum da ondan soruyorum.ilginiz için cok tesekkurler tekrardan

tnsrkn, 3 yıl önce
Ekpps ile her ne olursa olsun unvaniniz degisiyorsa yada sınıfınız ( örneğin memurluktan öğretmenliğe yada memurluktan röntgen Teknikerliği yada herhangi bi teknisyen yada hizmelilikten memurluğu ) yeni kazandığıniz unvana geçersiniz. Hiç bir şekilde Ekpps de istifa yoktur kurum muvafakat verir biter

tnsrkn
Genel Müdür
18 Ocak 2021 23:10

Unvan yada hizmet sınıfı değişmeden olmaz.ikisinden biri mutlaka degismeli
alıkasap, 3 yıl önce

hocam sımdıye kadar aldıgım en net cevaptı tesekkur ederım.son bı soru daha sorsam sınıfı yada unvanı degısmeden 2022 puanıyla baska bı sehri tercıh ederse gecmesı mumkun olurmu unıverstıler cakılı kadro dıye bılıyorum da ondan soruyorum.ilginiz için cok tesekkurler tekrardan

alıkasap
Aday Memur
18 Ocak 2021 23:12

cok tesekkurler ılgınız alakanız ıcın

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi