Editörler : ayşegül bgm
24 Haziran 2020 16:27   

Kpss hemşirelik

Merhabalar ben 2. Sınıf lisans hemşirelik öğrencisiyim bu sene 2. Sınıf olcam. 2022 kpssye gircem Allah'ın izni ile o zamana kadar bölümünün ataması nasıl olur nasıl çalışmalıyım bir iki tüyo verirseniz sevinirim. Bu arada matematik ve türkçe temelin var geçmiş senelerde çıkmış soruları yapıyorum yani. Şimdiden cevaplarınız için tşkrler.

24 Haziran 2020 17:36

lisansordu52
Aday Memur
Kardeşim senin yerine lise mezunu hemşire almaya devam edecekler zaten alımlar genel olarak bu sene hariç pandemi nedeninden dolayı azalıyor sürekli bundan sonraki dönem içinde gerek pandemi nedeniyle ekonomik sorunlar olacağı dünyada kaçınılmaz şimdiden kpss ye odaklan çalış işini garantiye al alımlarda belki lise hemşire bile fazladan alabilirler lisans hemşire yerine çünkü düşük ücretli vs diye yani hemşireliği popülerliği azaldı ve yökte belirtti 2024 te hemşite ihtiyacı bitecek diye bence umut yok ama umarım yanılırım.
24 Haziran 2020 17:38

lisansordu52
Aday Memur
Ben atanma olarak öğretmenlik okumanı tavsiye ederdim en kötü dalda bile atamalar arttı ve düzenli atamaları var bakanları sayesinde
24 Haziran 2020 17:55

Lisanshemşire46maraş
Aday Memur
Kardeşim senin yerine lise mezunu hemşire almaya devam edecekler zaten alımlar genel olarak bu sene hariç pandemi nedeninden dolayı azalıyor sürekli bundan sonraki dönem içinde gerek pandemi nedeniyle ekonomik sorunlar olacağı dünyada kaçınılmaz şimdiden kpss ye odaklan çalış işini garantiye al alımlarda belki lise hemşire bile fazladan alabilirler lisans hemşire yerine çünkü düşük ücretli vs diye yani hemşireliği popülerliği azaldı ve yökte belirtti 2024 te hemşite ihtiyacı bitecek diye bence umut yok ama umarım yanılırım.
lisansordu52, 2 hafta önce - Alıntıya git

Yine bir pandemi süreci yaşanırsa atanırım desene vkdmfmdmd

24 Haziran 2020 17:58

Lisanshemşire46maraş
Aday Memur
Ben atanma olarak öğretmenlik okumanı tavsiye ederdim en kötü dalda bile atamalar arttı ve düzenli atamaları var bakanları sayesinde

İlköğretim matematik düşünmüştüm ama öğretmenlik bölümlerinde mülakat,alan sınavı ayrıyeten bir de kpss vardı düşün şu an atama gibi bir sıkıntısı olmayan bir bölümde bu kadar düşünüyorum eğer öyle olsa şuan kahrolmuştum cmxmxmxkx

24 Haziran 2020 18:00

lisansordu52
Aday Memur

İlköğretim matematik düşünmüştüm ama öğretmenlik bölümlerinde mülakat,alan sınavı ayrıyeten bir de kpss vardı düşün şu an atama gibi bir sıkıntısı olmayan bir bölümde bu kadar düşünüyorum eğer öyle olsa şuan kahrolmuştum cmxmxmxkx

Lisanshemşire46maraş, 2 hafta önce - Alıntıya git
Hemşireliği de alan gelicek kardeşim farkı olmucak birde mülakat zaten geçen sene gelecekti engellendi ama şu an devletin gündeminde mülakat var sağlık için
24 Haziran 2020 18:03

Lisanshemşire46maraş
Aday Memur
Hemşireliği de alan gelicek kardeşim farkı olmucak birde mülakat zaten geçen sene gelecekti engellendi ama şu an devletin gündeminde mülakat var sağlık için

Bilmiyorum vallahi ben şuanda başladım tarih coğrafya falan eşeği sağlam kazığa bağlayalım da inşallah atanırım. teşekkür ederim önerilerin ve görüşlerin için

24 Haziran 2020 18:05

lisansordu52
Aday Memur

Bilmiyorum vallahi ben şuanda başladım tarih coğrafya falan eşeği sağlam kazığa bağlayalım da inşallah atanırım. teşekkür ederim önerilerin ve görüşlerin için

Lisanshemşire46maraş, 2 hafta önce - Alıntıya git
Rica ederim kardeşim
24 Haziran 2020 22:13

Hemşire4567
Aday Memur

Şuana kadar hç bir alımda lise hemşirelerine ağırlık verildiği görülmedi ilginç bir. Yorum olmuş açıkcası alımlara gelince her yıl sizin gibi diyenler oldu 2018 dönemi pandemi yoktu alım az olacak denildi seçim bahanesi ile son alım 62 ile kapattı Türkiye sağlıkta gelişmekte olan bir ülke ve sürekli yeni hastaneler açılıyor ihtiyaç artıyor sağlık gelişiyor bu konuda sizin gibi düşünmüyorum açıkcası

24 Haziran 2020 22:53

Lisanshemşire46maraş
Aday Memur

Şuana kadar hç bir alımda lise hemşirelerine ağırlık verildiği görülmedi ilginç bir. Yorum olmuş açıkcası alımlara gelince her yıl sizin gibi diyenler oldu 2018 dönemi pandemi yoktu alım az olacak denildi seçim bahanesi ile son alım 62 ile kapattı Türkiye sağlıkta gelişmekte olan bir ülke ve sürekli yeni hastaneler açılıyor ihtiyaç artıyor sağlık gelişiyor bu konuda sizin gibi düşünmüyorum açıkcası

Hemşire4567, 2 hafta önce - Alıntıya git

Doğrudur reis bende şaşırdım yorumuna ama YÖK başkanının gerçekten de öyle bir açıklaması var 2024 de doktorların bile ataması öyle direkt olmayacakmış. Allah hayırlısını versin

24 Haziran 2020 22:55

Lisanshemşire46maraş
Aday Memur

Hemşire4567, 2 hafta önce - Alıntıya git

Ayrıca sözlü sınav gelme ihtimali de varmış siz ortaöğretim hemşire misiniz?

25 Haziran 2020 03:32

Samsunhemsire55
Aday Memur
Tek önerim 2020 kpss ye gir ben 2. sinifken 2018 kpss ye girdim şimdi atanıyorum 2 ay var güzel bı calisma ile 75 alırsın
25 Haziran 2020 13:50

Lisanshemşire46maraş
Aday Memur
Tek önerim 2020 kpss ye gir ben 2. sinifken 2018 kpss ye girdim şimdi atanıyorum 2 ay var güzel bı calisma ile 75 alırsın
Samsunhemsire55, 2 hafta önce - Alıntıya git

2020 ye girebilir miyim çalışıyorum ben zaten ama 2. Sınıfa yeni geçtim 2022 ye girmiyor muyum bu sene 1. Sınıftım

Toplam 12 mesaj

ANKET
Kurs, lisansüstü eğitim, ödül ve projeler için öğretmenlere hizmet puanı verilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?