Editörler : ayşegül bgm
25 Haziran 2020 13:21

Veteriner hekimliği mi ilköğretim mat ve hemşirelik mi ?

yks hazırlanıyorum bu sene inşallah sınava giricem .3 branş arasındayım .4 yıl sonra hangisi avantajlıdır(çalışma ortamı , ekonomik getiriler , atanma durumu vb ....yorumlar mısınız tesekkür edeyorum.

Hayalperesthemşire
Müsteşar
25 Haziran 2020 13:57

Veterinerlk yapabileceğini düşünüyorsan ona yönel olmadı öğretmenlik düşün, hemşirelikdn uzak dur kardeş, evt en rahat hemşirelikte atanırsn bu bir gerçek ama herşey atanmak değil eminol, sorunlar daha sonrasında başlıyor

cemol
Genel Müdür
25 Haziran 2020 14:08

peki hocam nedenini acıklar mısınız

Hayalperesthemşire, 4 yıl önce

Veterinerlk yapabileceğini düşünüyorsan ona yönel olmadı öğretmenlik düşün, hemşirelikdn uzak dur kardeş, evt en rahat hemşirelikte atanırsn bu bir gerçek ama herşey atanmak değil eminol, sorunlar daha sonrasında başlıyor

cemol
Genel Müdür
25 Haziran 2020 15:28

tamam hemşreliği silelim ozaman

Japonpdr
Aday Memur
25 Haziran 2020 15:36

Üç bölümde farklı karakteristik yapılar barındırıyor. Kendi ilgi ve yeteneklerinizi göz önüne almanız gerek. İş bulma vs. Gibi değerleri göz önünde bulindurursaniz ilk. Mat ve hemşirelik daha mantıklı olur. Hayvanları çok seviyor ve devlet olmazsa da klinik açabilecek durumunuz varsa veterinerlik de güzel olabilir. Rehberliği tercih ettim ben ama hala veterinerlik içimde ukde olmuştur. Esit agirlikciyim ama veterinerligin bazılarına puanım yetiyordu da:D

cemol
Genel Müdür
25 Haziran 2020 16:01

peki veterinerlik bölümünü dil hazırlıklı üniversitelerde okumanın avantajları neler

Japonpdr, 4 yıl önce
Üç bölümde farklı karakteristik yapılar barındırıyor. Kendi ilgi ve yeteneklerinizi göz önüne almanız gerek. İş bulma vs. Gibi değerleri göz önünde bulindurursaniz ilk. Mat ve hemşirelik daha mantıklı olur. Hayvanları çok seviyor ve devlet olmazsa da klinik açabilecek durumunuz varsa veterinerlik de güzel olabilir. Rehberliği tercih ettim ben ama hala veterinerlik içimde ukde olmuştur. Esit agirlikciyim ama veterinerligin bazılarına puanım yetiyordu da:D

Samsunhemsire55
Aday Memur
25 Haziran 2020 18:11

Bence ilköğretim matematik düşün 4 yıl önce bende ilköğretim matematik ile hemşirelik arasında kaldım ataması iyi diye hemşirelik yazdım ama iş zor öğretmen mis gibi
26 Haziran 2020 22:22

İlk Mat seç bende bu 3 meslek arasındaydım. Keşke ilk.mat seçseydim diyorum matematiği de çok seviyordum ama ona göre iyi düşün hakkında hayırlısı

cemol
Genel Müdür
29 Haziran 2020 15:15

paylaşımımı okuyan veterinerlik ve ilk mat. bölümü çalışan ve öğrenci lerimizde yorumlarsa çok memnun olurum. tercih sınavdan daha zormuş.

Lisanshemşire46maraş, 4 yıl önce

İlk Mat seç bende bu 3 meslek arasındaydım. Keşke ilk.mat seçseydim diyorum matematiği de çok seviyordum ama ona göre iyi düşün hakkında hayırlısı

cemol
Genel Müdür
30 Haziran 2020 12:39

ne kadar zormuş arada kalmak.veterinerlik atamaları nasıl 3 yılda bir mi

30 Haziran 2020 21:29

kesinlikle öğretmenlik, hemşirelik sürünmekle eşdeğer
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi