Editörler : Lanet

Kapalı
25 Haziran 2020 16:05

Salkımsız Sokağın Apartman Dairesi Lakırdıları

Sıkıştığımız apartmanların boşluklarına fırlattırız biz avazlarımızı.

Heybemizde ne varsa düşünmeden salarız o boşluğa.

Taş sektiririz sonra, biraz keyfimiz varsa,

Sonrası, tutunduğumuz sadece bir boşluktur, görürüz;

Boşluğa tutunma hissi, sen varya sen ne muazzam bir hissin:

Düşmüyor, o boşlukta asılı kalıyor, içinde ne var ne yok hepsi ile orada yüzleşiyor, sonra Salkımsız Sokağın Soğuk apartman dairesine gülümseyerek geri dönüyorsun...

aufhebungen
Memur
25 Haziran 2020 16:23

bir yağmurun altındaydım, yoktu yetişecek yerim, ıslandım, sizin apartmana sığınabilir miyim

Hissya
Kapalı
25 Haziran 2020 16:28

Salkımsız sokağın apartman dairesinin en üst katındayım. Boşluktan bakıyorum çocuk parkı var karşımda. Bi gidip sallansam mı diyorum sonra amann şimdi kim inecek aşşağıya diyip dönüyorum.

Boşluklarımda halay çekerek eve geçiyorum.

Kahve yapıyorum gel :)

başlığını sevdiğim :D

PozZii
Kapalı
25 Haziran 2020 16:42

Nefes nefes kalırsan soluklanmak için uğra,

Yorulursan dinlenmek için uğra,

Boğazın düğüm düğüm olursa, o düğümü çözmek için uğra,

Üşürsen iki dost kelamı ile ısınmak için uğra.

Kısacası bizim apartmanın gıcırdayan o demir kapısı sana her zaman sonuna kadar açık.

aufhebungen, 4 yıl önce

bir yağmurun altındaydım, yoktu yetişecek yerim, ıslandım, sizin apartmana sığınabilir miyim

PozZii
Kapalı
25 Haziran 2020 16:44

İş yerimde nefes almak için yangın merdivenine kaçardık.

Boşluğumuz o kadar havadar değil ama, ucu bucağı yok.

Görünmüyorsun.

Kahvenle gel her zaman duble olsun:)

Hissya, 4 yıl önce

Salkımsız sokağın apartman dairesinin en üst katındayım. Boşluktan bakıyorum çocuk parkı var karşımda. Bi gidip sallansam mı diyorum sonra amann şimdi kim inecek aşşağıya diyip dönüyorum.

Boşluklarımda halay çekerek eve geçiyorum.

Kahve yapıyorum gel :)

başlığını sevdiğim :D

berfin-meb
Müsteşar
25 Haziran 2020 23:21

"Hiç ziyaret etmediğin bir sokak, hiç okumadığın bir kitaptır Ne kaçırdığını hiç bilemezsin.."

Ceset Çiçegi
Aday Memur
26 Haziran 2020 01:05

Selam ben yeniyim de apartmanda kiralık dairevar mıydı acaba :p

PozZii
Kapalı
26 Haziran 2020 13:36

Hoşgeldin olmaz mı? Kiralık iyi fikir, belki sıkılır Salkımsız Sokaktan Salkımlı Sokağa taşınırsın:)

PozZii
Kapalı
26 Haziran 2020 13:39

Bazen hayatıma değenlerin varlığının, kaçırdıklarımdan mütevellit olduğunu düşünürüm. Oysa ki herkes; kaçırdıkları için elde ettiklerini suçlar.

berfin-meb, 4 yıl önce

"Hiç ziyaret etmediğin bir sokak, hiç okumadığın bir kitaptır Ne kaçırdığını hiç bilemezsin.."

Hissya
Kapalı
26 Haziran 2020 14:03

Büyük olan her şeyi küçülttüm ve küçük olan her şeyi büyüttüm.

En uzak hedefimi en yakınla takas ettim, ve işte ben hazırım..

*

Tutunamayanlarda umut çabası..

Tam semaver havası :)

aufhebungen
Memur
26 Haziran 2020 14:12

Apartman yapılıp önüne teselli olsun diye dikilen bir ağaç gibiyim galiba. Kalkıp ormana gidemeyecek kadar yerleşmişim. . Köklü olmak oradan tek bir adım dahi kıpırdayamamaktır ancak toprağı sevip biraz büyüsem güneşi kestiğime şikayetlenirim. . Siz bana bakmayınız efendim, ben oradan sökülüp bir ormana karışabilme ihtimalini, kuruma korkusuyla ertelerim.

berfin-meb
Müsteşar
26 Haziran 2020 14:22

Sayın PozZii bu sözü söyleyenin kaçırılanlar derken söz ettiğinin kişiler olduğunu sanmıyorum..

Gerçekten sokak ve caddelerden bahsettiğini düşünüyorum..

Mesela çocukluğumuzun geçtiği, ya da yaşamımızın bir diliminde bizde iz bırakan her sokak köşesi ve her manzara

beynimizde yer etmiştir. İster kirazlı sokak olsun, ister dutlu, ister asmalı, ister salkımlı...

Salkımsız sokak tanımlamasını ben çok sevdim..

Başlığı samimi buldum ve yazmadan edemedim..

Hissya
Kapalı
26 Haziran 2020 14:23

Apartman önündeki ağaçlar daha kıymetlidir..

Tesellisi bile alengirli :)

aufhebungen, 4 yıl önce
Apartman yapılıp önüne teselli olsun diye dikilen bir ağaç gibiyim galiba. Kalkıp ormana gidemeyecek kadar yerleşmişim. . Köklü olmak oradan tek bir adım dahi kıpırdayamamaktır ancak toprağı sevip biraz büyüsem güneşi kestiğime şikayetlenirim. . Siz bana bakmayınız efendim, ben oradan sökülüp bir ormana karışabilme ihtimalini, kuruma korkusuyla ertelerim.

PozZii
Kapalı
26 Haziran 2020 14:34

Çocukluğum "kuru dere" adlı bir mahallede geçti. Hiç mor salkımlı , hanımeli kokulu, evleri sarmaşıklı cumbalı sokaklardan geçmedim. Geçemedim. Sokaklarımız ağaç çiçekleri kokmazdı. Tek bildiğim koku; sürekli çamaşır yıkayan kadınların, sokağa döktükleri deterjanlı pis su kokusuydu.

Sonra büyüdük, konar göçer ailemle farklı farklı şehirlerde farklı farklı sokaklara yerleştik.

Soğuk apartman dairelerine yerleştik, lakırdılarımız da artık soğuktu. O çamaşır pisliği kalıntısı deterjanlı su kokulu sokak kadar bile sıcak değildi artık hiçbir şey.

Salkımsız sokaklar değiştikçe, tutunmak zorlaşıyordu hayata...

PozZii
Kapalı
26 Haziran 2020 14:38

Teşekkürederim berfin-meb onore oldum.

Aslında zaman, mekan, kişi, eşya her şey olabilir kaçırdıklarımız, tek bildiğimiz TUTUNAMADIĞIMIZ...

berfin-meb, 4 yıl önce

Sayın PozZii bu sözü söyleyenin kaçırılanlar derken söz ettiğinin kişiler olduğunu sanmıyorum..

Gerçekten sokak ve caddelerden bahsettiğini düşünüyorum..

Mesela çocukluğumuzun geçtiği, ya da yaşamımızın bir diliminde bizde iz bırakan her sokak köşesi ve her manzara

beynimizde yer etmiştir. İster kirazlı sokak olsun, ister dutlu, ister asmalı, ister salkımlı...

Salkımsız sokak tanımlamasını ben çok sevdim..

Başlığı samimi buldum ve yazmadan edemedim..

aufhebungen
Memur
26 Haziran 2020 15:20

O zaman sevgiler eskiyen güzelim şeylere. . Eski eve, eski kek kalıbına, eski kazağa, eski deftere, eski yerleşimlere, eski dosta en çok da eski zamana selamlar. . Merhaba eskimeyen güzelim şeyler.

berfin-meb
Müsteşar
26 Haziran 2020 16:33

"Yazacak çok söz var da, ne gerek var şimdi yazmaya.

Herkes bildiğini okuyor nasıl olsa.

Kimseden hiçbir beklentim yok.

Dünya bile iki yüzlü ;

Biri ' Yeryüzü ' diğeri ' Gökyüzü '.."

**

En iyisi Hissya 'nın dediği gibi "Tam semaver havası"

Salkımsız Sokak'ta semaverde çay içme vakti..

PozZii
Kapalı
26 Haziran 2020 17:11

Komşunun yaptığı poğaça kokusu sarmışken apartmanımızı, dostumuz semaver çayı yapmışken üstelik, güneş batmaya selam vurmuşken bu şehirde, aç kalmış martıların çığlıklarına eşlik ediyorken radyoda çalan kırkbeşlik İlhan İrem şarkısı, gülümseyelim mi sokağın en güzel köşesinden tüm "tutunamayanlara"...

berfin-meb
Müsteşar
26 Haziran 2020 21:49

PozZii, 4 yıl önce

Komşunun yaptığı poğaça kokusu sarmışken apartmanımızı, dostumuz semaver çayı yapmışken üstelik, güneş batmaya selam vurmuşken bu şehirde, aç kalmış martıların çığlıklarına eşlik ediyorken radyoda çalan kırkbeşlik İlhan İrem şarkısı, gülümseyelim mi sokağın en güzel köşesinden tüm "tutunamayanlara"...

berfin-meb
Müsteşar
28 Haziran 2020 10:16

Bir karar almıştım ; artı ya da eksi vermemeye dair..

Artık sadece artı veriyorum.. Size verdiğim artıyı silmişler..

Bu artı eksi çok da önemli değil..Sözlerle de ifade edilebilir düşünceler..

Acaba gerçekten tutunamıyor muyuz yoksa tutundurtmuyorlar mı ?

Gerçek hayatta tutanabildiğimize göre var bunda bir gariplik..

Forum kültürünü bilmeyenler ve hiç tanımadıkları insanları işlerine geldikleri gibi yargılayanlar olduğu müddetçe tutunamayız

elbette..

PozZii, 4 yıl önce

Teşekkürederim berfin-meb onore oldum.

Aslında zaman, mekan, kişi, eşya her şey olabilir kaçırdıklarımız, tek bildiğimiz TUTUNAMADIĞIMIZ...

berfin-meb
Müsteşar
28 Haziran 2020 10:18

Bu arada aç martılara poğaça vermeyi unutmayalım..

PozZii, 4 yıl önce

Toplam 168 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi