Editörler :
25 Haziran 2020 18:03   

Tek kişilik salon görevi

Merhaba hocalarım. Lgsde tek kişilik salonda görev yaptım. İşaretleme kodlama okuma vs yapmadık ama iki sınav için 20+20= 40dk fazladan görev aldım. Benim ücretim normal gözetmen ücreti mi olur yoksa daha mı fazla olması gerekir.

25 Haziran 2020 18:13

yenilikci2020
Aday Memur

Bu arada söylemeyi unuttum normal gözetmen ücreti yazılmış bize.

25 Haziran 2020 22:44

sinelt
Daire Başkanı
Hocam bizim okulda da vardı tek kişilik salonlar ama hiçbirine ek süre verilmeyeceği söylendi. Neden ek süre verildi acaba öğrenciye?
26 Haziran 2020 00:18

yenilikci2020
Aday Memur

hocam bizim salonlarımızın kapılarında asılı olan kağıtlarda zaten süre belliydi. yani bizim veya okulun inisiyatifinde verilen bir karar değil bu. Okul yönetimi önceden başvuru yapıyor ve belirlenen kriterlere göre ek süre veriliyor.

26 Haziran 2020 08:49

sinelt
Daire Başkanı

hocam bizim salonlarımızın kapılarında asılı olan kağıtlarda zaten süre belliydi. yani bizim veya okulun inisiyatifinde verilen bir karar değil bu. Okul yönetimi önceden başvuru yapıyor ve belirlenen kriterlere göre ek süre veriliyor.

yenilikci2020, 2 hafta önce - Alıntıya git
Anladım hocam. Bizim öğrencilerde öyle Bi durum yoktu demek ki. Ama ücretin değişeceğini zannetmiyorum hocam. Normal gözetmen veya salon başkanı ücreti alırsınız bence görevinize göre.
26 Haziran 2020 13:02

damlaca
Şef
Hocam bizim okulda da vardı tek kişilik salonlar ama hiçbirine ek süre verilmeyeceği söylendi. Neden ek süre verildi acaba öğrenciye?
sinelt, 2 hafta önce - Alıntıya git
Özel eğitim gereksinimli öğrencidir hocam. Ram'dan ek hizmeti onaylanmıştır.
26 Haziran 2020 13:44

sinelt
Daire Başkanı
Özel eğitim gereksinimli öğrencidir hocam. Ram'dan ek hizmeti onaylanmıştır.
damlaca, 2 hafta önce - Alıntıya git
Anladım hocam. Teşekkür ederim :)
27 Haziran 2020 23:54

yenilikci2020
Aday Memur

Hocalarım çok ilginç ama kendi okul müdürüm görev yaptığım okul müdürünü aramış ve görev yaptığım okul müdürü o öğrencinin ram raporunun olmadığını dolayısıyla engelli sayılamayacağını söylemiş. Peki ram raporu olmadan o öğrenciyi nasıl tek kişilik salonda ve ek 20şer dakikalık sürelerde sınava alıyorlar ? Ayrıca başta sorduğum soruyla alakalı da meb yazı göndermiş işaretleme veya okuma yapılmazsa ek süre görev alsak bile normal başkan veya gözetmen ücreti alıyoruz. Şahsi fikrim burada da bir adaletsizlik söz konusu sonuçta fazla süre görev alıyorsa bir öğretmen ücreti de ona göre artırımlı olmalı.

03 Temmuz 2020 09:17

ali_dysk
Aday Memur

Sayın hocam siz tek salonda görev almışsınız.Ben yks ilk oturumunda toplam 4 salona tek başıma baktım.Artı her salonda

enaz 10 öğrenci vardı.Salonlardaki öğrenciler pozitif ve filyasyonluydu.Okula gittiğimde öğrendim bu durumu.Hayatımım entuhaf ve en saçma sınav göreviydi.O kadar yoruldum ki anlatamam.Gerekli yerlerede şikayet ettim.Bakalım nolucak.Ben dört salon ücretini geçtim normal ücretimi alıp başım belaya girmezse şükredicem.

Toplam 8 mesaj

ANKET
Kurs, lisansüstü eğitim, ödül ve projeler için öğretmenlere hizmet puanı verilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?