Editörler :
25 Haziran 2020 21:38   

Lisans okuyan biri lise kpss'ye girebilir mi?

Merhaba,

Ben okul öncesi öğretmenliği 4. sınıf gözüküyorum. 5 yıldır gidemiyorum arada kayıt yaptırsam da yine gidemedim bazı sebeplerden dolayı. 3 ve 4. sınıf derslerim duruyor yani okulu bitiremeyeceğim.Lise kpss ye girmek istiyorum ama netten net bilgi bulamadım. Bu durumda girebiliyor muyum yoksa okulu dondurmam mı lazım? Bilgi verirseniz sevinirim.

25 Haziran 2020 21:48

drssmyrdm
Memur
ortaöğretim kpss'ye girebilmek için lise mezunu olmanız yeterli, üniversite okuyor olmanız engel değil.
25 Haziran 2020 21:51

sibelyldrm
Aday Memur
ortaöğretim kpss'ye girebilmek için lise mezunu olmanız yeterli, üniversite okuyor olmanız engel değil.
drssmyrdm, 2 hafta önce - Alıntıya git

teşekür ederim.

25 Haziran 2020 22:03

sibelyldrm
Aday Memur
drssmyrdm, 2 hafta önce - Alıntıya git

bir şey daha sorucam. peki ortaöğretim kpssye girdikten sonra olur ki okulu bitirdim lisans kpssye girebiliyorum demi bi engel değil.

25 Haziran 2020 22:39

Sarenurs
Aday Memur

bir şey daha sorucam. peki ortaöğretim kpssye girdikten sonra olur ki okulu bitirdim lisans kpssye girebiliyorum demi bi engel değil.

sibelyldrm, 2 hafta önce - Alıntıya git
Girebilirsiniz ama bu seferde orta öğretimden girdiğiniz kpss sayılmaz yani lisans mezunu olunca orta öğretimden tercih yapamazsınız
Toplam 4 mesaj

ANKET
Kurs, lisansüstü eğitim, ödül ve projeler için öğretmenlere hizmet puanı verilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?