Editörler :
25 Haziran 2020 23:36   

Yeni eğitim öğretim yılı başlayacak mı ki ?

selmalar,

ya öyle şeyler yaşanıyor ki şuan. kışın hastalanmayan dayım covid-19 a yakalanmış , ve hastande yatıyormuş yeğenim de durumunun iyi olmadığını bildirdi. bu yaz ın ortasında aldığım beni şaşırtan ilginç bir haber oldu açıkçası.

elimizdeki verilerde aşının bulunmuş olduğuna dair bir kanıt yok. yapılan bazı açıklamalarda umut mu verdi yoksa güven mi sarstı anlamadım (önce rusya biz buduk dedi sonra tanzanya mı neresi biz bulduk dedi sonra başka ülke,en son ingiltere de de bulundu dendi ama ortada inandırıcı net bir açıklama yok.

yani aşı bulunmuş değil. eee üstelik kışın daha etkili de olduğuna göre herşeyden çok merak ettiğim ben veya sevdiklerim güvende miyiz endişesi.

okullar bu şartlarda açılır mı sizce yeni eğitim öğretim yılında?

26 Haziran 2020 18:34

bulaşıkkk
Şef

Başlayacak

26 Haziran 2020 20:54

hiç fakir
Kapalı

bu konuda ümitvar olamıyorum. başlayacağını sanmıyorum. ikinci dalga söz konusu zira.

26 Haziran 2020 21:50

dundarbeyguneribey
Şube Müdürü
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
26 Haziran 2020 23:29

castis
Aday Memur

Kimse pandemi devam etsin de açılmasın demez. Ne kadar hastalıklı düşünceleriniz var r ellerini ovuşturuyorlarmış falan saçma saçma laflar. Tatil mi yaptık biz şimdi? Sizi bilmem ama öğretmen camiasında bir çoğumuz vatandaş olarak yaşadığımız dönemin bilinciyle hareket ettik. Tatile gitmedik. Evde kaldiysak bu insanların vebalini almamak, sevdiklerimizi tehlikeye atmamak için oldu. Biz aynı dönemleri mi yaşadık sizinle anlamıyorum. Sanki çok güzel günlerden geçiyoruz da tatil yapalım diye göbek atıyoruz.

26 Haziran 2020 23:52

rodiva
Aday Memur

Kimse pandemi devam etsin de açılmasın demez. Ne kadar hastalıklı düşünceleriniz var r ellerini ovuşturuyorlarmış falan saçma saçma laflar. Tatil mi yaptık biz şimdi? Sizi bilmem ama öğretmen camiasında bir çoğumuz vatandaş olarak yaşadığımız dönemin bilinciyle hareket ettik. Tatile gitmedik. Evde kaldiysak bu insanların vebalini almamak, sevdiklerimizi tehlikeye atmamak için oldu. Biz aynı dönemleri mi yaşadık sizinle anlamıyorum. Sanki çok güzel günlerden geçiyoruz da tatil yapalım diye göbek atıyoruz.

castis, 2 hafta önce - Alıntıya git

aynen. ek olarak şunu da belirteyim ben öğrencilerime örnek olmak için niteliklerimi artırmaya çalışıyorum (dil , bilgisayar vs.)

yani @dundarbeyguneribey in yapmış olduğu yorum sui-zan bence. bunu yapmayın çok kötü birşeydir bu.

28 Haziran 2020 13:16

sportif44
Şef

Bugünün vaka sayılarına göre konuşacak olursak açılmaz, vaka da pik noktasını 11 Nisan 2020 tarihinde 5138 vakayı yaşadıktan sonra, en düşük günlük vaka sayısını 2 Haziran 2020 de 786 olarak gördük, bir daha da o sayılara gelemedik haziran biterken, ve şu anda da 1000 üstü devam ediyor, daha 500 altına ulaşamadık, zaten 1 temmuz düğün sezonu ve mevsimlik işçilerin yer değiştirme süreci başlıyor, bu vaka sayıları daha artacak maalesef, felaket tellallığı yapmıyorum ama milletimizin düğünlerde taziyelerde nasıl davrandığını hepiniz çok iyi biliyorsunuz, kanaatim o dur ki, 31 ağustosda açılmayacak bu dönemde (2020-2021) ilk yarıyılda uzaktan eğitim ile geçecek, ya da toplumun gazını almak için, 31 ağustosda telafi eğitimine başlanır, 2 hafta eğitim sürer, vaka sayılarıda bununla beraber artacağı için, bakın vaka sayıları artıyor biz önlem aldık ama öğrencilerimizin sağlığı daha önemli (ki katılıyorum zaten) denilip bu yarıyılda kapalı kalır okullar

28 Haziran 2020 16:59

cylnarman
Memur

Toplumun gazını almak derken ne demek istiyorsunuz daha acik yazabilirmisnz??

29 Haziran 2020 00:18

sportif44
Şef

Şudur kardeşim: eğer seneye direk okulları açamıyoruz derlerse, sorumluluk biniyor yönetime, halkda oluşacak birtakım düşünceler: önlem alınmadığı ve sistemin tıkandığı, uzaktan eğitim ile çocukların eğitimden geri kaldığını veliler ve kamuoyu homurdanacak, ama okul 31 ağustosda açılır ve vaka sayıları artar ise, o zaman halk çocuğunu okula göndermeye de çekinir, uzaktan eğitime razı olur. Yani direk açmayalım yerine, açtık bakın gördünüz durum bu denilecek ve uzaktan eğitime geçilecek, maalesef bu yarıyıl da okul olmayacak(aşı bulunmaz ise okulların açılmayacağı yüzde yüzdür, aşı bulunur ise, o zaman bu dediklerimiz olmayacaktır

29 Haziran 2020 07:38

şaşkın tarihçi
Şube Müdürü
Hiç sanmıyorum.
29 Haziran 2020 13:35

cylnarman
Memur

Su anda acilmadan da vaka sayilari artmış durumda.su saatden sonra okullari kapatarak bı çözüm olmaz.tedbirli bir sekilde bakanlik acacak diye umuyorum.ya ikili ya uclu sisteme gecilecek .

30 Haziran 2020 19:39

erk4243
Aday Memur

Bence okul olmayacak açılsada kapanır

01 Temmuz 2020 01:10

volkan.1987
Şube Müdürü

Bunu şimdiden söylemek bir miktar erken gibi ama görünen o ki vaka sayıları AĞUSTOS SONUNA doğru hâlâ 1000 civarı veya 800-900 lerde çıkmaya devam ederse açılacağını sanmıyorum. Tedbirli, önlemli şekilde açıyoruz falan derlerse de velilerin çok büyük kısmı çocuğunu göndermez. Açıldı diyelim en fazla 1,5- 2 ay sonra tekrar sekteye uğrar zira dünya genelinde EKİM-,KASIM civarı çok büyük ihtimalle mevsimsel gribin de etkisiyle İKİNCİ DALGA bekleniyor. Böyle bir durumda zaten DALGA, Aralık-Ocak'a da sarkacağı için İLK DÖNEMİN kapanması anlamına gelir. 1 ŞUBAT 2021 'e kadar okulları kapatırız . Ondan sonrası artık bu lanetin aşısının veya ilacının bulunma durumuna göre şekillenir. Ama aşı , ilaç vb bulunmazsa bu iş hayatımızın içine etmeye devam edecek malesef. Zaten şu kesin ki MART-2020 den önceki hayatımıza bir daha dönemiycez.(bazı kendini bilmez düşüncesizler dönmüş olsa da..).. En azından aşı,ilaç vs .bulununcaya kadar.. Allah sonumuzu hayretsin...

01 Temmuz 2020 01:55

Turhan06
Şef

Bunu şimdiden söylemek bir miktar erken gibi ama görünen o ki vaka sayıları AĞUSTOS SONUNA doğru hâlâ 1000 civarı veya 800-900 lerde çıkmaya devam ederse açılacağını sanmıyorum. Tedbirli, önlemli şekilde açıyoruz falan derlerse de velilerin çok büyük kısmı çocuğunu göndermez. Açıldı diyelim en fazla 1,5- 2 ay sonra tekrar sekteye uğrar zira dünya genelinde EKİM-,KASIM civarı çok büyük ihtimalle mevsimsel gribin de etkisiyle İKİNCİ DALGA bekleniyor. Böyle bir durumda zaten DALGA, Aralık-Ocak'a da sarkacağı için İLK DÖNEMİN kapanması anlamına gelir. 1 ŞUBAT 2021 'e kadar okulları kapatırız . Ondan sonrası artık bu lanetin aşısının veya ilacının bulunma durumuna göre şekillenir. Ama aşı , ilaç vb bulunmazsa bu iş hayatımızın içine etmeye devam edecek malesef. Zaten şu kesin ki MART-2020 den önceki hayatımıza bir daha dönemiycez.(bazı kendini bilmez düşüncesizler dönmüş olsa da..).. En azından aşı,ilaç vs .bulununcaya kadar.. Allah sonumuzu hayretsin...

volkan.1987, 1 hafta önce - Alıntıya git
Bugün itibariyle, düğün salonları, internet cafeler de aciliyor hocam. Bakalım bu tür bir normalleşmenin etkileri ne olacak. 700 lü rakamlara kadar inen vaka sayıları malesef 1300 1400 seviyelerinde ve birçok bilim kurulu üyesinin, yazın bu virüsü bulaşıcı özelliğini önemli ölçüde yitireceği tezini de malesefki corona virüs çürütmüş vaziyette. Sonbaharın gelmesiyle, gribal enfeksiyon gibi hastalıkların da baş göstermesiyle hem bünye daha bir zayıf düşecek hem de kimin ne hastalığa sahip olduğu kolay kolay anlaşılamayacak. ( En azindan yaz mevsiminde grip zatürre bronşit gibi olaylar olmadiğı için tek bir seçenek kaliyodu o da corona.. Peki sonbaharda ne olacak?) Allah sonumuzu hayretsin.
01 Temmuz 2020 10:49

sportif44
Şef

Aynen Turhan06 kardeşim, bugün itibariyle özellikle düğünlerden korkuyorum, kendi adıma ne yapıyorum, düğünmü, gidemeyeceğini söylicem, ve altın takı gibi muhabbetleride zarf içinde evine götüreceğim, bu düğünlerdeki vaka artış verileri de, ancak -14-15 temmuz gibi görülecektir. O günün vakaları artarsa, bilinsinki düğün sezonunun etkisi bunlar

Toplam 14 mesaj

ANKET
Kurs, lisansüstü eğitim, ödül ve projeler için öğretmenlere hizmet puanı verilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?