Editörler : swat3410E.Kayı Han
26 Haziran 2020 15:05

KPSS POMEM girişinde ne kadar etkili

Merhaba arkadaşlar bir sorum olcak önlisans kpss den pomem sınavlarına girme düşüncem var acaba kpss puanı çok mu etkili oluyor en yüksek puandan alta doğru mu sağlık ve fiziki mülakatlara çağırıyorlar... Teşekkür ederim

aydınla
Aday Memur
26 Haziran 2020 15:41

Hayır hayır alakası bile yok. Kendinizi bu konuda germeyin :) KPSS taban puanı açıklarlar. 65 olur büyük ihtimal yine. Herkesi çağırıyorlar mülakata

asdf77100
Daire Başkanı
26 Haziran 2020 15:54

Önlisansta önemli hatta 70 almaya bakın şimdi daha çok başvurun olacak eskisi gibi 70 e çekebilirler

harun340
Aday Memur
26 Haziran 2020 16:12

lisansta pek bir önemi yok desek yanlış olmaz , neden derseniz eğer 60 kpss 60 fyt ile asil olan var mesela

ama önlisansta alım sayısı düşük olduğu için kpss önemli

27 Haziran 2020 12:55

Hocam lisans da olsanız ön lisans da eğer torpiliniz yoksa kpss önemli. Misal 650 küsür lisans yedeğim. spor 75 kpss 63. Ben kpss den 75 felan almış olsaydım çok rahat asildim.

harun340
Aday Memur
27 Haziran 2020 13:04

mülakat komisyonu seni tam anlamıyla yeterli bulmamış olabilir bunun kpss ile bir alakası yok , her şeyi de torpil diyerek bertaraf edemezsiniz bence bu doğru bir yaklaşım değil, senin mantığına göre ben paemi asil kazanmalıydım kpss 80 spor 100 sonuç başarısız? ama pomem asil kazandım

Torpilsizmemur1, 4 yıl önce
Hocam lisans da olsanız ön lisans da eğer torpiliniz yoksa kpss önemli. Misal 650 küsür lisans yedeğim. spor 75 kpss 63. Ben kpss den 75 felan almış olsaydım çok rahat asildim.

NarKOM
Aday Memur
27 Haziran 2020 14:02

Harun340 kardeşimin her yorumuna olmasada bu yorumunda haklı. spordan paemde 36 sn yapmama rağmen kazanamadım. olay spor yada kpss değildi kısmetimiz yokmuş diyelim. pomemde bulunduğum il spor derecesi yaptım. (39 saniye) pomemi çok iyi bir derece kazandım. torpil yaptırmak şahsiyet meselesi. kişi kendine güveni yoksa o yola başvurur. Alın yazısı diye bişe vardır, nasibinde varsa eğer dağın altında olsanda sana ulaşır. ALLAH EMEK VEREN VE GÖNÜLDEN İSTEYEN HERKESE NASİP ETSİN.

furkan2306
Memur
27 Haziran 2020 15:44

Bence her iki kpss sınavının baraj puanindan 10 puan fazla olması gerek zaten sınav çok zor değil rahat alınır . Parkur daha önemli kpss'ye göre puan yüksek olması lazım diğer adaylardan farkın olması lazım. Özetle önlisanstan 75 lisanstan 70 kpss spor ise en fazla 42 olması lazım oda 90 puana geliyor. Sözlü mülakatta ise zaten rahat olur stres yapmazsan asıl gelir.

harun340
Aday Memur
27 Haziran 2020 17:12

bu bahsettiğin formüllerin hiçbirinin bir geçerliliği yok bana sorarsan,

neden dersen eğer 70 kpss 48 sn spor ile paem asil 1500. sıradan kazanan var, benim gibi 80 kpss 100 spor ile başarısız yazan onlarcası var

kriterlerin içerisinde kpss ve fyt puanının oranı mevzuatta yazdığı kadar değil bence %99 sözlü %0,5 kpss %0,5 spor

anlayan anladı

furkan2306, 4 yıl önce

Bence her iki kpss sınavının baraj puanindan 10 puan fazla olması gerek zaten sınav çok zor değil rahat alınır . Parkur daha önemli kpss'ye göre puan yüksek olması lazım diğer adaylardan farkın olması lazım. Özetle önlisanstan 75 lisanstan 70 kpss spor ise en fazla 42 olması lazım oda 90 puana geliyor. Sözlü mülakatta ise zaten rahat olur stres yapmazsan asıl gelir.

27 Haziran 2020 17:20

Mülakat için beni yeterli bulmamış olsalardı başarısız yazardı kardeşim. Allaha şükür mülakatımdan da kendimden de emin birisiyim. soruları bildim yaptığım iş gereği sunum yaptıgım için de sıfır heyecanım vardı. Mülakatta kimlere tam puan verildiğini gayet iyi biliyoruz, merak etmeyin. Ha bu sene kpss den 80 felan alırım. başarısız yazarsa bir daha polislik denemem, çünkü iyi bir spor ve iyi bir kpss ile sözlüde barajı geçtiğinde asilsin. Tabi siz nasip demeye devam edebilirsiniz. Ben ise bu düzende bizlere nasip ettirmediler, Allah buna vesile olanlara güzel gün nasip etmesin demek düşer. Nasip diyip kestirip attıkça bu sistem değişmez
harun340, 4 yıl önce

mülakat komisyonu seni tam anlamıyla yeterli bulmamış olabilir bunun kpss ile bir alakası yok , her şeyi de torpil diyerek bertaraf edemezsiniz bence bu doğru bir yaklaşım değil, senin mantığına göre ben paemi asil kazanmalıydım kpss 80 spor 100 sonuç başarısız? ama pomem asil kazandım

furkan2306
Memur
27 Haziran 2020 17:48

Evet sana göre olmayabilir bu benim düşüncem.

harun340, 4 yıl önce

bu bahsettiğin formüllerin hiçbirinin bir geçerliliği yok bana sorarsan,

neden dersen eğer 70 kpss 48 sn spor ile paem asil 1500. sıradan kazanan var, benim gibi 80 kpss 100 spor ile başarısız yazan onlarcası var

kriterlerin içerisinde kpss ve fyt puanının oranı mevzuatta yazdığı kadar değil bence %99 sözlü %0,5 kpss %0,5 spor

anlayan anladı

Zero1903
Aday Memur
27 Haziran 2020 18:18

Bu mevzu böyle değil kardeşim sen kpssden 85 de alsan eleneceksen elenirsin sözlüde 60 60 la asil olançok insan var bu olayın kpss ile alakası yok biraz kısmet işi birazda senin sözlü mülakatta bıraktığın intibaya bağlı kendini çok yeterli görmen senin düşüncen komisyonun ne gördüğü önemli o anda

27 Haziran 2020 18:26

Kardeşim tamam siz 60 alın kpss den. Ben de biliyorum neyin ne oldugunu. Herkes aklını kendine saklasın. Ben elimden geleni yaparım. Gerisi orada oturan adamım vicdanında kalır. bu sene 650 küsür yedekteyim. Kpss daha yüksek olsa neden asil olmayacaktım? ya da spor? 1 puan kaç kişinin önüne geçiriyor haberin de vardır. Ha başarısız yazar ben yüksek alırım mülakatta geçirmezler o ayrı. Ama biliyorum ki mülakatta beni elemeleri için hiç bir sebep vermeyeceğim. Elerlerse de denemeyeceğim.
Zero1903, 4 yıl önce

Bu mevzu böyle değil kardeşim sen kpssden 85 de alsan eleneceksen elenirsin sözlüde 60 60 la asil olançok insan var bu olayın kpss ile alakası yok biraz kısmet işi birazda senin sözlü mülakatta bıraktığın intibaya bağlı kendini çok yeterli görmen senin düşüncen komisyonun ne gördüğü önemli o anda

27 Haziran 2020 18:28

Komisyon 5 dk da ne görüyorsa o intibayı bırakıyorsun çok yüzeysel ve matematikten uzak ölçülemez bir mülakat bu.. Ben insan ilişkileri, baskıdan kurtulma üzerine ders aldım. 200 -300 kişinin karşısında defalarca sunum yaptım. Emin ol ben nasıl görülmek istiyorsam öyle görünürüm de karşıdakiler neden farklı görür onu onların vicdanına bırakırım.
Zero1903, 4 yıl önce

Zero1903
Aday Memur
27 Haziran 2020 18:48

Kardeşim ben sana yanlışsın demiyorum ama 60 kpss ile girenle 80 kpss girenin şansı aynıdır sen kpssden yüksek alsam sıralamam daha iyi gelirdi diyorsun ama bu seferde sözlüden puanını daha aşşağıya çekebilirlerdi yine aynı sıralamada kalırdın bundan bahsedıyorum.Sana söylemek istediğim tamamen sözlü mülakat odaklı bi iş bu kpssde naptığının önemi yok ama birsürü etken var bu sözlü mülakat işinde sende biliyosun yoksa haklısın tabiki

Kardeşim tamam siz 60 alın kpss den. Ben de biliyorum neyin ne oldugunu. Herkes aklını kendine saklasın. Ben elimden geleni yaparım. Gerisi orada oturan adamım vicdanında kalır. bu sene 650 küsür yedekteyim. Kpss daha yüksek olsa neden asil olmayacaktım? ya da spor? 1 puan kaç kişinin önüne geçiriyor haberin de vardır. Ha başarısız yazar ben yüksek alırım mülakatta geçirmezler o ayrı. Ama biliyorum ki mülakatta beni elemeleri için hiç bir sebep vermeyeceğim. Elerlerse de denemeyeceğim.
28 Haziran 2020 21:37

200-300 kişinin önünde sunum yapabiliyor olman senin kesin polis olacağın anlamına mı geliyor? kendiini çok beğeniyorsun senin sorunun bu , kazanamadığın için insanlara iftira ve olmayan ithamları yapmak yerine sükunetini koruman senin akıl sağlığın için daha iyi olur , yoksa sürekli kendi kendini dolduruşa getirip böyle insanlara asılsız iddialarda bulunursun

ek olarak senin yedek sıralaman bence gelecek ve okula gireceksin neyi bu kadar dert ettin anlamadım

Komisyon 5 dk da ne görüyorsa o intibayı bırakıyorsun çok yüzeysel ve matematikten uzak ölçülemez bir mülakat bu.. Ben insan ilişkileri, baskıdan kurtulma üzerine ders aldım. 200 -300 kişinin karşısında defalarca sunum yaptım. Emin ol ben nasıl görülmek istiyorsam öyle görünürüm de karşıdakiler neden farklı görür onu onların vicdanına bırakırım.
28 Haziran 2020 22:29

hayırdır yaranız mı bar gocundunuz. Benim problemim yok da senin okudugunu anlamama problemin var. Hadi kardeşim git başkasına sataş. Allahıma şükür ben kendimi beğenmiş biri değilim Bunu rabbim bilir. Ha sen başkaları hakkında ithamda bulunup tanımadan çıkarım yapacak kadar hadsiz biriysen orasını bilemem. Ben sakinim. Hakkıyla helali ile kazanan kimde bu söylediklerime de alınmaz. tekrar oku anlamıyorsan da yorum yapma
YılmazTÜRK1881, 4 yıl önce

200-300 kişinin önünde sunum yapabiliyor olman senin kesin polis olacağın anlamına mı geliyor? kendiini çok beğeniyorsun senin sorunun bu , kazanamadığın için insanlara iftira ve olmayan ithamları yapmak yerine sükunetini koruman senin akıl sağlığın için daha iyi olur , yoksa sürekli kendi kendini dolduruşa getirip böyle insanlara asılsız iddialarda bulunursun

ek olarak senin yedek sıralaman bence gelecek ve okula gireceksin neyi bu kadar dert ettin anlamadım

28 Haziran 2020 22:45

benim yaram yok çok şükür 6. girişimde kazandım pomemi, senin gibi de insanlara iftira atmadım sınav sonucu açıklandıktan sonra bir kez daha bir kez daha girdim , insanlar bana vazgeç derken ben vazgeçmedim

seni insan yerine koyup cevap veren bende kabahat, sana cevap vermeye bile değmez, zehirli zihniyetinle ben baş edemem

hayırdır yaranız mı bar gocundunuz. Benim problemim yok da senin okudugunu anlamama problemin var. Hadi kardeşim git başkasına sataş. Allahıma şükür ben kendimi beğenmiş biri değilim Bunu rabbim bilir. Ha sen başkaları hakkında ithamda bulunup tanımadan çıkarım yapacak kadar hadsiz biriysen orasını bilemem. Ben sakinim. Hakkıyla helali ile kazanan kimde bu söylediklerime de alınmaz. tekrar oku anlamıyorsan da yorum yapma
28 Haziran 2020 23:23

Ya tamam kardeşim uza işte. O zaman söyle 6.kez girişinde kazanmış olman normal mi. Bugüne kadar 5 kez nerede hata yaptım diye sordun mu? Bu benim 3. girişim ilk girdiğimde kazandım, ailevi nedenlerden gidemedim. Ama bu aşırı derecede torpil olmadıgı anlamına gelmez. Böyle bir savunma olamaz. Ben girdim o zaman çamur atmayın zihniyeti... Ayrıca hakkınla kazandıysan ne gocunuyorsun? Allah hakkıyla kazanamayanların ne bu dünyada ne de ahirette mutlu olmayı nasip etmesin.

benim yaram yok çok şükür 6. girişimde kazandım pomemi, senin gibi de insanlara iftira atmadım sınav sonucu açıklandıktan sonra bir kez daha bir kez daha girdim , insanlar bana vazgeç derken ben vazgeçmedim

seni insan yerine koyup cevap veren bende kabahat, sana cevap vermeye bile değmez, zehirli zihniyetinle ben baş edemem

28 Haziran 2020 23:25

Sizin gibi kendi köprüyü geçince herşey güllük gülüstanlık zihni bu ülkeyi buraya getiriyor.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi