Editörler : hopaliSafak Vaktii
26 Haziran 2020 16:31   

bu yıl pdr mezunu olacağım ataması zorlaştığı için ortaöğretim kpss ye girmek istiyorum

ortaöğretim de havalimanına 90 puanla atanabilirim teknisyen olarak.

sizce hata mı yaparım arkadaşlar yoksa pdr için mi uğraşmalıyım.?

26 Haziran 2020 16:41

drssmyrdm
Memur
pdr çok zor değil, gözünüzde büyütmeyin. alan çalışıp iyi bir hazırlık süreci ile atanmanız çok olası, imkansız gözüyle bakmayın, ki atanmak için 80+ puan almanız yeterli.
26 Haziran 2020 16:43

gnhn520
Aday Memur

mezun ve atanma oranları korkutuyor

26 Haziran 2020 19:17

P.d.osman
Aday Memur

Elbette kolay olmayacak hocam. Durumunuz ne peki denemelerde kpss hazirlik surecinde kendinizi nasil hissediyorsunuz?

27 Haziran 2020 10:47

gnhn520
Aday Memur

Elbette kolay olmayacak hocam. Durumunuz ne peki denemelerde kpss hazirlik surecinde kendinizi nasil hissediyorsunuz?

P.d.osman, 2 hafta önce - Alıntıya git

hocam okadar da kötü değil 2019 öabt yi çözdüm 64 netim var .ama yine de korkuyorum

27 Haziran 2020 13:29

P.d.osman
Aday Memur

Oldukca iyi net. Acikcasi sunu söyleyeyim hocam sinav surecinde ders basarisindan ziyade kisinin özgüveni stres yönetimi ve motivasyonu daha onemli. O yuzden bence onceliginiz bu konulara yönelmek kendiniz geliştirmek olsun sonrasında derslere yogunlasin. Zaten alanda 64 65 yapabiliyorsaniz durumunuz iyi gorunuyor diger derseri de rahatlikla halledebilirsiniz

27 Haziran 2020 15:19

Pskghakan
Aday Memur

çok mantıklı yaparsın hocam. o kadar zor ki atanmak bunu ancak bu bölüm içinde olanlar bilir. edebyatla aynı zorlukta. onlardan 200 kişi alıyorlar bizden 2000 ona rağmen aynı zorluk. seviye çok hepsini iyi yapman gerekiyor. 0.1 puanda 100 kişi oynuyor. toto oynamak gibi bir şey. ilk 5000 bine girenlerin hepsi belli seviiyenin üzeriinde kişiler.

27 Haziran 2020 15:23

Pskghakan
Aday Memur

5 bin

27 Haziran 2020 22:08

fysltpcu
Aday Memur
hocam moralinizi bozmak istemem ama son sınıfta ortaöğretim kpss ye girilmiyo ama yinede araştırın. Atanmak zor değil hocam memur olduktan sonra pişman olabilirsiniz.
28 Haziran 2020 09:23

61Yolcu
Aday Memur

Konuyu görünce Pdr'nin düştüğü şu hâle üzülüyor insan. Öncelik maddiyat mı yoksa daha mesleki doyum mu bunu belirlemek gerek. İhtimaller dahilinde Pdr'den atanamamak-ve belki ardından işsiz kalmak vs. öyle ya da böyle atanıp memur olmak. Ya da atanıp memur olmak ama aklın pdr'de kalması. Hangisi daha iyi karar sizindir. Öte yandan pdr'den atanmak kolay diyenlerin çoğu muhtemelen son bir kaç yıl pdr'yi bilmeyen kişiler. Alandışı atamalar, alımların azalması ve hemen her üniversitede bölümün açılma politikasıyla beraber 20 bine yakın mezun birikti ve senede bin-iki bin kişi anca alım yapılıyor artık. Üstelik içerisi Şampiyonlar Ligi, bilen bilir. He ama Öabt netlerim gayet iyi, eğitim ve gygk'da ortalama üstü bir şeyler yapıyorum diyenlerin şansı biraz daha vardır tabi.

28 Haziran 2020 13:56

e3575m
Şef
Seçtiğin meslek tüm hayatını etkileyecek. Evet hepimiz belli bir gelir elde etmek amacındayız bu çok doğal bu nedenle hemen para kazanmaya çalışıyoruz. Şunu unutmamalısın yaptığın iş sana haz vermiyorsa, doyum sağlatmıyorsa ve en önemlisi kendini oraya ait hissetmiyorsan sadece para kazanmış olursun. Ben şu an mesleğimi yapmıyorum ama kpss ye çalışırken dahi iyi ki pdr diyorum. Tabii ki karar senin ancak bu bölüme mesleğe gönül verdiysen bir şekilde oluyor atanmak evet eskisi gibi kolay değil hem de hiç değil ama aşırı zor da değil. Kararların hep mutluluk getirir umarım, hepimize.
28 Haziran 2020 14:45

gnhn520
Aday Memur
Seçtiğin meslek tüm hayatını etkileyecek. Evet hepimiz belli bir gelir elde etmek amacındayız bu çok doğal bu nedenle hemen para kazanmaya çalışıyoruz. Şunu unutmamalısın yaptığın iş sana haz vermiyorsa, doyum sağlatmıyorsa ve en önemlisi kendini oraya ait hissetmiyorsan sadece para kazanmış olursun. Ben şu an mesleğimi yapmıyorum ama kpss ye çalışırken dahi iyi ki pdr diyorum. Tabii ki karar senin ancak bu bölüme mesleğe gönül verdiysen bir şekilde oluyor atanmak evet eskisi gibi kolay değil hem de hiç değil ama aşırı zor da değil. Kararların hep mutluluk getirir umarım, hepimize.
e3575m, 2 hafta önce - Alıntıya git

hocam pdr mezunusunuz sanırım .ne zaman mezun oldunuz

28 Haziran 2020 14:47

gnhn520
Aday Memur

hocam katılıyorum size pdr yi istiyorum gerçekten ama bu yıl olmayacak gibi his var .okulumda mmezun olup atananların oranı belii.Bu yıl havalimanına girecek puan alsam dahi atanmayıp pdr için çalışcam yine de olmazsa tercih veririm.

28 Haziran 2020 14:51

e3575m
Şef

hocam pdr mezunusunuz sanırım .ne zaman mezun oldunuz

gnhn520, 2 hafta önce - Alıntıya git
Geçen yıl mezun oldum hocam karma alımdan dolayı atanamadım
28 Haziran 2020 14:52

e3575m
Şef

hocam katılıyorum size pdr yi istiyorum gerçekten ama bu yıl olmayacak gibi his var .okulumda mmezun olup atananların oranı belii.Bu yıl havalimanına girecek puan alsam dahi atanmayıp pdr için çalışcam yine de olmazsa tercih veririm.

Ortaöğretimden gireceksen de mezun olmaman lazım hocam bunu da unutma, yani pdr den mezun olursan alt öğretimden kpss ye giremezsin.
28 Haziran 2020 15:03

gnhn520
Aday Memur
hocam moralinizi bozmak istemem ama son sınıfta ortaöğretim kpss ye girilmiyo ama yinede araştırın. Atanmak zor değil hocam memur olduktan sonra pişman olabilirsiniz.
fysltpcu, 2 hafta önce - Alıntıya git

hocam kılavuz da lisans sınavına başvurunun son gününden önce mezun olmamak yazıyor 2018 ve 2016 kpss de.Benim sınavlarım zaten son günü bitiyor ayrıca tek ders sınavına kalıp okuldan 1 ay geç mezun olacağım.

28 Haziran 2020 15:07

e3575m
Şef

hocam kılavuz da lisans sınavına başvurunun son gününden önce mezun olmamak yazıyor 2018 ve 2016 kpss de.Benim sınavlarım zaten son günü bitiyor ayrıca tek ders sınavına kalıp okuldan 1 ay geç mezun olacağım.

Anladım hocam o ayrıntıyı bilmiyordum, kararınız ne olursa olsun huzur getirsin size her şey biraz da nasip, iyi çalışmalar.
28 Haziran 2020 15:11

gnhn520
Aday Memur
Ortaöğretimden gireceksen de mezun olmaman lazım hocam bunu da unutma, yani pdr den mezun olursan alt öğretimden kpss ye giremezsin.

evet biliyorum kılavuz da lisans sınavına başvurunun son günü itibari ile mezun olmamak yazıyor .ayın 13 üne denk geliyor son gün .

benim sınavlar zaten hocam ozaman bitiyor ayrıca 1 dersi tek ders sınavına bıraksam 1 -2 ay gecikir mezuniyet.

29 Haziran 2020 17:42

Starboys61
Aday Memur

Elemanlar doğru diyor. En son hangi eğitim düzeyinden mezun olduysan onun sınavına girebilirsin. Ortaöğretimden girmeyi düşünüyorsan kpss'ye üniversiteyi bırakman lazım :D Veyahut 1 yıl kadar uzat derslerden kalarak vs hangisi işine gelirse :)

29 Haziran 2020 18:18

Afsafs
Aday Memur

evet biliyorum kılavuz da lisans sınavına başvurunun son günü itibari ile mezun olmamak yazıyor .ayın 13 üne denk geliyor son gün .

benim sınavlar zaten hocam ozaman bitiyor ayrıca 1 dersi tek ders sınavına bıraksam 1 -2 ay gecikir mezuniyet.

1 ay geç mezun olacaksınız lakin lisans kpss puanı olmadığı için pdr den atanmayı en az 1 sene bekleyeceksiniz. Son sinifta ortaogretim kpss ye giremez diyenlere aldirmayin ben dahil bircok kisi tek derse birakip alt ogretimden atandiktan sonra bitirip lisans olayina katiliyor.(Ozellikle muhendislikte) Bu arada dhmi teknisyen unvanına çoğu öğretmenin hiç düşünmeden geçeceğini düşünüyorum :) Tabii burda şahsi kanaat de çok önemli. Eğer ortaöğretim kpss den 90+ alabileceğinize inancınız tamsa pdr yi 1 yıl erteleyin bence daha sonra tekrar pdr ye atanma şansınız var her daim. Hakkınızda uygun neyse o olması ümidiyle:)
Toplam 19 mesaj

ANKET
Kurs, lisansüstü eğitim, ödül ve projeler için öğretmenlere hizmet puanı verilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?