Editörler : ayşegül bgm
26 Haziran 2020 20:52   

Lisans kpss mi lise kpss mi

Merhabalar ben sağlık meslek lisesi hemşirelik mezunuyum.Şuanda lisans hemşirelik okuyorum ve bu sene 3.sınıfı bitirdim

Sorum şu:bu sene kpssye lisans düzeyinde mi girmeliyim yoksa lise düzeyine mi girmeliyim.Eğer lisansa girersem okulum 2021 haziranda biteceği için okul bittikten sonra tercih verebilirim.Eğer liseden girersem tercih zamanlarını kaçırmam fakat lisansa göre atama puanı daha yüksek.Siz olsanız nasıl yapardınız

27 Haziran 2020 09:45

Hayalperesthemşire
Müsteşar

Lise kpss daha basit, beklemek istemiyorsan ordan yüksek al hemen atan, lisanstan da atanırsn ama ordan yüksek alman zorsa ilk alımlarda gitmen zor olur,

27 Haziran 2020 14:31

Çarı
Kapalı

lisa ve lisans kpss yi iyi düşünmen gerek lise kpss sorular kolay alım az, lisans kpss sorular zor alım çok herşey sende bitecek neticede lise lisans farketmez ama maaşım iyi olsun diyorsan lisans kpssye girmende fayda var.

27 Haziran 2020 14:55

Hayalperesthemşire
Müsteşar

lisa ve lisans kpss yi iyi düşünmen gerek lise kpss sorular kolay alım az, lisans kpss sorular zor alım çok herşey sende bitecek neticede lise lisans farketmez ama maaşım iyi olsun diyorsan lisans kpssye girmende fayda var.

Çarı, 2 hafta önce - Alıntıya git

Lisanstan zaten seneye mezun olucak okulu her türlü tamamlar hallolur, maası da artmış olur, al 90i rahat et, ilk atamada gidersn lise alımında

27 Haziran 2020 15:09

Çarı
Kapalı

Lise kpss daha basit, beklemek istemiyorsan ordan yüksek al hemen atan, lisanstan da atanırsn ama ordan yüksek alman zorsa ilk alımlarda gitmen zor olur,

Hayalperesthemşire, 2 hafta önce - Alıntıya git

hanım efendi siz galiba alanda hiç sormadınız lisans ve lise arası uçurumu okul biti bitmezde liseden atansa dahi lisans hemşire olarak greve başlayamaz lise hemşirelerin maaşları ben sadi konukta 2018de sorduğumda 2800 2900 tl diyorlardı lisansların 6200 aldıklarında.

liseden atanırsa 3 bin tl bilemedin 3200 tl alır lisansı bitirse dahi maaşına 400 tl yansıma olur ünvan değişikliği yapmadığı sürece lise hemşire olarak çalışmaya devam eder, ünvan değişikliği içinse kadroya geçmesi şart yani rahat 3 yıl sonra lisans diplomasını kullanabilir o yüzden en makulu lisanstan atanmaya çalışması, liseden atanır maaşı az olur, lisans bitirir kadro alır ünvan değişikliği yapar o zaman diploması bir işe yarar yoksa lliseden atandı direk lisans maaşı filan alamaz, yaptığı iş aynı olduğu halde niye bu kadar uğraşsın ki :D en makulu lisansdan girmesi lisenin alımı hiç belli olmaz ya alırlar ya almazlar tüm bunları değerlendirmeden kpssye girmesi saçma olmaz mı?

27 Haziran 2020 15:15

Çarı
Kapalı

erdi kardeşim sen bu dediklerimi iyi düşün orta öğretim hemşirelik ünvanıyla mezunsan liseden değil lisansdan girmeni şiddetle tavsiye ederim, liseden alım ya olur ya olmaz hadi diyelim atandın lisanslar senden 3 bin tl fazla alırken sen niye aynı işi yaparken az ücret alasın ki? kaldıki lisans okumanında bir mantığı olmaz liseden atanır lise hemşire olarak çalışmaya devam edersin, ünvan değişikliği sınavına girmeden lisasn hemşirelik kadrosuyla lisans bitirsen dahi çalışamazsın, onun içinde sözleşme sürenin dolması şart !

2 3 aylık çalışmayla lisansdan 70 alır en kötü ihtimal son alımlara yetişirsin lise kolay kafasına gitme derim alımlar belirsiz ya alırlar ya almazlar her durumu iyi analiz ederek karar ver ! sadece maaş farkıda olmaz ezerler umursamazlar ben lisansım sen kimsin muhabbeti yapan kişi alanda fazlasıyla var ben gördüklerimi tek tek buraya yazdım gerisi senin tercihin ama özetle üzerine basa basa diyorum madem lisans okuyorsun lisansdan yerleşmeye bak ! o kadar emeği gerek maaşının az olması gerek atanmanın belirsiz kalması için mi? çektin kaldı ki liseden fazla alım olurmu olmaz mı tartışmalı, şayet diyelimki hemşirelik alımı olmadı napacaksın özelde çalışmak ayrı bir dert, lisans bitir hiç yoksa hemşirelik olmazsa ne biliyim başka bakanlıklara başurma hakkın olur ! lisanslisanstır kardeşim pişman olmazsın ! görüyorsun işte sağlık teknikerleri ve ortaöğretimlerin halini

27 Haziran 2020 18:08

lisansordu52
Aday Memur

erdi kardeşim sen bu dediklerimi iyi düşün orta öğretim hemşirelik ünvanıyla mezunsan liseden değil lisansdan girmeni şiddetle tavsiye ederim, liseden alım ya olur ya olmaz hadi diyelim atandın lisanslar senden 3 bin tl fazla alırken sen niye aynı işi yaparken az ücret alasın ki? kaldıki lisans okumanında bir mantığı olmaz liseden atanır lise hemşire olarak çalışmaya devam edersin, ünvan değişikliği sınavına girmeden lisasn hemşirelik kadrosuyla lisans bitirsen dahi çalışamazsın, onun içinde sözleşme sürenin dolması şart !

2 3 aylık çalışmayla lisansdan 70 alır en kötü ihtimal son alımlara yetişirsin lise kolay kafasına gitme derim alımlar belirsiz ya alırlar ya almazlar her durumu iyi analiz ederek karar ver ! sadece maaş farkıda olmaz ezerler umursamazlar ben lisansım sen kimsin muhabbeti yapan kişi alanda fazlasıyla var ben gördüklerimi tek tek buraya yazdım gerisi senin tercihin ama özetle üzerine basa basa diyorum madem lisans okuyorsun lisansdan yerleşmeye bak ! o kadar emeği gerek maaşının az olması gerek atanmanın belirsiz kalması için mi? çektin kaldı ki liseden fazla alım olurmu olmaz mı tartışmalı, şayet diyelimki hemşirelik alımı olmadı napacaksın özelde çalışmak ayrı bir dert, lisans bitir hiç yoksa hemşirelik olmazsa ne biliyim başka bakanlıklara başurma hakkın olur ! lisanslisanstır kardeşim pişman olmazsın ! görüyorsun işte sağlık teknikerleri ve ortaöğretimlerin halini

Kanka az salla la valla Elazığ depremi bu kadar sallandırmadı
27 Haziran 2020 18:09

lisansordu52
Aday Memur

hanım efendi siz galiba alanda hiç sormadınız lisans ve lise arası uçurumu okul biti bitmezde liseden atansa dahi lisans hemşire olarak greve başlayamaz lise hemşirelerin maaşları ben sadi konukta 2018de sorduğumda 2800 2900 tl diyorlardı lisansların 6200 aldıklarında.

liseden atanırsa 3 bin tl bilemedin 3200 tl alır lisansı bitirse dahi maaşına 400 tl yansıma olur ünvan değişikliği yapmadığı sürece lise hemşire olarak çalışmaya devam eder, ünvan değişikliği içinse kadroya geçmesi şart yani rahat 3 yıl sonra lisans diplomasını kullanabilir o yüzden en makulu lisanstan atanmaya çalışması, liseden atanır maaşı az olur, lisans bitirir kadro alır ünvan değişikliği yapar o zaman diploması bir işe yarar yoksa lliseden atandı direk lisans maaşı filan alamaz, yaptığı iş aynı olduğu halde niye bu kadar uğraşsın ki :D en makulu lisansdan girmesi lisenin alımı hiç belli olmaz ya alırlar ya almazlar tüm bunları değerlendirmeden kpssye girmesi saçma olmaz mı?

Okuyun okuyun gardaş herkes konuşuyor sende konuş dlin kemiği yok anasını
27 Haziran 2020 18:34

Çarı
Kapalı
Kanka az salla la valla Elazığ depremi bu kadar sallandırmadı
lisansordu52, 2 hafta önce - Alıntıya git

kardeşim ne salayacağım 2018 şubatta intörnlüğüm başladı sadi konukta 4 5 haziranda bitti ders filan çalışmadım temmuzda 18 günlük sadece tarih bakarak lisans kpss 68.68 aldım sallanıcak bir durum yok2 2.5 ayda 70 almak o kadarda zor olmasa gerek totalde sadece tarih çalışarak teknik lise mezunu birisiyim bende öyle anadolu çıkışlı bile değilim desenki mat vardır türkçe vardır konu diğer mevzuysa şayet onu sende iyi biliyorsun ünvan değişikliği yapmadan llse hemşire olarak atansan dahil isans hemşire sayılmazsın...

tanıdıkların varsa sadi konukta vs çalışan sorabilirsin yok yani liseden girsin verdikleri ücretler belli bu mudur? sallama tanıdıkların varsa dediğim gibi sorabilirsin şayet diğer mevzuysa aç bak sözleşme bitmeden 45/a kapsamında 3+1 çalışan hemşirenin ünvan değişikliği şartı için kadroya geçişi şart sağlık bakanlığının yayınladığı klavuzu incelersen sende gayet güzel göreceksin

27 Haziran 2020 18:36

Çarı
Kapalı
Okuyun okuyun gardaş herkes konuşuyor sende konuş dlin kemiği yok anasını
lisansordu52, 2 hafta önce - Alıntıya git

kaldı ki taşrada yaşıyorsan yaşadığın yerin kafasına gitme sosyal ilişkiler öyle süper herkes birbirinin yardımına koşuyor mevzusu yok birbirinin kuyusunu kazıyorlar önlisans sağlık teknikeri çoğu arkadaşım ve bilhassa ben bizzat bu durumu yaşayan birisiyim lisans mezunu olmak lisans mezunu olmaktır, yükseklisans yapan birisisn az çok bu konulara hakim olmalısın bence :D

27 Haziran 2020 18:42

Çarı
Kapalı

kardeşim tanıdıkların varsa sorabilirsin lise mezunu olupta atandıktan sonra lisans diploman tescillenmesi lisans yetki ve sorumluluklarını vermiyor, lisans hemşire gibi özlük haklarıne ve maaşa sahip olmak için o ünvanı kazanman gerekir. Tanıdıkların varsa sorabilirsin, alanda sahada çalışanlar varsa bizzat ara sor liseliler 3000 3200 tl maaş alıyorlar istanbulda en fazla lisanslar 4 aylık hemşire bizzat bodrosunu gösterdi eline geçen serviste 6200 tl acil yoğun bakım gibi yerlerde 6800ü buluyor terih senin, ister liseden gir ister lisansdan lakin kararını iyi ver her yıl lisenin alım kontejanı bellidir lisansın belli 2016 2018 kontejanlarına bakarsan beni daha iyi anlayabilirsin.

Başkalarınada bakma seni tanımıyorum ama senin kötülüğünüisteyecek birisi değilim, malum lisansın lisansı - lisesinin lisansı veya lisansın liseyi çekemediği bir camiyada karar vermek zor. Bakanlığın genelgeleri, yönetmelikler, özlük haklarını araştır kararını ona göre ver ! dediğim gibi lisans mezunu olmak alanda sana artılar illaki sağlayacaktır, liseden kolay yerleşirsin ama bir lisans gibi değer görmezsin bilakis dedğim gibi ben lise mezunlarına sorduğumda hepsinin söylediği şey şuydu aynı işi yapıyoruz lakin ücretlerimiz diğerlerinden çok az ! tercih senin iyi günler dilerim

28 Haziran 2020 02:11

Hayalperesthemşire
Müsteşar

Çok iyi sallamışsn, ünvan değişikliği yapmıyor daha bi onu öğren, okul diplomasını işletecek hop maası artıcak, lise 2900 maas alıyor diyor sabit döneri saymıyor akıllı, nekdr uyanıksın sen, 6 bini lisans hemsıre ek döner ve ek mesai ile alır, yoksa alamaz, liseli arkadaşlarla çlşyrz toplam yatan maas da 300-400 arası anca oynuyor, o da normal bişi,

Toplam 11 mesaj

ANKET
Kurs, lisansüstü eğitim, ödül ve projeler için öğretmenlere hizmet puanı verilmesi hakkında ne düşünüyorsunuz?