Editörler : swat3410
12345678910111213»

fencihg86
Şef
27 Haziran 2020 10:50

Ben ihraç tebliğini yaparken başka bi memur maliyeye gitmiş maaş iade işlemlerini yapmaya 1 ay değil aynı gün hesaplamaya gitmişler pazartesi gel tebliği al dediler maliyeye gidicem iade etmeye ceza vermede çok hızlı bizim teşkilat geri dönseydik maaş farklarını kaç senede alırdık kim bilir

emryvzz, 4 yıl önce
ohal oncesi ihraclarsa maas iadesi istenmiyosur ancak ohal sonraki ihraclarda maas iadesi isteniyor. 20 gunluk maas farkini isterler ama hemen gelmez tahminim bir kac ay sonra isterler. arayip sormayin bence her ilde farkli uygulama.oluyo evrak gelince öderiz artik

Reco54
Şube Müdürü
27 Haziran 2020 10:52

haziran 16 ile temmuz 15 arasindaki 20 gunluk maasi geri oduyeceksiniz. gunluk faiz hemen islemeye baslamisti.ortalama 3/2 4000 civari maaa aldiysaniz 2500 tl deftrdarliga oduyeceksiniz. ilk once butceden odeme evragini alin. maaslar pesin odendigi icin bu parayi devlet aliyor. 10 gun kafanizi dinleyin. is konusunda src2 ve src4 belgesi almaya bakin.677 khk ile ihrac olmustum 39 ay servis soforlugu yaptim. ssk mecbur yaptirmistim. ohal komisyonu ile iade oldum. ssk kesilecek .sizin disarida si bulmaniz daha kolay ilk ohal doneminde is bulmak cok zordan oteydi.iyi bir idare konularda uzman avukat bulun benim dusuncem egm tekrar polis olarak iade etmek istemediklerini idare mahkemesiyle donen olsun arastirma merkezine verelim diye dusuncesi olabilir. bugun mumkun olsaydi aciktaki egm personeli arastrima merkezine atam bir cok sizden arkadas ihrac olmazdi. piskolojik etkisi cok fazla olmustur sizin ihraclarda. bir cok khk atlatip 4 yil beklemek ve ihrac disaridan gorundugu gibi degil ancak yasiyan bilir ve uzun sure etkisi devam eder.

Nizamettin1453
Genel Müdür
27 Haziran 2020 10:56

Memuriyetten Terörist isnadı ile İhraç edilenler için söylüyorum:

Bakanlık sizi böyle işten attıktan sonra siz artık beyhude yere idare mahkemesine başvurmayın, bu iş bu kurum sizin için bitmiştir, bu iş sizler için artık yapılmaz bunu görün,

Oturup kendinize yeni bir yol çizmenin zamanı boşuna idare mahkemesine dilekçe yazmakla uğraşmayın, burası Türkiyee geçmiş olsun size maalesef burda işler böyle burası Türkiye!

Zaten bu son yıllarda yaşanan hukuksuzlukları gördükten sonra bende şu kanaat oluştu, İdâre Mahkemeleri Danıştay boşuna durmasına gerekyok, Kapatsın Cumhurbaşkanı okadar İnsana boşu boşuna maaş vermelerine hiç gerekte yok yani!

KenedyGarson, 4 yıl önce
Hepinize Geçmiş Olsun. Allah Yardımcınız olsun. bizler 26 Nisancılar olarak İhraç olalı 2 yıl oldu. Ümitsizliğe kapılmayın Sizlerin Durumu Farklı KHK lı değilsiniz. Sizlere Normal HUKUK yolları açık. Ve İnanarak söylüyorumki İdare Mahkemesinden Hepiniz Tekrar Döneceksiniz. Buda Burada Dursun

Chttuna
Şef
27 Haziran 2020 11:10

devrem ıns oyledir. elinde buna dair kararlar olan varsa paylaşırsa sevinirim.
se2424, 4 yıl önce
Daha öncede bu konuda çok sayfa açıldı açık sürelerini mahkeme kararıyla saydıranlar var yada uğraşmayıp askere gidenler

se2424
Genel Müdür
27 Haziran 2020 12:11

Daha önce ihraç olanlar forumda konu açmıştı oraları bir incele istersen
Chttuna, 4 yıl önce
devrem ıns oyledir. elinde buna dair kararlar olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Yase2
Aday Memur
27 Haziran 2020 12:47

Öncelikle herkese geçmiş olsun. Buraya babam adına yazıyorum.Biz de 4 Ekim açık, sonrasında dün ihraç olanlardanız.Bu süreci nasıl yönetmemiz gerektiğini tam olarak bilmiyoruz.Bu konu hakkında düşünce ve fikirlerinizi bizimle paylaşırsanız çok sevinirim.İnşallah bu zor günleri de hep birlikte atlatacağız.

fencihg86
Şef
27 Haziran 2020 13:03

İdare mahkemeleri takipsizlik beraat kararlarını göz önüne alırmı yoksa onlarda kurum kaatinimi dikkate alıyorlar, bir diğer konuda açıkta ki pirim gün sayımızın yarısı sgk da görünmesi gerekmiyormu benim açığa alındığım günden beri prim gün sayısı aynı duruyor

27 Haziran 2020 13:27

Yörük 2751 özeline msj attım kardeş

PolisEmre0934
Genel Müdür
27 Haziran 2020 13:47

Ad koduyla ihraç olanların yan kriterleri olunca Red geliyor. Geçenlerde ad koduyla Red alan bir arkadaşın sgk kaydı varmış. Red gerekçesinde hiç ad kodundan bahsetmemiş direk sgk kaydına vurgu yapmış
30 eyllül., 4 yıl önce
Herkese geçmiş olsun.geçenlerde EGM garson kodlamasının gerçek olduğunu kamuoyuna bilgilendirme amaçlı genelge yayınlamıştı.peki ad koduyla ihraç arkadaşlar var peki neden bu adamlar ihraç bu ne yaman çelişkidir böyle.

Aliihsanduro
Şube Müdürü
27 Haziran 2020 14:00

bacım senin kod neydi takipsizlik almıştınız siz

Cilekes1004, 4 yıl önce
Bana da yer var mı aranızda :((

Chttuna
Şef
27 Haziran 2020 14:03

benim de aynı devre. dün sordum personele ankara sgk genel müdürlüğü irtibata gecmemi söyledi. pazartesi arayıp bilgi almaya ve düzeltmeye bakmak lazim
fencihg86, 4 yıl önce

İdare mahkemeleri takipsizlik beraat kararlarını göz önüne alırmı yoksa onlarda kurum kaatinimi dikkate alıyorlar, bir diğer konuda açıkta ki pirim gün sayımızın yarısı sgk da görünmesi gerekmiyormu benim açığa alındığım günden beri prim gün sayısı aynı duruyor

Plsern
Şef
27 Haziran 2020 14:12

Takipsizlik ve beraat kararlarının idare Mahkemesinde tek başına yeterli olmadığı önceki kararlarda görüldü. Çünkü şu mantıkla karar veriyorlar. Takipsizlik veya beraat ceza yargilamasi neticesinde adlı olarak bir sucunuzun olmadığını gösteriyor ancak idare mahkemesi konuya idari açıdan baktigindan bu kararları pek dikkate almıyor. Diğer taraftan evet açıkta olduğun süre boyunca 15 günlük sigortanın yatması gerekiyor. Bunu yapması gereken de calistigin birimin idari mali işler şubesi. Oradan bilgi alabilirsiniz

fencihg86, 4 yıl önce

Masum mazlum
Daire Başkanı
27 Haziran 2020 14:12

ihraçlarda maaş iadesi kaldırıldı. bizde iade olduk ve hiç kimse maaşın şu kadarını ödeyeceksin demedi. 08 Temmuz ihracıyım.

Dediğim gibi araştırırsanız, ihraçlarda artık kalan maaşın istenmesi olayı sayısını hatırlamıyorum ama khk.lardan biriyle kaldırılmıştı.

Reco54, 4 yıl önce
haziran 16 ile temmuz 15 arasindaki 20 gunluk maasi geri oduyeceksiniz. gunluk faiz hemen islemeye baslamisti.ortalama 3/2 4000 civari maaa aldiysaniz 2500 tl deftrdarliga oduyeceksiniz. ilk once butceden odeme evragini alin. maaslar pesin odendigi icin bu parayi devlet aliyor. 10 gun kafanizi dinleyin. is konusunda src2 ve src4 belgesi almaya bakin.677 khk ile ihrac olmustum 39 ay servis soforlugu yaptim. ssk mecbur yaptirmistim. ohal komisyonu ile iade oldum. ssk kesilecek .sizin disarida si bulmaniz daha kolay ilk ohal doneminde is bulmak cok zordan oteydi.iyi bir idare konularda uzman avukat bulun benim dusuncem egm tekrar polis olarak iade etmek istemediklerini idare mahkemesiyle donen olsun arastirma merkezine verelim diye dusuncesi olabilir. bugun mumkun olsaydi aciktaki egm personeli arastrima merkezine atam bir cok sizden arkadas ihrac olmazdi. piskolojik etkisi cok fazla olmustur sizin ihraclarda. bir cok khk atlatip 4 yil beklemek ve ihrac disaridan gorundugu gibi degil ancak yasiyan bilir ve uzun sure etkisi devam eder.

Bulutkseec
Şube Müdürü
27 Haziran 2020 14:24

Ad kodu ve SGK kaydı olup bir çok kişi iade oldu hatta dün biri yazdım kod ad 2008 SGK iade oldum yazdı ayrıca bizzat tanıdığım Ad kodu ve SGK kaydından ihractan döndü
PolisEmre0934, 4 yıl önce
Ad koduyla ihraç olanların yan kriterleri olunca Red geliyor. Geçenlerde ad koduyla Red alan bir arkadaşın sgk kaydı varmış. Red gerekçesinde hiç ad kodundan bahsetmemiş direk sgk kaydına vurgu yapmış

gariban 26
Aday Memur
27 Haziran 2020 14:24

26 nisancimiydiniz kodunuz varmıydı?
Masum mazlum, 4 yıl önce

ihraçlarda maaş iadesi kaldırıldı. bizde iade olduk ve hiç kimse maaşın şu kadarını ödeyeceksin demedi. 08 Temmuz ihracıyım.

Dediğim gibi araştırırsanız, ihraçlarda artık kalan maaşın istenmesi olayı sayısını hatırlamıyorum ama khk.lardan biriyle kaldırılmıştı.

Plsern
Şef
27 Haziran 2020 14:31

675 sayılı ohal KHK sindan bahsediyorsun. Orada maaş iadesi ile madde var. Özeti şu şekilde. Ohal döneminde KHK ile doğrudan veya bu KHK larin öngördüğü şekilde görevine son verilenlerden maaş iadesi istenmeyecektir. Burada anlaşılması gereken nokta sadece ohal KHK lari ile ihraç edilenleri mi kapsıyor yada tüm ihraclari mi kapsıyor bilemiyorum. Fakat orada geçen KHK larin öngördüğü şekilde ihraç edilenler kısmı önemli. Sonuçta şu anda ihraç edilenlerde o KHK larin hükümlerine göre ihraç ediliyor. İhraç tebliglerinde ohal dönemi KHK larina atıf yada istinad var ise kalan maaşları geri istememeleri gerekiyor.

Masum mazlum, 4 yıl önce

aff1071
Aday Memur
27 Haziran 2020 14:49

Bende aldim src2 ve 4 bi işime yaramadı bekliyo asgeri ucretle çalışma ya devam ihrac olan arkadaşlar üzmeyin kendinizi anca yaşayan bilir
Reco54, 4 yıl önce

AFİS
Aday Memur
27 Haziran 2020 14:56

pazartesi avukatla görüşüp yürütmeyi durdurma davası acacagim

PolisEmre0934
Genel Müdür
27 Haziran 2020 15:07

Tamam aslında aynı şeyi söylüyoruz ad kodu olup başkaca bşşiyi olmayıp Red alan yok. İade vardır ad kodu olup sgk kaydı olan ben sadece ad kodu olan Red alanlarda başka kriterlerde vardı demek istedim
Bulutkseec, 4 yıl önce
Ad kodu ve SGK kaydı olup bir çok kişi iade oldu hatta dün biri yazdım kod ad 2008 SGK iade oldum yazdı ayrıca bizzat tanıdığım Ad kodu ve SGK kaydından ihractan döndü

vtn3434000
Aday Memur
27 Haziran 2020 15:18

Masum mazlum sen 8 temmuz bende oyleyim benden aciga aldiklari zaman 3 1 parayi kestiler ihractab sonra kesmediler bu arada siz dindunuz mu gorwve

Toplam 2285 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi