Editörler : "eskiyara"Pangaea
28 Haziran 2020 23:18

Sen önce bi alan sınavı nedir onu öğren genel kültür yaparak öğretmen olunmaz
Meslekçi Hoca, 4 yıl önce

87+ puanla atandım seni mort ederim. Senin gibi özürlü kurası ile 40-50 almadım. Elektronik öğretmeniyim senin verdiğin dersi gözüm kapalı veririm boş yapma gerzek.

Meslekçi Hoca
Kapalı
28 Haziran 2020 23:21

Ya yürü git nasıl bir gerzek çıktın sen. Ona sen mi karar veriyorsun, sen kimsin? Koysalar onu da yapardık boş yapma.

Nasıl takıntılı bir özürlü çıktın sen be? Pandemi bitsin bir doktora görün sen. Ama tedavi edilebilecek durumda değilsin seni ruh hastası zavallı.

formasyon88, 4 yıl önce
Sen önce bi alan sınavı nedir onu öğren genel kültür yaparak öğretmen olunmaz

yorguntarihçi
Genel Müdür
28 Haziran 2020 23:24

Meslek dersi öğretmenleri çok kazanıyor demek yerine onlarda daha çok alsınlar bizde alalım demek neden bu kadar zor? Sınıfçı kültür dersi öğretmenine giydirir kültür dersi öğretmeni meslek dersi öğretmenine laf çakar. bu ne kadar mantıklı? Öğretmen sayısı ülkede iktidar değiştirecek seviyede ama biz birbirimize düşmüş durumdayız. Meslek dersi öğretmeni daha çok ekders ücreti alıyor demek yerine bütün öğretmenlerin şartları iyileştirilsin demek daha doğru değil mi? Bir de madem tüm öğretmenler dediğiniz kadar alamıyor bırakın bari birileri alsın hocam artık resmen öğretmen öğretmenin kurdu olmasın!

nalet0101
Aday Memur
28 Haziran 2020 23:24

Niye sürekli hakaret ediyorsunuz? Eşit işe eşit ücret talebini dile getirmiş meslektaşınız. Siz de varsa fikriniz beyan edersiniz. Özürlü özürlü deyip duruyorsunuz, herkes engelli adayıdır hayat ne getirir bilemezsiniz. Üslup???

Ya yürü git nasıl bir gerzek çıktın sen. Ona sen mi karar veriyorsun, sen kimsin? Koysalar onu da yapardık boş yapma.

Nasıl takıntılı bir özürlü çıktın sen be? Pandemi bitsin bir doktora görün sen. Ama tedavi edilebilecek durumda değilsin seni ruh hastası zavallı.

28 Haziran 2020 23:25

Sen hakaret ederken cevap gelmeyecek mi sanıyordun ? Hakaret istersen daha beteri gelir adam olacaksan daha güzel konuşulur Çık git bu başlıktan boş meslekçi

28 Haziran 2020 23:28

Kendini hoca sanan insan müsvettesi hakaretler yağdırıyor bana sebebi de eşit maaş istemek dünya ne hale gelmiş ama iyi bir beddua aldı benden sırf engelliyim diye ettiği laflara bak bakalım sen engelli olmadan ömrünü tamamlayabilecek misin bu akşam aldığın beddualardan kork helal etmiyorum hakkımı
nalet0101, 4 yıl önce
Niye sürekli hakaret ediyorsunuz? Eşit işe eşit ücret talebini dile getirmiş meslektaşınız. Siz de varsa fikriniz beyan edersiniz. Özürlü özürlü deyip duruyorsunuz, herkes engelli adayıdır hayat ne getirir bilemezsiniz. Üslup???

Meslekçi Hoca
Kapalı
28 Haziran 2020 23:29

Sana cevap vermekten kolay ne var.

Hem meslekçilere laf atacaksın hem de yazma diyeceksin.

Senin derdin anlaşıldı.

Meslekçiler rahat mı rahat, kazanıyor mu hem de nasıl. Helali hoş olsun.

Senin derdin onlar yatıyor ben de yatıp alayım. İkinci üniversite bitir meslekçi ol.

Hiçbir zaman meslekçi ile kültürcü bir olamaz. Anca yalakalıkla ve hile ile açtığınız kurslarla belki bize yaklaşırsınız. Hadi yallah.

formasyon88, 4 yıl önce
Sen hakaret ederken cevap gelmeyecek mi sanıyordun ? Hakaret istersen daha beteri gelir adam olacaksan daha güzel konuşulur Çık git bu başlıktan boş meslekçi
28 Haziran 2020 23:30

Alsın kimsenin gözü yok ama ben de alayım dediğimde burda kıyamet koptu hocam dönüp okuyun
yorguntarihçi, 4 yıl önce

Meslek dersi öğretmenleri çok kazanıyor demek yerine onlarda daha çok alsınlar bizde alalım demek neden bu kadar zor? Sınıfçı kültür dersi öğretmenine giydirir kültür dersi öğretmeni meslek dersi öğretmenine laf çakar. bu ne kadar mantıklı? Öğretmen sayısı ülkede iktidar değiştirecek seviyede ama biz birbirimize düşmüş durumdayız. Meslek dersi öğretmeni daha çok ekders ücreti alıyor demek yerine bütün öğretmenlerin şartları iyileştirilsin demek daha doğru değil mi? Bir de madem tüm öğretmenler dediğiniz kadar alamıyor bırakın bari birileri alsın hocam artık resmen öğretmen öğretmenin kurdu olmasın!

28 Haziran 2020 23:31

Kardeş bi uza ya burdan meslekçinin kalibresini herkes biliyor

Sana cevap vermekten kolay ne var.

Hem meslekçilere laf atacaksın hem de yazma diyeceksin.

Senin derdin anlaşıldı.

Meslekçiler rahat mı rahat, kazanıyor mu hem de nasıl. Helali hoş olsun.

Senin derdin onlar yatıyor ben de yatıp alayım. İkinci üniversite bitir meslekçi ol.

Hiçbir zaman meslekçi ile kültürcü bir olamaz. Anca yalakalıkla ve hile ile açtığınız kurslarla belki bize yaklaşırsınız. Hadi yallah.

28 Haziran 2020 23:33

Hakaret eden kendini üstün gören her türlü cevabını alır burda ben asla üslubumu ilk bozan olmam ama uslunu bozana her türlü cevap veririm herkes düzgün şekilde fikrini yazsın

Meslekçi Hoca
Kapalı
28 Haziran 2020 23:34

Tırnağımızın kiri olamazsın, çünkü o bile emek. Çakma öğretmen.

formasyon88, 4 yıl önce
Kardeş bi uza ya burdan meslekçinin kalibresini herkes biliyor
28 Haziran 2020 23:37

Ya hadi git maske dik ütüle ağzımı bozdurma benim

Tırnağımızın kiri olamazsın, çünkü o bile emek. Çakma öğretmen.

efeben
Kapalı
28 Haziran 2020 23:41

Nasıl bir düşünce yapısı. Bu kafa ile hangi öğrenciye geleceğine dair ne fayda olur. Şunları okuyan bir öğrenci ne der.

İşini düzgün yapan her öğretmen değerlidir ve en iyisini hak eder.

Yok okulundaki muhasebeci işini yapmıyor muş. Git şikayet et. Etmezsiniz ama.O yapmıyor bende yapmayayım.

Hem tutup emeğimize göz koyacaksın hem de cevabı alınca demoji. Varmı sınız her öğretmenden 500 lira kesilsin şark ta görev yapan sınıf öğretmenine verilsin. Ben razıyım.

Veya öğretmenlere mezun ettikleri öğrenci veli memnuyeti, üniversite kazanma, iş bulma kriterine göre ücret verilsin.

Ben dersimi anlatırım çıkarım mantığı ile olmuyor o iş.

Kıymetinizi branşınız, mesleki kültürü sınıfçı olmanız değil işinizi hakkı ile yapmanız belirler.

Siz eğer işini yapmayan mesleki gördüyseniz o sizin müdürün beceriksizliği, o kişinin eksiği. Banane. Nasıl ki ben ne branşlar da meslek çi dahil asalak gördüm. Ne yapayım.

İnsanları altta eşitleyelim derseniz kötü örnekleri göstererek bu sefer iyileri kaybedersiniz.

Sizin pedagoji de eksik. Sınıftaki kötü öğrenciyi örnek gösterip böyle olmayın mı dersiniz yoksa iyi yi örnek mi verirsiniz.

Diyin ki ek ders kalksın herkese 3000 TL maaşa eklensin.

Amaaaaa. Her öğretmen 5 gün okulda olsun gerekirse. Öyle ders vermek felan yok. Yok şu günün boş olsun yok çocuğu okuldan alıcam bakacak kimse yok vs.. olmasın.

Velhasıl son olarak söylüyorum işini layık ile yapan tüm öğretmen dostlarıma saygılar. Diğerleri, gözü aç içi boş olanlara saygım yok. Çünkü kendine saygısı olmayana zaten benimde olmaz.

Meslekçi Hoca
Kapalı
28 Haziran 2020 23:42

Onu da yaparız merak etme. Hem meslekçi yi küçümseyeceksin hem de onlarla aynı hakları isteyeceksin.

AVUCUNU YALA!

formasyon88, 4 yıl önce
Ya hadi git maske dik ütüle ağzımı bozdurma benim

Meslekçi Hoca
Kapalı
28 Haziran 2020 23:44

Hocam sor bakalım hayatında 380V ile çalışan cihaza yaklaşmış mı ya da görmüş mü diye...

Bir de bizimle kapışmaya çalışıyor hadsiz...

Ozkanozen62, 4 yıl önce

Hocam ben elektrik öğretmeniyim, her atölye dersinde elektrik panosu veya tesisat uygulaması yapıp sisteme bağlayıp kontrolünü yapıyorum.yaptığım en ufak bir dikkatsizlik can kaybına neden olabilir. İlk mesajınızda yazdığınız 2500 tl rakam farkını hiç görmedim. Benim ek dersimin 2500 den fazla yattığını da. Yüksek lisans mezunu olmama rağmen. Sadece bir dönem daha fazla aldım onun nedeni de hafta sonu 8 saat MAÖL dersine girmemdi.

29 Haziran 2020 00:10

381 volt olsa tamam yani bu nasıl mantık avel seni.bu arada bahsettiğin gerilim insan için çok zararlı anladım şimdi neden mantıksız davrandığını

Hocam sor bakalım hayatında 380V ile çalışan cihaza yaklaşmış mı ya da görmüş mü diye...

Bir de bizimle kapışmaya çalışıyor hadsiz...

Ozkanozen62
Memur
29 Haziran 2020 00:36

Bu tartışma saygı sınırlarını aştığı için son kez yazıyorum. Hocam her ne kadar eşit işe eşit ücret isteseniz de eşit iş yapmıyoruz. Sadece eşit kadrolarda bulunuyoruz. Siz az derse girip az ücret alıyorsunuz "galiba", biz çok derse girip çok ek ders alıyoruz. Sizin talepleriniz umarım karşılık bulur da kendi branşınızda mutlu olursunuz. Ancak bu sistemde zor, çünkü fizik dersi sevilen bir ders değil.( Ben ne kadar sevsem de şimdiki nesil sevmiyor). Sevilmiş olsa DYK vb kurslar ile maddi olarak sizi daha da tatmin ederdi burada büyük bir ihtimal sesinizi çıkarmazdınız.

Sizin gözünüze batan ücret adaletsizliği belirttiğiniz tutarda değil. Öyle olması için sizin hiç ek ders almamanız gerekiyor. Eğer öyleyse full ek ders alan tüm öğretmenlerle sıkıntınız olması gerekiyor. Kendi okulumdaki Matematik, Edebiyat, İng. dersinin branş öğretmenleri DYK kursu ile benden daha çok ek ders alıyor. Bunları yaparken okuldan benden önce çıkıyorlar.

Ayrıca Meslek liselerinde öğrencilerin tüm yükü meslek öğretmenlerinde oluyor kim ne derse desin. Bu platform da kimin ne kadar çalışıp çalışmadığını bilmeden yargılamayın, çevrenizde bulunan işini hakkıyla yapmayan başta abiniz ve arkadaşınızı eleştirip işini düzgün yapmalarını belirtin.

Umarım fizik branşınızda mutlu olursunuz...

UcaS
Genel Müdür
29 Haziran 2020 07:27

Acayip değil

Ötesi bir fark var..ders ücretinde

Bir sınıf öğretmeni, İlkokul 1. sınıfta 30 öğrenciye gırtlak patlatır. Bir de yetmez akşam ter içinde bunların Her çocuğun bir ya da iki velisine dert anlatır. Yetmedi gece telefonlara maruz kalır. Aldığı ders ücretini ortalama 800 lira.

Meslekçi ise;

20 saat ders 10 saat şeflik 14 saat koordinatörlük full ek ders alır, , koordinatörlüğü hepimiz biliyoruz zaten.

iki güne ders sıkıştırıp. O iki günde akşam açık lise ders ücreti alır

Yetmedi, Robotik veya diğer tür Egzersiz de açar

Döner sermayeden Ayrıca 1000 2000 lira arası garantili para alır.

Toplamda maaşı ne ki,,, maaşı geçecek miktarda aylık eline para geçer.

29 Haziran 2020 09:48

Aynen öyle hocam bunları dile getirip halkımızı isteyince yemediğimiz hakaret kalmadı şeflik işletme ne demek bunları anlatıyorlar bize bunlar iş yükü değil sadece ek ders bizde istiyoruz aynı yükten
UcaS, 4 yıl önce

Acayip değil

Ötesi bir fark var..ders ücretinde

Bir sınıf öğretmeni, İlkokul 1. sınıfta 30 öğrenciye gırtlak patlatır. Bir de yetmez akşam ter içinde bunların Her çocuğun bir ya da iki velisine dert anlatır. Yetmedi gece telefonlara maruz kalır. Aldığı ders ücretini ortalama 800 lira.

Meslekçi ise;

20 saat ders 10 saat şeflik 14 saat koordinatörlük full ek ders alır, , koordinatörlüğü hepimiz biliyoruz zaten.

iki güne ders sıkıştırıp. O iki günde akşam açık lise ders ücreti alır

Yetmedi, Robotik veya diğer tür Egzersiz de açar

Döner sermayeden Ayrıca 1000 2000 lira arası garantili para alır.

Toplamda maaşı ne ki,,, maaşı geçecek miktarda aylık eline para geçer.

29 Haziran 2020 09:51

Hiçbir öğretmen dyk kursu ile sizden çok alamaz hocam hele lisede en çok dyk alan bedencidir o bile geçemez lütfen gerçekleri konuşun . Bu arada üslubunuz için teşekkür ediyorum bana özürlü diyen beyin özürlülere örnek olsun
Ozkanozen62, 4 yıl önce

Bu tartışma saygı sınırlarını aştığı için son kez yazıyorum. Hocam her ne kadar eşit işe eşit ücret isteseniz de eşit iş yapmıyoruz. Sadece eşit kadrolarda bulunuyoruz. Siz az derse girip az ücret alıyorsunuz "galiba", biz çok derse girip çok ek ders alıyoruz. Sizin talepleriniz umarım karşılık bulur da kendi branşınızda mutlu olursunuz. Ancak bu sistemde zor, çünkü fizik dersi sevilen bir ders değil.( Ben ne kadar sevsem de şimdiki nesil sevmiyor). Sevilmiş olsa DYK vb kurslar ile maddi olarak sizi daha da tatmin ederdi burada büyük bir ihtimal sesinizi çıkarmazdınız.

Sizin gözünüze batan ücret adaletsizliği belirttiğiniz tutarda değil. Öyle olması için sizin hiç ek ders almamanız gerekiyor. Eğer öyleyse full ek ders alan tüm öğretmenlerle sıkıntınız olması gerekiyor. Kendi okulumdaki Matematik, Edebiyat, İng. dersinin branş öğretmenleri DYK kursu ile benden daha çok ek ders alıyor. Bunları yaparken okuldan benden önce çıkıyorlar.

Ayrıca Meslek liselerinde öğrencilerin tüm yükü meslek öğretmenlerinde oluyor kim ne derse desin. Bu platform da kimin ne kadar çalışıp çalışmadığını bilmeden yargılamayın, çevrenizde bulunan işini hakkıyla yapmayan başta abiniz ve arkadaşınızı eleştirip işini düzgün yapmalarını belirtin.

Umarım fizik branşınızda mutlu olursunuz...

Toplam 79 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi