Editörler : Pangaea
29 Haziran 2020 09:08

Kendi Şehrinde 657/4B mi Gurbette 399 mu?

Evet arkadaşlar soru açık.

Birinde kadro avantajı var diğerinde doğduğun büyüdüğün yerde çalışmak. Bir de arada 1500 liraya yakın maaş farkı var tabii.

Sizce hangisi? Neden?

ccc6420.
Kapalı
29 Haziran 2020 09:22

gurbettekiler kendi memleketlerine gelmek için çırpınıyor sen gurbetmi memleketimmi diyorsun o 1500 den fazlası gurbette cebinden çıkacak zaten

tuugbiss
Şef
29 Haziran 2020 09:23

il dışında ev bulmak zor buldun diyelim bir sürü masraf ,ben kendi memleketimi isterim ki istiyorum da il dışındayım ve zorlanıyorum açıkçası.o aradaki 1500 maaş farkı kira ve eşyalara gidecek ve il dışındayken ailenle ilgili bi şey olsa Allah korusun yetişemiyorsun 2-3 günlük tatil olsa gidemiyorsun.zor iş vesselam Allah hakkında hayırlı olanı nasip etsin :)

tuugbiss
Şef
29 Haziran 2020 09:25

kesinlikle

ccc6420., 4 yıl önce

gurbettekiler kendi memleketlerine gelmek için çırpınıyor sen gurbetmi memleketimmi diyorsun o 1500 den fazlası gurbette cebinden çıkacak zaten

Portuga34
Daire Başkanı
29 Haziran 2020 09:29

çalıştığınız kurumdan ve yaptığınız işten memnunsanız 4b. diğer türlü tabii ki 399.

ama dediğim gibi iş ortamı, çalışma arkadaşları ve yaptığınız işin sizi tatmin etmesi çok daha önemli. şu an işe giderken ayaklarınız geri geri gitmiyorsa iş ve ortam değişikliği yapıp riske girmeyin. zira gittiğiniz yerde umduğunuz ortamı bulamayabilirsiniz.

Smh1
Şef
29 Haziran 2020 13:25

amin. inşallah herkes hakkında hayırlısı olur.

tuugbiss, 4 yıl önce

il dışında ev bulmak zor buldun diyelim bir sürü masraf ,ben kendi memleketimi isterim ki istiyorum da il dışındayım ve zorlanıyorum açıkçası.o aradaki 1500 maaş farkı kira ve eşyalara gidecek ve il dışındayken ailenle ilgili bi şey olsa Allah korusun yetişemiyorsun 2-3 günlük tatil olsa gidemiyorsun.zor iş vesselam Allah hakkında hayırlı olanı nasip etsin :)

mttt9
Kapalı
29 Haziran 2020 22:16

399 u 4 b yi boşver.Ailenin yanında büyüyemezsin hedeflerini gerçekleyemizsin.Maalesef akrabalarımız getirdiğinden çok götürüyo.Tabi ideallerin varsa.İdealin yoksa bahçeli bi ev alırsınız çocuklara da ailen bakar gül gibi geçinirsiniz 3 e 5 e bakılmaz vesselam

serhat99
Müsteşar Yardımcısı
30 Haziran 2020 08:54

memleketinden sıkılmadıysan ayrılmak için bir nedenin yoksa memleketinde kalmanı tavsiye ederim.

Yavuzyvz73737
Aday Memur
30 Haziran 2020 11:43

Memleketim olsun da isterse özel sektör olsun

Smh1
Şef
30 Haziran 2020 14:04

herkes memleketini çok seviyormuş. gurbet olsun kadrolu olsun diyen hiç çıkmadı :)

ek olarak herkes gurbette kira gideri var demiş de insan doğduğu büyüdüğü yerde de kirada oturuyor olabilir arkadaşlar.

serhat99
Müsteşar Yardımcısı
30 Haziran 2020 17:00

kardeş 399 kadrolu değil ki. gönlün gitmek istiyorsa git tabi ancak sonra tayin olmak için yine kpssye girmek zorunda kalabilirsin.

Smh1, 4 yıl önce

herkes memleketini çok seviyormuş. gurbet olsun kadrolu olsun diyen hiç çıkmadı :)

ek olarak herkes gurbette kira gideri var demiş de insan doğduğu büyüdüğü yerde de kirada oturuyor olabilir arkadaşlar.

Smh1
Şef
30 Haziran 2020 18:18

657 değil ama 399 da kadroludur. Kadro karşılığı sözleşmeli olarak geçiyor. Memur haklarının hepsine sahip. Sadece yıllık izin devretmiyor ve tayin konusu sıkıntı.

serhat99, 4 yıl önce

kardeş 399 kadrolu değil ki. gönlün gitmek istiyorsa git tabi ancak sonra tayin olmak için yine kpssye girmek zorunda kalabilirsin.

30 Haziran 2020 18:34

657 de yıllık iznin devrettiğini bilmiyordum.

Smh1, 4 yıl önce

657 değil ama 399 da kadroludur. Kadro karşılığı sözleşmeli olarak geçiyor. Memur haklarının hepsine sahip. Sadece yıllık izin devretmiyor ve tayin konusu sıkıntı.

30 Haziran 2020 18:41

bence gurbet dediğinizin neresi olduğuna göre değişir. imkanlar açısından yaşadığınız şehirle aynı veya daha iyi şartlara sahip mi bu önemli bir kriter. bir de halihazırda çalıştığınız yerde mutlu musunuz? emekli olduğunuzda alacağınız para değişkenlik gösterecek mi? yaşadığınız yerde de kirada oturuyorsanız 1500 lira iyi bir fark. bir de kurum da önemli sanırım.

Portuga34
Daire Başkanı
30 Haziran 2020 19:14

Sadece son iki yılın izni devrediyor. devreden izinleri de amir kullandırmıyor genelde. izin konusunda değişen bir şey yok yani. :)

vay-arkadaş, 4 yıl önce

657 de yıllık iznin devrettiğini bilmiyordum.

Smh1
Şef
30 Haziran 2020 19:52

Evet maalesef amirin kullandırmaması gibi küçük pürüzler :) mevcut. Ayrıntıya girmedim hocam. Amirin kullandırıp kullandırmaması tabii daireden daireye değişir.
Portuga34, 4 yıl önce

Sadece son iki yılın izni devrediyor. devreden izinleri de amir kullandırmıyor genelde. izin konusunda değişen bir şey yok yani. :)

mehmetakif.1
Kapalı
30 Haziran 2020 21:15

399 da yıllık izin devrediyor.
Smh1, 4 yıl önce

Smh1
Şef
30 Haziran 2020 22:49

en son devretmiyordu sendikalar çabalıyordu. demek devrediyor artık, güzel olmuş.

mehmetakif.1, 4 yıl önce
399 da yıllık izin devrediyor.

mehmetakif.1
Kapalı
30 Haziran 2020 23:15

Evet 1 yıl devrediyor artık.
Smh1, 4 yıl önce

en son devretmiyordu sendikalar çabalıyordu. demek devrediyor artık, güzel olmuş.

Selç14
Memur
01 Temmuz 2020 08:25

Birçok kişinin samimi yorumlar yapmadığını düşünüyorum. Gerçekten böyle düşünüyor olabilirler ama sanmıyorum yani inandırıcı değil belki 3 belki 5 sene sonra memlekete bir şekilde gelirsin. Ama 399 un verdiği imkanları 4b de bulamazsın. ÜStelik gurbete gidip kira ödeyeceksen de memleketine geri döndüğünde ödemeyeceksin ve fazladan 1500 2000 cepte kalacak. İmkanlar daha önemli bana göre .

Smh1, 4 yıl önce

sözleşmelişef
Aday Memur
01 Temmuz 2020 09:03

Kendi memleketinde 4/B?li olarak çalışan birisi olarakyazıyorum. Eğer imkanınız varsa kesinlikle kadrolu olmaya bakın. Ben kendi memleketimde çok güzel bir kurumda çalışıyor olmama rağmen 2020/1 tercihlerinde neresi olursa olsun yazıp gitmeyi düşünüyorum.

Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi