Editörler : "eskiyara"Pangaea
29 Haziran 2020 11:28

Nevşehir mi ? Eskişehir mi?

Arkadaşlar iki şehirede tayinim çıkıyor ama ben ikisinide bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim hangi şehir daha iyi

Kiralar imkanlar hayat ucuzluğu nasıl yorumları bekliyorum

Nurullah4335
Daire Başkanı
29 Haziran 2020 11:57

Eskişehir öğrenci şehridir. Her daim hareketidir. Sosyal imkanları daha çoktur. Nevşehir doğal güzellik olarak öndedir ama ne istediğine bağlı. Sakin bir yer arıyorsan Nevşehir daha uygun. Sosyal imkan açısından eskişehir daha iyi. Kiralar için bazı sitelerden kiraları karşılaştırabilirisin. Ben eskişehir derdim.

dehneliler
Genel Müdür
29 Haziran 2020 12:11

Bence Nevşehir. 6 ay formasyon staj için gidip gelmiştim. İnsanı iyi doğal güzelliği olan sessiz temiz sakin huzur dolu bir şehir

teachertobe
Memur
29 Haziran 2020 18:07

Eskişehir derim ben. 4 yıl orda yaşadım yeni döndüm. Kiralar Türkiyedeki birçok ile göre daha uygun. Öğrenci şehri olduğu için herkes sürümden kazanıyor ve gerek restorant gerek cafe gerek kuaför kira vs her konuda fiyatlar uygundur. Çocuğunuz var mı bilmiyorum ama varsa çok şanslı Eskişehirdeki çoğu okulun kalitesi çok iyi. Şehirdeki okuma oranı da çok yüksek zaten insanları eğitime çok önem veriyor. Sosyal anlamda da bence tam bir küçük İstanbul. İster cafe ister bar ister yeşil alan parklar her türlü sosyal mekana sahip. Şehir 7/24 aktif. Akşam dışarı çıkmak isteseniz rahat rahat gezebilirsiniz sokaklar kalabalıktır. Ayrıca kimse dönüp de ne laf atar ne rahatsız eder bu anlamda çok gelişmiş bir şehir. İnsanları da kibardır saygılıdır. Şehir içinde tramvay ve belediye otobüsleri var ikisi de hiç aksamaz. 3 tane avm var. En gelişmiş olanında her türlü marka vs var. Yerinizde olup da Eskişehir'e geri gidebilmek için neler vermezdim :/ Nevşehirle ilgili bir bilgim yok tabi karar sizin

erk4243
Aday Memur
29 Haziran 2020 20:42

Yorumlar için teşekkürler Eskişehir galiba sosyal imkanlar okullar ve kiralar açısından cazip galiba Eskişehir yazacak gibiyim biraz daha zaman var

Deniz Kum Güneş
Şube Müdürü
30 Haziran 2020 01:17

Eskişehir harika bir yer.

erk4243
Aday Memur
30 Haziran 2020 02:16

Güzel yorumlar yapılmış Eskişehir için inşallah iyi olur bizim için

Deniz Kum Güneş, 4 yıl önce

Eskişehir harika bir yer.

Cris86
Memur
30 Haziran 2020 12:58

Nevşehir kışın yaşanmaz oluyor. evleri çokta iyi denemez. insanları kime göre iyi orası tartışılır.. eğitim açısından da kesinlikle ve kesinlikle Eskişehir derim.. büyük şehir kira fazla diye gözünüz korkmasın. gelişmiş bir şehrin her zaman avantajları çoktur. Nevşehir de turizm var diye bakılıyor ama inanın yıllardır gram yatırım yapılmıyor. Ürgüp, Göreme, Çavuşin,Zelve hep aynı. merkezi ölü bana göre..

paloschi
Aday Memur
30 Haziran 2020 18:01

Eskişehir'i bilmemekle birlikte Nevşehir'de ev fiyatları çok yüksek, dar bir yerleşim alanına sıkışmış olması bunun sebebi. Eskişehir'i seçmenizi öneririm.

erk4243
Aday Memur
30 Haziran 2020 19:37

Teşekkürler arkadaşlar sağolun

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi