Editörler : F16 Gökçen
29 Haziran 2020 22:46

Halkbank Personel Alım İlanı gelmiş

Daha önce banka sınavlarına giren varsa sözel ve sayısal mantık mı soruluyor biraz bilgi vrebilir misiniz

yigido.58
Aday Memur
29 Haziran 2020 22:56

Genel Yetenek; eleştirel düşünme, mantık yürütme ve problem çözme sorularından oluşmaktadır,

Gençler0606
Memur
29 Haziran 2020 23:27

Genel yetenek yani sözel sayısal mantık ingilizce ve alan sınavı var duyuruda belirtildiği gibi alan sınavı kpss a grubu benzeri

30 Haziran 2020 10:37

Arkadaşlar ilk defa banka dil ve alan bilgisi sınavına gireceğim,nerden çalışmak lazım özellikle alan bilgisine, müfettişlik uzmanlık ve iç kontrol departmanlarıni denemek istiyorum,cevaplarınızı bekliyorum

krmz66
Aday Memur
30 Haziran 2020 10:57

haber nerde ben göremedim

slm08
Daire Başkanı
30 Haziran 2020 11:23

tecrübeli arkadşalar bilgi verebilir mi

uzman kadrolar için detaylı açıklama var ama banko asistanı için sadece 50 soru denmiş,ama bu soruların içerikleri nedir neler soruluyor,hangi kaynağı alıp çalışalım

Gençler0606
Memur
30 Haziran 2020 11:39

eğer kpssye hazırlıkta alan derslerini bitirdiyseniz bilgileri güncelleyip deneme çözmek en mantıklısı eğer kpssye hazırlanmadıysanız hukuk muhasebe iktisat maliye bunlarda dolu dünya ders var 1 ayda hallolacak iş değil banko/gişe ilanına başvurmanızı tavsiye ederim alan yok genel yetenek var sadece onun için de sayısal sözel mantık kitaplarından herhangi biri iş görür

KaradenizliUsak, 4 yıl önce

Arkadaşlar ilk defa banka dil ve alan bilgisi sınavına gireceğim,nerden çalışmak lazım özellikle alan bilgisine, müfettişlik uzmanlık ve iç kontrol departmanlarıni denemek istiyorum,cevaplarınızı bekliyorum

slm08
Daire Başkanı
30 Haziran 2020 11:45

hocam banko için sayısal sözel mantık soruları mı geliyor sadece,normal matematik türkçe falan yok mudur,bir de bi kaynak önerebilir misiniz

Gençler0606, 4 yıl önce

eğer kpssye hazırlıkta alan derslerini bitirdiyseniz bilgileri güncelleyip deneme çözmek en mantıklısı eğer kpssye hazırlanmadıysanız hukuk muhasebe iktisat maliye bunlarda dolu dünya ders var 1 ayda hallolacak iş değil banko/gişe ilanına başvurmanızı tavsiye ederim alan yok genel yetenek var sadece onun için de sayısal sözel mantık kitaplarından herhangi biri iş görür

adige3535
Aday Memur
30 Haziran 2020 14:58

Bu sınava girecek hemen hemen herkes şuan kpssye de hazırlanıyor. ama bu 50 sorunun kpss ile ilgisi fazla yok. eleştirel düşünme, mantık yürütme ve problem çözme soruları kpssde çok fazla çıkmıyor. bu sınav ales tarzı diye tabir edilen sorulardan oluşacaktır. bu yüzden hız çok önemli olacak.

30 Haziran 2020 16:34

Arkadaşlar müfettişlik ve iç kontrolor alan sınavına şimdiden başlayıp bir şeyler yapabilir miyim sizce makro mikro iktisat aldım ders olarak yıllar önce

tratosfer
Aday Memur
30 Haziran 2020 23:54

Halkbankın bir önceki sınavı çok klasdı kpssye yakın bir tarz ama düşündürücü ve zorlayıcı bir sınavdı 8 ağustosa kadar sadece iktisat bile bitmez en az 6-8 aylık bir müfredat var gişe asistanlığı için çalış ama

KaradenizliUsak, 4 yıl önce

Arkadaşlar müfettişlik ve iç kontrolor alan sınavına şimdiden başlayıp bir şeyler yapabilir miyim sizce makro mikro iktisat aldım ders olarak yıllar önce

Elfshn12
Aday Memur
01 Temmuz 2020 15:52

Arkadaşlar genel yetenek alanı kapsamaz türkçe matematik sözel sayısal mantık şekil yeteneğini kapsar.

iişsiziktisatcıı
Aday Memur
01 Temmuz 2020 17:40

Bankacılık akademisinin yayınları var. Hem alan olarak hemde genel kültür ve genel yetenek olarak. İsteyene çok cüzi fiyata gönderebilirim. (Hiç kullanmadım.)

02 Temmuz 2020 00:27

Ikametimi alım yapılacak illerden birine aldıktan sonra halkbank banko sınavına basvurabilir miyim ? Ikamette süre şartı var mı ?

Elfshn12
Aday Memur
02 Temmuz 2020 12:27

Başvuru esnasında değiştirebilirsiniz. Sorun olmaz.

02 Temmuz 2020 12:34

Kaç kişi alınacak acaba bilgisi olan varmı

Elfshn12
Aday Memur
02 Temmuz 2020 12:36

Anladigim kadarıyla 1035 kişi 200+35+25 bunlar uzmanlık için geriye kalan banko asistanlığı.

Arkadaşlar toplanıp bilgi verelim birbirimize bu sınavda problem çözme eleştirel düşünme vs. Diyor ama cıkmış sorularda genel yetenek olarak türkçe matematik vs. Var anlamadım.

adige3535
Aday Memur
02 Temmuz 2020 13:07

Ne iş yapılacak bankacılık nasıl bir iş merak eden yok. Çok doğal bende öyleydim.

meltemmm25
Kapalı
02 Temmuz 2020 14:16

Bu nasıl iş ya herkese eksi veriliyor, editör görmüyor mu? Bu nasıl iş??

uzumcuseyma
Aday Memur
02 Temmuz 2020 15:17

Niye takılıyorsunuz ki buna bu kadar. İsteyen eksi verir isteyen artı. Kimse karışamaz.

meltemmm25, 4 yıl önce

Bu nasıl iş ya herkese eksi veriliyor, editör görmüyor mu? Bu nasıl iş??

meltemmm25
Kapalı
02 Temmuz 2020 15:23

ok.

uzumcuseyma, 4 yıl önce

Niye takılıyorsunuz ki buna bu kadar. İsteyen eksi verir isteyen artı. Kimse karışamaz.

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi