Editörler : gubaz
08 Ağustos 2020 20:23

dilekkkce
Memur

AÇILAMAZ MI YANİ :((

08 Ağustos 2020 21:06

Millennium
Memur

AÇILAMAZ MI YANİ :((

dilekkkce, 8 ay önce - Alıntıya git

Açılsa da ne kadar sürdürülebilir? Havaların soğumasıyla grip sezonu işin içine girecek, dolayısıyla virüsün yayılması için daha ideal bir ortam olacak.

İnşallah en kısa zamanda şu illeti atlatırız ama bu iş senli benli bir olay değil işte. Tüm dünyayı etkisi altına almış vaziyette.

08 Ağustos 2020 22:06

Joe Dalton
Daire Başkanı

Televizyonda bir uzman profesör konuştu. Özetle açılabilir sinyali verdi. Siz açılacak gibi hazır olun.

08 Ağustos 2020 22:10

Joe Dalton
Daire Başkanı

Öğretmenlerin Eylül ayı seminer takvimi belli oldu

Yayımlanan resmi yazıya göre, Öğretmenlerin Mesleki Çalışmaları, 24 Ağustos 2020 Pazartesi günü başlayacak.

Takvim açıklandığına göre bu iş tamamdır denebilir, okullar açılacak diyebiliriz. Kolay gelsin.

08 Ağustos 2020 22:23

Joe Dalton
Daire Başkanı

Uçak biletlerini kesin. Ne kadar erken o kadar uygun. 23 Ağustos İstanbul

08 Ağustos 2020 22:24

Joe Dalton
Daire Başkanı

23 ağustos istanbul-gaziantep uçak bileti 200 lira sonra 500'e de bulamazsın.

08 Ağustos 2020 22:26

Joe Dalton
Daire Başkanı

Dersen ki seminer olmaz senin bileceğin iş. O zaman belki sen haklı çıktın.

09 Ağustos 2020 12:48

zamanayenik
Aday Memur

Okullar açılacak belli ki . İnşallah önlemler alinir da biz de güvenle gidip derslerimizi işleriz .

09 Ağustos 2020 14:28

TozluTebeşirKokusu
Şef

Yahu bu öğretmenmişcesine bir takım şeyleri nasıl aleyhe yontar da, nasıl öğretmnlere okulun yolunu gösteririm diye kuduranlar, işgüzarlık edenler nasıl bir mantalite veya kafa yaşıyorlar acaba..? Kendi çocuğunuzdan bıkmanızı bezmenizi bir yana koyarsam, bunun ucu toplum sağlığını ateşe atmak demek değil mi Allah izan versin..! O çocuklar taşıyıcı olacaklar, yalnız okulu ve öğretmeni mi etlileyecekler sanılıyor..

DÜŞÜNELİM Kİ Aynı lavabo ve tuvalaeti 500, aynı kapı tutamağını 1000 (bin) öğrencinin tutacağı bir sosyal alanda, (adı üzerinde sosyal alan) hangi sosyal mesafe, maske yahut tedbir yaklaşan faciaya engel olabilir merak konusu...

Evet uygulayıcılarımızın işi zor kabül ancak bu şekilde ıolmaz kardeşim. Ülkede 10 yıllardır açık lise uygulaması var..Bugüne kadar ki görüşlerde belirttik.. Gerekirse Anadolu üniversitesinin AÖF uygulama tabanından faydalanılabilir. Gelinen sürecin açık öğretim metodundan daha ehven bir yolu kalmış değildir. Saha pratiği felç olan canlı-online bağlantı yerine EBA TV ve normal Eba platformunun donanım akışı güçlendirilerek uzaktan eğitim planlanır ve o sayede öğrencilerin yalnızca sınavlar için okula gelmeleri sağlanabilirse süreç en az hasarla atlatılabilir. En azından salgının pik yaptığı sonbahar yerine 2. döneme bir şeyler yapılabilir.

09 Ağustos 2020 21:18

nemrutdağı
Daire Başkanı

Tüm ülke genelinde devlet okulları koca bir yaz tatilini boşa harcadılar. Bir çivi dahi okullara çakılmadı. Yaprak kıpırdamadı. Yine eski tas eski hamam misalinde olduğu gibi 40 öğrenciyle okullar açılacak sanırım.imamhatip ortaokulları ile ilgili dengelemeler olmayacak gibi. Okullar arasında kalabalık ve seyrek öğrenci sayıları okullar arasında dengelenmiyor. Süre öğrenci ve öğretmenlerin aleyhine çalışıyor. İkili öğretim yok gibi. Kapanan köy kasaba okulları yeniden açılsın dedik yine boş. Ders süreleri 30 dakikaya çekilsin dedik haftalık okutulan ders saatleri 20 saate insin dedik hiç bir gelişme olmuyor. Bakanlık bu hafta şimdiden ne yapılacaksa duyursunlar. Geç kalmadan.

10 Ağustos 2020 17:23

özTÜRK12
Aday Memur
Prof Dr Mehmet Çilingiroğlu :Covid çocuklarda hızla yayılıyor. Açılan bazı okullarda ABD'de daha ilk haftada bir çok çocukta hem taşıyıcılık hemde enfeksiyon tespit edildi ve okullar kapandı. Uzaktan eğitimle devam ediliyor.
10 Ağustos 2020 18:52

Hkn31hkn
Aday Memur

Bugun il ici tayin ilisik kesmek icin okuluma gittim okula gelen duzenleme mesafe hijyenle ilgili hic bir yzi yokmus..ordan ilce milli egitime gectim sube mudurune hocam okullar nasil olacak planlama mesafe hijyen neelr yapilacagi bellimi dedim yok hocam meb daha bize birsey gondermedi dedi..bu kadar kisa sure kalmisken hala hic bir realite duzenleme yoksa bence acmayacaklar

10 Ağustos 2020 20:25

Millennium
Memur

Bugünkü kabine toplantısından bir haber çıktı mı? Açılacak veya açılmayacak şeklinde bir söylem yapılmadı galiba? Gündem konuları arasındaydı ama?

11 Ağustos 2020 01:44

memurolm
Daire Başkanı

Arkadaşlar bu sene kazanımların kaçta kaçına uzaktan eğitimle ulaşılınabilindi ?

korona bitmesini beklersek 2022 nin son aylarına doğru bitecek bu bill gates tarafından söyledin fakir ülkeler için böyle.

3 yıl daha beklemeye vaktimiz yok yok YOK YOK..

siz beni çıldırtmak mı istiyorsunuz bizim 3 yıl beklemeye vaktimiz yok.

11 Ağustos 2020 02:19

caylak55
Memur

Okullar maalesef açılmayacak..Bir nesil heba olacak gibi

11 Ağustos 2020 21:29

özTÜRK12
Aday Memur
Yarınki Bilim kurulu toplantısı sonucuna göre açıklanacaktır büyük ihtimalle
11 Ağustos 2020 21:36

Millennium
Memur

Arkadaşlar bizim whatsapp grubunda öğrencilerin evden internete bağlanan öğrenci sayısı, ellerinde bilgisayar, tablet, telefon mevcut mu, internet bağlantısı olmayan var mı gibi bilgileri öğrenmemizi istediler. Bir şeylere işaret olabilir mi sizce?

Toplam 157 mesaj