Editörler : nayzen
01 Temmuz 2020 13:39   

Tapu Mu Nüfus mu ?

İyi günler arkadaşlar sizce hangi kurumu önerirsiniz. Artıları Eksileri nelerdir .

01 Temmuz 2020 21:17

memurmamur
Aday Memur
İkisi de zor kurumlar. Nüfus daha da zor. Yoğun çok yoğun.
06 Temmuz 2020 12:05

besalet
Aday Memur

ilaçlarını düzenli kullanırsan ikinde de sıkıntı olmaz

06 Temmuz 2020 14:11

sefsparrow
Aday Memur

ben sıkıntıyı sormadım yalnız hangisini tavsiye edersiniz dedim kpss ye gireceğim .

07 Temmuz 2020 22:46

engineer 3147
Memur

ben sıkıntıyı sormadım yalnız hangisini tavsiye edersiniz dedim kpss ye gireceğim .

sefsparrow, 1 ay önce - Alıntıya git
İlk defa atanacaksan iki kurumda sözleşmeli personel alımı yapıyor. sözleşmeli personel görevde yükselemez. iki kurumda yoğun çalışır. maaşlarda aynı. ama nüfusta insanların sana daha çok işi düşer. daha fazla itibar görürsün. nüfusun iş alanı daha geniş. insan olan herkesin nüfusa işi düşer ama tapuya sadece ev arsa işyeri satın alacak kişilerin işi düşer. kısacası maddi anlamda aynı iki kurum. prestij olarak nüfus daha iyi. ayrıca sözleşmeli olarak tayin işleri daha kolay nüfusta
18 Temmuz 2020 23:36

esrardede
Aday Memur

İkisi de değil Üniversiteler....

29 Temmuz 2020 14:23

inanoner
Aday Memur

sefsparrow, 1 ay önce - Alıntıya git

hangi bölümden gireceksin tapu belli bölümleri alıyor

31 Temmuz 2020 03:27

keci
Aday Memur

Genel idare hizmetlerinde tüm memur maaşları hemen hemen aynı. Burada bence önemli olan insanların size ne kadar işinin düşeceği konusu. Henüz memur değilken bu size anlamsız gelebilir ama ben daha önce noterde çalıştım. İnanılmaz bir çevrem vardı. Çünkü vekalet veren alan, araba alıp satan aklınıza kim gelirse size işi düştüğü için nir şekilde irtibatınız. Oluyor. Asla iş takipçiliği veya adam kayırma gibi düşünmeyin ama manava gidiyorsun orada bile size bir saygı oluyor. Şimdi mebde memurum. Kendi dairedeki amirlerim bile sen burada mı çalışıyorsun diyor. Hayatta tüm makamlara insanlar itibar sahibi olmak için gelmek ister. Nüfusta herkesin bir şekilde sana işi düşer. Nüfus iyidir. İşi boldur ama güzel kurumdur.

Toplam 7 mesaj