Editörler : Mehmet Balci
01 Temmuz 2020 17:07   

Kadro yakmaya bir son verilsin artık

Atanan arkadaşlardan ricam lütfen tekrar tekrar tercih yapıp kadro yakmayın. İki yıldır beklemekten yorulduk ve bizleri en iyi sizlerin anlaması gerekiyor. Benim branşıma yaklaşık 140 kadro verildi. Bir kısmı torpille dolduruldu bir kısmı tekrar tercih yapanlar nedeniyle yakıldı. Sınav ilk açıklandığında sıralamam 72 idi. Her açılan ilanda sıra bana geldi diye sevinip sürekli atanamadınız yazısını görmek ve 91,7 puanla atanamamak gerçekten çok ağır. Lütfen elinizi vicdanınıza koyun kadro yakmayın.

Sevgili editörlerden ricam lütfen bu konuda haber yapın.

01 Temmuz 2020 17:24

mttt9
Aday Memur

öyle bir zamanda yaşıyoruz ki adam ayda 50 lira fazla kazanmak için gene yakar kadrosunu .Ele muhtaç olmak çok kötü.

01 Temmuz 2020 17:42

whisper61
Aday Memur

Haklısınız. Ve bunun önüne geçilebilmesi adına bir düzenleme yapılmalı. Bazen ilan tarihlerinin de çakıştığı oluyor. Böyle durumlarda tercih yapanlara hak da veriyorum.

Ya bütün kurumlar merkeziden tek hamlede alsın ya da farklı bir çözüm bulunsun.

01 Temmuz 2020 18:47

sözleşmelişef
Aday Memur
Bölümünüz nedir?
01 Temmuz 2020 19:29

sdsss
Şef

öyle bir zamanda yaşıyoruz ki adam ayda 50 lira fazla kazanmak için gene yakar kadrosunu .Ele muhtaç olmak çok kötü.

mttt9, 2 ay önce - Alıntıya git

Hiç gitmeyeceğini bile bile başvuranlar var başkası giremesin diye 1 puan 1 defa kullanılırsa bu durumlar çok azalır.

01 Temmuz 2020 23:57

mmrabd
Aday Memur
Bölümünüz nedir?
sözleşmelişef, 2 ay önce - Alıntıya git

Mimarım

02 Temmuz 2020 00:00

mmrabd
Aday Memur

mttt9, 2 ay önce - Alıntıya git

Haklısınız:( İnsanlar nasıl bu kadar bencil olabiliyor aklım hayalim almıyor. Sonra bu devir şöyle kötü böyle kötü. Kimse ben ne yapıyorum diye bakmadan sadece zamanı ve başkalarını suçluyor

02 Temmuz 2020 00:02

mmrabd
Aday Memur

Haklısınız. Ve bunun önüne geçilebilmesi adına bir düzenleme yapılmalı. Bazen ilan tarihlerinin de çakıştığı oluyor. Böyle durumlarda tercih yapanlara hak da veriyorum.

Ya bütün kurumlar merkeziden tek hamlede alsın ya da farklı bir çözüm bulunsun.

whisper61, 2 ay önce - Alıntıya git

Evet o da büyük bir sorun umarım bir şekilde halledilir. 2018 de de aynı sorun var 2020 de de devam edecek gibi görünüyor. Ama kimse tepki göstermiyor. Ondan sesimizi duyan da yok galiba.

02 Temmuz 2020 00:18

mttt9
Aday Memur

Evet o da büyük bir sorun umarım bir şekilde halledilir. 2018 de de aynı sorun var 2020 de de devam edecek gibi görünüyor. Ama kimse tepki göstermiyor. Ondan sesimizi duyan da yok galiba.

mmrabd, 1 ay önce - Alıntıya git

Büyük kurumların, kuruluşların hareket etmesi ,karar vermesi hantal olabiliyor.Küçük şirketler gibi hızlı olmasını bekleyemeyiz.Ama sıkıntı şurda ki :Sistem yanlış kurulmuş.Sistemi düşünen dizayn eden kişiye kötü temennilerimizi söylemek gerekir.İyi çalışmalar

02 Temmuz 2020 14:01

ihtiyarmuhendis
Aday Memur

atandıktan sonra tercih yapmaktan kastınız nedir? atanınca puan geçerliliğini koruyor mu? tekrar kullanılabiliniyor mu yani? (kpss konusunda pek bir cahilim kusra bakmayın)

03 Temmuz 2020 12:41

mmrabd
Aday Memur

atandıktan sonra tercih yapmaktan kastınız nedir? atanınca puan geçerliliğini koruyor mu? tekrar kullanılabiliniyor mu yani? (kpss konusunda pek bir cahilim kusra bakmayın)

ihtiyarmuhendis, 1 ay önce - Alıntıya git

Estağfurullah. Ben de bilmiyordum sınava girene kadar. Malumunuz B grubunun Kpss puanı iki yıl geçerli. Tercih yapıp atanan arkadaşlar başka tercihlerde atanabiliyor. Örneğin mimarlar arasında Kpss 2019/2 Merkezi atamasında atanıp sonra Çevre Şehircilik Bakanlığı'nın 2020/6 atamasında tercih yapıp tekrar atanan arkadaşlar oldu.

04 Temmuz 2020 20:34

Ambrosse
Aday Memur

Estağfurullah. Ben de bilmiyordum sınava girene kadar. Malumunuz B grubunun Kpss puanı iki yıl geçerli. Tercih yapıp atanan arkadaşlar başka tercihlerde atanabiliyor. Örneğin mimarlar arasında Kpss 2019/2 Merkezi atamasında atanıp sonra Çevre Şehircilik Bakanlığı'nın 2020/6 atamasında tercih yapıp tekrar atanan arkadaşlar oldu.

mmrabd, 1 ay önce - Alıntıya git

Peki merkezi atanmada atanım tekrar başka bir merkezi atamaya da girebiliyorlar mı?

14 Temmuz 2020 16:35

allpierre
Aday Memur

Vicdandan bahsedenler, aslında %90'ı İİBF mezununun yapacağı iş olan olan 4001'lere yerleşince İİBF'lilerin hakkını yedik,onların yerleşmesi gerekiyor bu kadrolara diyorlar mı acaba ?

15 Temmuz 2020 20:27

Srd193
Aday Memur

Kadro yakmaktan dolayı puanlar 92 altına inmiyor bu sorun bir an önce çözülmeli

Toplam 13 mesaj