Editörler :
01 Temmuz 2020 19:41   

4 B'den 4 A'ya geçiş

Arkdslar suan 4b lı olarak calısmaktayım Baska Bı kurumda 4a ya tabi memurluk kazandıgımda beklemem gerekiyormu ıstıfa sureci v. S hakkında bilgi verebilecek varmı tesekkuler

03 Temmuz 2020 09:40

uslu96
Aday Memur
.
03 Temmuz 2020 09:49

Drjacob
Aday Memur
Bu mesaj 10'un üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir. Göster
03 Temmuz 2020 11:18

Pater familas
Aday Memur

Kadroludan sözleşmeliye, sözleşmeliden kadroluya geçişte herhangi bir yasak ya da süre sınırı yok. İstifa dilekçeni verir, istifanın kabulünden itibaren de atanmış olduğun diğer göreve başlayabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla 4/B'den 4/B'ye ve 4/A'dan 4/A'ya geçilmek istenildiğinde sorun var onun haricinde farklı statü olduğundan geçiş hakkınız vardır diye biliyorum.

03 Temmuz 2020 12:58

Suleyman canpolat
Aday Memur

Geçiş yapan varsa sureci anlatabılırmı

06 Temmuz 2020 13:11

sözleşmelişef
Aday Memur

Geçiş yapan varsa sureci anlatabılırmı

Suleyman canpolat, 3 ay önce - Alıntıya git
Pater nickli arkadaş gerekli bilgileri vermiş. Ben de yakın dönemde 4/B den 4/A ya geçiş için tercih yapmayı düşünüyorum. Bu durumda herhangi bir engel söz konusu değil. 4/B'den istifa edip diğer atandığınız kuruma direkt olarak başlıyorsunuz diye biliyorum.
06 Temmuz 2020 20:18

Suleyman canpolat
Aday Memur

Tesekkurler

09 Temmuz 2020 12:03

Capella123
Aday Memur
Pater nickli arkadaş gerekli bilgileri vermiş. Ben de yakın dönemde 4/B den 4/A ya geçiş için tercih yapmayı düşünüyorum. Bu durumda herhangi bir engel söz konusu değil. 4/B'den istifa edip diğer atandığınız kuruma direkt olarak başlıyorsunuz diye biliyorum.
sözleşmelişef, 3 ay önce - Alıntıya git
4 / B den Kit kurumlarına geçiş içinde aynı şey söz konusu mu acaba onlarda sözleşmeli diye geçiyor o nedenle sordum
09 Temmuz 2020 17:32

thusen
Aday Memur

4/b den 4/a ya Ocak ayında geçiş yaptım. 30/12/2019 tarihinde istifamı verdim. Ertesi gün ayrıldım. Bakanlıktan herhangi bir dönüş beklemedim çünkü sözleşmeli istifa verip çıkabiliyor. O konuda sorun olmaz. 06/01/2020 tarihinde yeni kurumuma aday memur olarak başladım.

İstifa dilekçesi verip bekleme olayı kadroluda var. Sözleşmeli beklemek zorunda değil.

09 Temmuz 2020 17:34

thusen
Aday Memur

Ayrıca kadrolu memurluğu kazanırsan kazandığın kurumdan gel başla diye tebligat gelene kadar sözleşmeli çalıştığın kuruma istifa verme. Gel demelerini bekle. Bir sorun olursa sözleşmeliye geri dönemezsin.

10 Temmuz 2020 10:41

sözleşmelişef
Aday Memur

Ayrıca kadrolu memurluğu kazanırsan kazandığın kurumdan gel başla diye tebligat gelene kadar sözleşmeli çalıştığın kuruma istifa verme. Gel demelerini bekle. Bir sorun olursa sözleşmeliye geri dönemezsin.

thusen, 2 ay önce - Alıntıya git
ÖSYM sonuçları açıkladıktan sonraki işleyiş nasıl oluyor? Süreç ne kadar zaman alıyor?
12 Temmuz 2020 11:25

memur792
Aday Memur
ÖSYM sonuçları açıkladıktan sonraki işleyiş nasıl oluyor? Süreç ne kadar zaman alıyor?
sözleşmelişef, 2 ay önce - Alıntıya git

Kadrolu memurluktan istifa edip sözleşmeli kazandığım memurluğa geçebilirmiyim? İnternetten net bir bilgiye ulaşamadım.

12 Temmuz 2020 11:52

ynsafsar
Aday Memur

4/b den 4/a ya Ocak ayında geçiş yaptım. 30/12/2019 tarihinde istifamı verdim. Ertesi gün ayrıldım. Bakanlıktan herhangi bir dönüş beklemedim çünkü sözleşmeli istifa verip çıkabiliyor. O konuda sorun olmaz. 06/01/2020 tarihinde yeni kurumuma aday memur olarak başladım.

İstifa dilekçesi verip bekleme olayı kadroluda var. Sözleşmeli beklemek zorunda değil.

4b de çalıştıgınız süre aday memurluktan sayılır 1 seneyi doldurduysanız yeni atandıgınız kuruma söyleyin aday memurlugunu kalkar

13 Temmuz 2020 17:03

Madharitaci
Aday Memur

Sözleşmeyi feshetmek için mevzuatın ek madde 6 da 1 ay önceden haber verme şartına uymaya gerek yok mudur?

14 Temmuz 2020 09:38

denizyolcusu
Aday Memur
4 / B den Kit kurumlarına geçiş içinde aynı şey söz konusu mu acaba onlarda sözleşmeli diye geçiyor o nedenle sordum
Capella123, 2 ay önce - Alıntıya git
bende 4 b den 399 a geçiş yaptım kit kadro karşılığı sözleşmeli olarak geçer o yüzden 4b den daha farklı ama kadroludan da bi farkı yok açıkcası istifa edip ertesi gün atandığın kurumda işe başlayabilirsin
14 Temmuz 2020 11:30

Capella123
Aday Memur
bende 4 b den 399 a geçiş yaptım kit kadro karşılığı sözleşmeli olarak geçer o yüzden 4b den daha farklı ama kadroludan da bi farkı yok açıkcası istifa edip ertesi gün atandığın kurumda işe başlayabilirsin
denizyolcusu, 2 ay önce - Alıntıya git
Teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için.
14 Temmuz 2020 15:59

Tecnikadamoguz01
Aday Memur

geçersin sorun olmaz peki 4a işci statüsünden istifa eden birisinin geri dönme şansı varmı ??

14 Temmuz 2020 23:45

thusen
Aday Memur

4b de çalıştıgınız süre aday memurluktan sayılır 1 seneyi doldurduysanız yeni atandıgınız kuruma söyleyin aday memurlugunu kalkar

ynsafsar, 2 ay önce - Alıntıya git

Öyle bir şeyi hiç duymadım hocam ayrıca aday memurlukta verilen eğitimler var. Doğru bir bilgi olduğunu sanmıyorum.

23 Temmuz 2020 18:05

soshizmet
Aday Memur

4B-45A lı olarak çalışan birisi dhmi kadrosu için başvuru yapabiliyor mu?

26 Temmuz 2020 00:54

06Göçebe
Aday Memur

İstifanızın kabul olduğu ve iş çıkışınızın gerçekleştiğini nereden öğrendiniz ? Kurum istifayı kabul etmeme gibi durumu olabilir mi ?

26 Temmuz 2020 00:55

06Göçebe
Aday Memur

Diğer bir sorum 4 seneden fazladır sözleşmeli çalıştım..Aday memurluk direk kalkıyor ve kademe derece olarak 4 sene mi alınır?

Toplam 27 mesaj

ANKET
MHP lideri Devlet Bahçeli, bir açıklama yaparak 'Türk Tabipler Birliği derhal kapatılmalı' dedi. Ne düşünüyorsunuz?