Editörler : Mehmet Balci
02 Temmuz 2020 01:08   

Kat sayılar hakkınnda bilgisi olan var mı?

Merhabalar arkadaşlar öncelikle sınava girecek herkesin Allah yardımcısı olsun..

Kpss de derslerin katsayıları ayını mı? Standart sapma olayını bahsetmiyorum.

Atıyorum Matematik ile tarihin getirdiği (Veya vatandaşlık) puanlar aynımı hocam. Eğer matematik daha çok getiriyorsa önceliğim matematik boş sorularına geri dönmek olcak. Bilgin varmı hocam.

02 Temmuz 2020 08:32

GeomatikEng
Aday Memur

Bütün derslerin kat sayısı birbirine eşit kardeşim

02 Temmuz 2020 09:15

mttt9
Aday Memur

geitrdiği puanlar aynı değil puan robotunu kullanarak kendince hesap oluşturabilirsin iyi çalışmalar

02 Temmuz 2020 09:20

GeomatikEng
Aday Memur

geitrdiği puanlar aynı değil puan robotunu kullanarak kendince hesap oluşturabilirsin iyi çalışmalar

mttt9, 1 ay önce - Alıntıya git

Adam standart sapma hariç demiş. P3 puanında yetenek ve kültür etkisi yüzde 50 ikisi de eşittir. Senin dediğin her sene bir bölüm zor olur ve standart sapmadan dolayı bir iki puan fazla gelebilir yoksa her ikisisi de eşit kat sayıda

02 Temmuz 2020 09:33

mttt9
Aday Memur

Adam standart sapma hariç demiş. P3 puanında yetenek ve kültür etkisi yüzde 50 ikisi de eşittir. Senin dediğin her sene bir bölüm zor olur ve standart sapmadan dolayı bir iki puan fazla gelebilir yoksa her ikisisi de eşit kat sayıda

GeomatikEng, 1 ay önce - Alıntıya git

evet dostum haklısın %50 %50 doğru söylüyosun soru bazında standart sapma yok genel bölüm bazında var diye biliyorum iyi çalışmalar

04 Temmuz 2020 17:55

ibo ARSLAN
Aday Memur

Anladım hocam. 1vatandaşlık sorusu ile 1 matematik sorusu katsayıları aynı yani.Bu kötü oldu.Neyse teşekkürler arkdaşlar. İyi çalışmalar..

04 Temmuz 2020 18:27

ESM2017
Aday Memur
Kpss tercih klavuzunda her puan türünün ağırlıkları tablo şeklinde gösteriliyordu diye hatırlıyorum oradan bakabilirsiniz istediğiniz puan türüne
Toplam 6 mesaj