Editörler : swat3410E.Kayı Han
02 Temmuz 2020 11:53

PMYO ve YGS puanım

Biraz kafa karıştırıcı olacak zannediyorum çoğu kişinin bilgisi yoktur bu konuya ilişkin hemen sadede geleyim . Üniversite 3.sınıfa geçtim ancak üniversite de hazırlık ile beraber 3. senem bitti . 2017 ygs sonucumla pmyo kazanıp gitmemiştim ancak bu sene tekrar denemek istiyorum bu puanla başvuru yapmayı düşünüyorum . 1 sene önceki puanı ile başvuru yapıp girenler olmuş okula sonuçta bu da bir yüksekokul puanımı kullanarak başvuru yapsam kabul olur diye düşünüyorum bir de 2019 senesinde yks başvurusu yaptım ancak sınava girmedim yani 2017 puanım geçerli olur halen diye düşünüyorum . Başvuru durumuma ilişkin bilgi sahibi olan varsa aydınlatırsa çok memnun olurum teşekkürler.

KomiserBeyoglum
Aday Memur
02 Temmuz 2020 20:02

pmyo da önceki senelerin puanları kullanılmaz.O yıl yapılan sınav sonrası akademi tarafından pmyo taban puanı açıklanır ve başvurular bu puana göre yapılır

Örnek: 2019 yılı pmyo başvuru şartlarından biri

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2019 yılı içinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az (250,000) ham taban puan almış olmak; Emniyet Teşkilatı Personeli Şehit veya Vazife Malulü olanların eş ve çocuklarından Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından 2019 yılı içinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az (150,000) ham taban puan almış olmak,

adsızseksenbeş
Aday Memur
05 Temmuz 2020 22:44

hayır geçerli olmaz.bazi senelerde şöyle bir durum oldu 19.donem PMYO olduğu gibi dönüştürülmüş puan kabul edildi yani bir önceki dönemin puanı başvurular az olunca (2018 senesinde 266 aldıysa 2019 senesinde taban puan 260 Ken başvurabilmesi gibi.) kaldı ki senin girdiğin dönem 3 dönem öncesi ve YGS sistemi.
Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi