Editörler :
01 Ağustos 2020 01:27

mathandlaw
Aday Memur

Eğitim uyuma puanına sahip çık ! Kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

Sendikaya attigim mail:

2009 yılından beri üyenizim.Son hizmet puanı yönetmeliğinde egitim fakultesi 5 yıllık lisans+yüksek lisans öğretimine 30 puan verilmiştir.Son günlerde sosyal medyada çıkan bu puanın silineceği veya çoğunluğu parayla veya özel üniversitelerden alınan ve adına ortaogretim alan ogretmenligi yuksek lisansı denilen formasyon belgesine de puan verileceği hatta sendikamızın dava açtığı haberleri gündeme geliyor.Bu konu ben ve benim gibi yüksek puanlarla,devlet üniversitelerinden mezun olan eğitim neferlerini üzmektedir.Formasyon belgesine verilebilecek olan herhangi bir hizmet puanının amacına uygun olmayacağı ve toplum nezdinde eşitlik ve adalet duygularına zarar vereceği aşikârdır.Konu ile ilgili kamu denetçiliği kurumunun 2019/5301 S.7947 sayılı kararında açık ve net bir sekilde egitim fakultesi mezunlarının lisans+yüksek lisans diplomalarının alanda yapılmış yüksek lisans olarak kabul edildiği ve yöksis sistemine bu şekilde işlenmesi gerektiği kararı verilmiş olup buna rağmen sendikamızın aleyhimize olacak bir girişiminde aramızdaki bağların kopacacagini belirtmek isterim.

iyi çalışmalar.

01 Ağustos 2020 08:59

Kayaçç
Şef

Eğitim uyuma puanına sahip çık ! Kopyala yapıştır yapabilirsiniz.

Sendikaya attigim mail:

2009 yılından beri üyenizim.Son hizmet puanı yönetmeliğinde egitim fakultesi 5 yıllık lisans+yüksek lisans öğretimine 30 puan verilmiştir.Son günlerde sosyal medyada çıkan bu puanın silineceği veya çoğunluğu parayla veya özel üniversitelerden alınan ve adına ortaogretim alan ogretmenligi yuksek lisansı denilen formasyon belgesine de puan verileceği hatta sendikamızın dava açtığı haberleri gündeme geliyor.Bu konu ben ve benim gibi yüksek puanlarla,devlet üniversitelerinden mezun olan eğitim neferlerini üzmektedir.Formasyon belgesine verilebilecek olan herhangi bir hizmet puanının amacına uygun olmayacağı ve toplum nezdinde eşitlik ve adalet duygularına zarar vereceği aşikârdır.Konu ile ilgili kamu denetçiliği kurumunun 2019/5301 S.7947 sayılı kararında açık ve net bir sekilde egitim fakultesi mezunlarının lisans+yüksek lisans diplomalarının alanda yapılmış yüksek lisans olarak kabul edildiği ve yöksis sistemine bu şekilde işlenmesi gerektiği kararı verilmiş olup buna rağmen sendikamızın aleyhimize olacak bir girişiminde aramızdaki bağların kopacacagini belirtmek isterim.

iyi çalışmalar.

mathandlaw, 2 ay önce - Alıntıya git

Sendikalarımıza bizler de mail attık. Şu kadarını söyleyeyim fef'li olup alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans mezunu üye sayısı oldukça fazladır; çünkü alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans uygulaması uzun yıllar devam etti ve mezun sayısı da çok fazla! Yani siz sendikalarınıza istifa resti çekersiniz de biz çekemez miyiz? )) Hangimizi kaybetmeyi göze alırlar acaba!?

01 Ağustos 2020 09:59

mathandlaw
Aday Memur

Sendikalarımıza bizler de mail attık. Şu kadarını söyleyeyim fef'li olup alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans mezunu üye sayısı oldukça fazladır; çünkü alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans uygulaması uzun yıllar devam etti ve mezun sayısı da çok fazla! Yani siz sendikalarınıza istifa resti çekersiniz de biz çekemez miyiz? )) Hangimizi kaybetmeyi göze alırlar acaba!?

Kayaçç, 2 ay önce - Alıntıya git

Adam haklı beyler.Parayi bastiran aliyordu formasyonu manavda hıyar satar gibi dağıttıkları için.Ama merak etmeyin çoğu atanamadı kpss yi geçip.Sayi olarak soğanın çocuğu gibi kalırsın. Aman istifa etmeyin bilimsel çalışmalarınızla sendikamız kendini buldu:):)

01 Ağustos 2020 10:01

mathandlaw
Aday Memur

Soğanın cucugu olacakti

01 Ağustos 2020 11:07

Kayaçç
Şef

Adam haklı beyler.Parayi bastiran aliyordu formasyonu manavda hıyar satar gibi dağıttıkları için.Ama merak etmeyin çoğu atanamadı kpss yi geçip.Sayi olarak soğanın çocuğu gibi kalırsın. Aman istifa etmeyin bilimsel çalışmalarınızla sendikamız kendini buldu:):)

mathandlaw, 2 ay önce - Alıntıya git

Ben kendi adıma tezsiz yüksek lisansımı devlet üniversitesinde yaptığım için öyle para falan bastırmadım. Ha özel üniversiteler de bu programı açabiliyorlardı; ama sayıları azdı. 2006/2007 yıllarından bahsediyorum dikkat ederseniz. Özel üniversiteler de yök'ün belirlediği kriterleri(LES - ALES /diploma notu ortalaması ve sıralama gibi) aynen uyguluyorlardı. Yalnız bazı özel üniversiteler kontenjanlarını geniş tutabiliyordu.Örneğin devlet üniversitesi enstitü ilanında bir programa 45-50 kişi alınacak derken, özel bir üniversite 100-200 kişilik kontenjan ayırabiliyordu. Eee ne yapsın insanlar, atanmak için bunu almak zorunda olduklarından durumu el verenler özel üniversitelere de başvuru yapıyorlardı(ama dediğim gibi o yıllarda özel üniversite sayısı da azdı ve mevcut olanların da hepsi alan öğretmenliği tezsiz yüksek lisans açmıyorlardı) Onların da öğrenim ücretleri haliyle yüksek oluyordu. Daha sonra farklı uygulamalar olduysa onu da siz söyleyin duyalım!?

02 Ağustos 2020 03:06

E K S E L A N S
Müsteşar

#Tezsiz y.lisans = formasyon (yani öğretmen kpss sine girmek için gerekliydi.

#Artımlı ekders (bu yanlıştı)

#Puan (şimdi 3. Yanlış yapılmak üzere)

#####3 ü bir arada (Şaka gibi)

Peki peşin peşin formasyonu içinde her şey dahil eğitim fakültesinden mezun olanın ne günahı var?

.

Öğretmenliği hak ettikten sonra tezli tezsiz yüksek lisans yapmışsan haklısın. Kendini geliştirmek için eğitim almışsın.

Emsalini geçemezsin arkadaşım. Mahkeme buna dur diyecek.

Emin olasın.

02 Ağustos 2020 11:03

Kayaçç
Şef

#Tezsiz y.lisans = formasyon (yani öğretmen kpss sine girmek için gerekliydi.

#Artımlı ekders (bu yanlıştı)

#Puan (şimdi 3. Yanlış yapılmak üzere)

#####3 ü bir arada (Şaka gibi)

Peki peşin peşin formasyonu içinde her şey dahil eğitim fakültesinden mezun olanın ne günahı var?

.

Öğretmenliği hak ettikten sonra tezli tezsiz yüksek lisans yapmışsan haklısın. Kendini geliştirmek için eğitim almışsın.

Emsalini geçemezsin arkadaşım. Mahkeme buna dur diyecek.

Emin olasın.

E K S E L A N S, 2 ay önce - Alıntıya git

Öğretmenliği hak ettikten sonra falan değil. Size de 5 yıl okuyacaksınız dediler öyle değil mi!? Normalde 4 yıl okuyup ilkokul, ortaokul, lise öğretmeni oluyordunuz. Sonra fef'lilere formasyonu kaldırıp tezsiz yüksek lisans yapacaksınız denince(4+1,5 yıl) sizin lise öğretmenlikleri de 5 yıla çıkmıştı. Yani 4 yıl okuyunca lise öğretmeni olamıyordun artık!!? Peki siz lisans + lisansüstü birleştirilmiş programı bitirirken arada Ales'e girdiniz mi, bir sıralamaya tabi tutuldunuz mu!? Bildiğim kadarıyla yok, zaten adı üzerinde birleştirilmiş program. Şimdi gelelim genel görünüme, siz de elinizdeki diplomayla yüksek lisans mezunu olarak kabul ediliyor musunuz Yanıt:Evet. Biz de elimizdeki diplomayla yüksek lisans mezunu olarak kabul ediliyorsak yani kanunun tanıdığı aynı hak ve yetkilere sahipsek (aynı rütbedeysek) mesele bitmiştir. Bu puanı siz de alırsınız, biz de. Yok efendim sizinki böyleymiş, bizimki şöyleymiş gibi detaylar sadece vakit kaybıdır. Memuriyette önemli olan budur. Mebbıs'te öğrenim durumunda ne yazıyor: Yüksek Lisans (Tezsiz)

04 Ağustos 2020 14:17

tarumoloji
Genel Müdür

Lisede çalışan Fen edebiyat mezunu olan arkadaşların tezsiz yüksek lisanslarına 30 puan verilmez iken eğitim fakültesi mezunu olan arkadaşların tezsiz yüksek lisanslarına 30 puan verilmiş bu bir haksızlıktır.

Toplam 28 mesaj

ANKET
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?