Editörler : Pangaea
02 Temmuz 2020 14:03

Askerlikle ilgili lütfen yardımcı olun sürem az kaldı

Askerliğe gitmem veya tecil etmem gerekiyor, KPSS'den sonra gitmeyi düşünüyorum fakat atamalar sırasında askerde olacam sıkıntı olur mu ? Merkezi atamalar için sıkıntı yok ama kurumsal atamalara katılamazsın denildi ama zaten güvenlik soruşturması bile aylar sürüyor. Mündislik mezunuyum.

immune12
Şube Müdürü
02 Temmuz 2020 15:26

Bende de askerlik duruyor. 2018 lisans kpss kılavuzunda askerlikle ilgili parantez içinde askerdeyken de tercih yapabilirsiniz yazıyor. 2 gün önce açıklanan kılavuzda bu ifade kaldırılmış. ağustos celbi için son tercih zamanı dündü. Ben kpss?den önce çağırmasınlar diye askerlik hizmet tercihi yapmadım. kasım celbinde askere gitsek aralıktaki kpss tercihlerinde tercih yapamayacak mıyız yani.

tripolar
Aday Memur
02 Temmuz 2020 15:42

Lisans kpssden hemen sonra askere gitmek için tecili ne zaman. Bozdurmalıyım hocam
immune12, 4 yıl önce

Bende de askerlik duruyor. 2018 lisans kpss kılavuzunda askerlikle ilgili parantez içinde askerdeyken de tercih yapabilirsiniz yazıyor. 2 gün önce açıklanan kılavuzda bu ifade kaldırılmış. ağustos celbi için son tercih zamanı dündü. Ben kpss?den önce çağırmasınlar diye askerlik hizmet tercihi yapmadım. kasım celbinde askere gitsek aralıktaki kpss tercihlerinde tercih yapamayacak mıyız yani.

harita.mühh
Aday Memur
02 Temmuz 2020 15:56

Merkezi atamalarda sıkıntı yok ama kurumsal alımlarda sıkıntı oluyor diye duydum. Biri bize net bilgi verse süper olacak. Bir de askerlik şubesine gitmeden edevletten yapıyoruz değil mi ?
immune12, 4 yıl önce

fahridogdu
Memur
02 Temmuz 2020 15:56

şu an bozdursan kasım celbinde gidersin en erken hocam.

tripolar, 4 yıl önce
Lisans kpssden hemen sonra askere gitmek için tecili ne zaman. Bozdurmalıyım hocam

fahridogdu
Memur
02 Temmuz 2020 15:58

öyle bir engel yok diye biliyorum. merkezi atamada mülakat da olmadığı için sorun olmaz.

immune12, 4 yıl önce

immune12
Şube Müdürü
02 Temmuz 2020 15:59

Msb asal?da açıklaması var. 1 temmuz ağustos celbi için son gündü. sonraki tecil bozmaları kasım celbine atar büyük ihtimalle.

immune12
Şube Müdürü
02 Temmuz 2020 16:03

Normalde e-devletten de bazı kişilerde bilgiler güncel olmadığından şubeye uğramak gerekiyor.

harita.mühh, 4 yıl önce
Merkezi atamalarda sıkıntı yok ama kurumsal alımlarda sıkıntı oluyor diye duydum. Biri bize net bilgi verse süper olacak. Bir de askerlik şubesine gitmeden edevletten yapıyoruz değil mi ?

tripolar
Aday Memur
02 Temmuz 2020 16:14

2 3 gün önce askerlik şubesine gittim ağustos da bozdur dediler hocam kafam karıştı
fahridogdu, 4 yıl önce

şu an bozdursan kasım celbinde gidersin en erken hocam.

immune12
Şube Müdürü
02 Temmuz 2020 16:34

Burada şubeye uğramak gerekiyor yazmışım ama herkeste gerekmiyor tabi. Zaten e-devlette uyarı verir o durumda olanlar. Yanlış anlaşılma olmasın.

immune12, 4 yıl önce

Normalde e-devletten de bazı kişilerde bilgiler güncel olmadığından şubeye uğramak gerekiyor.

khanjarr
Aday Memur
02 Temmuz 2020 17:26

Arkadaşlar lütfen yardımcı olur musunuz.Benimde askerlik tecilim bugun bitti kasım celbiyle askere gidicem kasıma kadar açıktan veya merkezi alımlara basvuramaz mıyım ?

harita94
Genel Müdür
02 Temmuz 2020 17:32

askerlik denilen şey 2 sene sürmüyor 6 ay yapacan gelecen işte.ilk atamaya katılmazsın sende dönünce değerlendirirsin.

harita.mühh, 4 yıl önce

harita.mühh
Aday Memur
02 Temmuz 2020 18:38

Eğer askerde de tüm atamalara (hem kurumsal hem merkezi) başvurabiliyorsam subaylığa da başvurmayı düşünüyorum bu nedenle soruyorum.
harita94, 4 yıl önce

askerlik denilen şey 2 sene sürmüyor 6 ay yapacan gelecen işte.ilk atamaya katılmazsın sende dönünce değerlendirirsin.

fahridogdu
Memur
02 Temmuz 2020 19:05

subaylığa başvurabilirsin zaten hocam. benim birlikte girdiğim grupta çok vardı halen askerken mülakata gelen. izin veriyorlar hem fiziksel sınav hem mülakat için

harita.mühh, 4 yıl önce
Eğer askerde de tüm atamalara (hem kurumsal hem merkezi) başvurabiliyorsam subaylığa da başvurmayı düşünüyorum bu nedenle soruyorum.

harita94
Genel Müdür
02 Temmuz 2020 20:38

Askerliğimi yaparken subaylık astsubaylık uzman çavuşluk gibi yerlere başvurup kazanan ve askerliği yarım bırakıp buraların eğitimine giden çok arkadaşım oldu.o konuda sıkıntı olmuyor izin veriyorlar.

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi