Editörler : Pangaea
03 Temmuz 2020 00:13

Formasyon kaldırıldı!

Bunun anlamı her lisans mezunu öğretmen olabilir mi demek?

Yoksa sadece eğitim fakültesi mezunları öğretmen olur mu demek?

MEB öğretmen olarak atadığına eğitim verecek peki Özel okularda öğretmen olarak nasıl çalışacak Lisans mezunu olanlar?

Formasyonu olanlar belgelerini çöpe mi atacak?

Eğitim fakultelerinde okutulmayan meslek lisesi ders öğretmenleri nasıl atanacak?

memurlar.net bu soruların cevabı verilmeli.

Sayın bakan öğretmen ihtiyacının az, öğretmen atama talebinin fazla olmasından dolayı formasyonu kaldıracaklarını söyledi ama her lisans mezunu öğretmen olacaksa formasyon şartı artık yoksa öğretmen olmak isteyen kişi sayısı daha çok artacaktır www.memurlar.net bu soruların manşetten Sayın Ziya Selçuk' a sor lütfen @memurlar.net

harita94
Genel Müdür
03 Temmuz 2020 00:20

4 yıllık her lisans mezunu eğer branşı tutuyor ise öğretmenlik yapabilecek.bunun için tek şart eğitim bilimleri sınavına girip p10 puan türünden yüksek puan almak.

bunu yapıp atandıktan sonra görevine başlayacak ve görevine devam ederken 2 yıl süreyle formasyon eğitimi alacak.

birumut1140
Aday Memur
03 Temmuz 2020 00:27

Kapatsınlar o zaman eğitim fakültelerini hocam.

hakanaydas
Memur
03 Temmuz 2020 00:32

artık 700.000 ögretmen atama beklemiyor artık kimse ögretmenler işsiz diyemez çünkü ögretmen değiliz ataninca ögretmen oluyoruz anladınız mı olayı hocam bir günde atama bekleydn ögretmen sayısı 700.000 den sıfıra düştü

birumut1140
Aday Memur
03 Temmuz 2020 00:36

Artık KPSS P 10 - P121 e giren herkes öğretmen hocam. Öğretmen sayısı artık ülkede mezun olan lisans mezunu kadar. Kimse verilen hakkı kullanmamazlık etmez

hakanaydas
Memur
03 Temmuz 2020 00:41

artık kimse ögretmen degil hocam atanınca ögretmen oluyorsunuz yani kimse siyasilere ögretmenler atama bekliyor diyemez artık haber kanallarında atanamayan ögretmenler işsiz diye haber olmaz kısaca artık sıradan insanlarız ögretmen filan degiliz kpss ye giren normal vatandaşlarız
birumut1140, 4 yıl önce

Artık KPSS P 10 - P121 e giren herkes öğretmen hocam. Öğretmen sayısı artık ülkede mezun olan lisans mezunu kadar. Kimse verilen hakkı kullanmamazlık etmez

birumut1140
Aday Memur
03 Temmuz 2020 00:42

700000 se o 1 buçuk milyon olacak en az

hakanaydas, 4 yıl önce
artık 700.000 ögretmen atama beklemiyor artık kimse ögretmenler işsiz diyemez çünkü ögretmen değiliz ataninca ögretmen oluyoruz anladınız mı olayı hocam bir günde atama bekleydn ögretmen sayısı 700.000 den sıfıra düştü

hakanaydas
Memur
03 Temmuz 2020 00:44

evet sayı artacak belki sınava giren sayısı 2 milyon olacak ama artık sayının önemi yok hocam kimse kpss iibf alanına giren herkese müfettiş kaymakam diyor mu hayır artık ögretmenlik alan sınavına girecek bizlerede kimse ögretmen demeyecek
birumut1140, 4 yıl önce

700000 se o 1 buçuk milyon olacak en az

birumut1140
Aday Memur
03 Temmuz 2020 00:57

Oley artık atama talebleri olmayacak, insanlar öğretmen olmak istemeyecek, herkes eşit... Ya bırakın ALLAH aşkına hocam güldürmeyin insanı. Açık var atama var. Kimse bu atama sevdasından vaz geçmez. O sınava girer puanıda aldımı hakkı için mücadelesini yapar. Bu yığılma daha çok artacak. Sizin dediğiniz için önce eğitim fakultelerinin kapatılması gerek. Öğretmenlik bölümlerinin hepsi kapatılmalı diplomada yazmamalı ki o kişi öğretmenim diyemesin. Eğitim fakulteli atanamayıp, Fen edebiyat, ilahiyat, yabancı dil mezunları atandıktan sonra. Eğitim fakulteli öğretmen yine işsiz kalacak.

hakanaydas, 4 yıl önce
evet sayı artacak belki sınava giren sayısı 2 milyon olacak ama artık sayının önemi yok hocam kimse kpss iibf alanına giren herkese müfettiş kaymakam diyor mu hayır artık ögretmenlik alan sınavına girecek bizlerede kimse ögretmen demeyecek

brkckl
Şube Müdürü
03 Temmuz 2020 01:06

Bu bilgiyi ben hiçbir yerde görmedim. Ortalığı karıştırmayın.

harita94, 4 yıl önce

4 yıllık her lisans mezunu eğer branşı tutuyor ise öğretmenlik yapabilecek.bunun için tek şart eğitim bilimleri sınavına girip p10 puan türünden yüksek puan almak.

bunu yapıp atandıktan sonra görevine başlayacak ve görevine devam ederken 2 yıl süreyle formasyon eğitimi alacak.

Otlu peynir
Aday Memur
03 Temmuz 2020 01:09

Arkadaşlar çok merak ediyorum.Ben 14.donemim ilk dönem sinavlarimz bitti .İkinci dönem kaldı yani son dönem . Şimdi bize verdiğiniz parayı alın gidin mi diycekler .Çok büyük saçmalık ve haksızlık olmaz mı bu.Ayrica madem öyle kpss de eğitim bilimleri de kaldırılmalı .İnsan gormedigi dersin sorusunu nasıl yapsın .Kafam çok karıştı şu anda.

axs321
Aday Memur
03 Temmuz 2020 07:36

Haber doğru. Güzel oldu. İşte rekabet ahahahah
brkckl, 4 yıl önce

Bu bilgiyi ben hiçbir yerde görmedim. Ortalığı karıştırmayın.

dobrafilozof
Aday Memur
03 Temmuz 2020 08:37

Hazinede delik büyük Kpss ye giren sayısını artırıyorlar. Formasyonu da belli bir fiyattan kendileri verip rant kapısı yaratacaklar. O hazineyi doldurmak şart.

Gobel1900
Şube Müdürü
03 Temmuz 2020 09:29

Size olacakları söyleyeyim. 1.Bu karardan önce formasyon sertifikasını almaya hak kazananlar bu yüksek lisanstan muaf olacak. 2.Şu anda eğitimine devam edenlere ise ücretleri iade edilecek. 3.Öğretmenliğe kaynaklık eden bölüm mezunları ise formasyon aldıklarına hangi oturumlara gireceklerse yine aynı oturumlara girecekler. Yüksek puan alan atanacak.

polis10pomem
Memur
03 Temmuz 2020 10:38

www.atanmak.com sitemizE GÖZATIN

gkk23
Aday Memur
03 Temmuz 2020 10:41

Şimdi arkadaşlar fen edebiyat matematik bölümü mezunları formasyon kaldırıldı diye ilk öğretim matematik bölümü mezunlarıyla aynı şekilde mi atanacak... Yoksa onların ki yine lise matematik olacak şekilde lisey mi atanaca

popcorn007
Kapalı
03 Temmuz 2020 10:58

herkes kendi alanına atanacak. yoksa diğer türlü haksızlık olur. lisans diploması neyse odur.

gkk23, 4 yıl önce

Şimdi arkadaşlar fen edebiyat matematik bölümü mezunları formasyon kaldırıldı diye ilk öğretim matematik bölümü mezunlarıyla aynı şekilde mi atanacak... Yoksa onların ki yine lise matematik olacak şekilde lisey mi atanaca

mechatron61
Memur
03 Temmuz 2020 11:54

Neden herkes başvuran sayısı artacağını düşünüyor. Ya da "bütün lisans mezunları öğretmen olabilecek" tarzında saçma düşüncelere kapıldı.

Başvuru sayısında biraz artış olur, tamam. Fakat o da formasyon almayı öğretmen olmayı hiç düşünmemiş fef mezunları falan olur. Madem formasyon şart değil başvuralım bari gibisinden. Buradaki asıl sıkıntı torpilin daha da kolaylaşacak olması. Belki de bunu amaçlıyorlar. İnşallah değildir.

Diğer bir amaç fabrika gibi formasyon belgesi basılarak millete boşa umut verilmesini önlemek.

Bence her branşa daha önce hangi şartlardaki mezunlar başvurabiliyorsa yine aynıları başvurabilecek. Atananlar belli dönem ders vermez ve formasyon için bir tezsiz yl programına yerleştirilir. Böylece yüzbinlere gereksiz umut vermektense atanan az bir kısıma formasyon verilmiş olur.

4DMC5
Kapalı
03 Temmuz 2020 12:12

Bütün lisans mezunlarının öğretmenliğe başvurabileceğini sanmıyorum. Şu şu bölümlerin mezunları başvurabilir şeklinde bir açıklama olacaktır bence.

Boş Adam
Memur
03 Temmuz 2020 13:16

Öyle bir şey olmaz boşa ümitlenme. Eski öncelikli alanlar devam eder. İki farklı bölüm bunlar.

gkk23, 4 yıl önce

03 Temmuz 2020 19:02

arkadaşlar lütfen sizden açıklayıcı bi cevap bekliyorum bilişim mezunu olarak atanıp öğretmen olaibliyoruz fakat formasyon yok şuan bizim branşım yani bilgisayar öğretmenliği atamasında var şimdi bize lazım olan yani girmemiz gerekn sınavlar genely-gk ve eğitim bilimleri mi? lütfen konu hakkında tam olarak bilgi sahibi bir arkadaştan bu konuda hakkında bizleri aydınlatmasını rica ediyorum tşkler

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi