Editörler :
04 Temmuz 2020 05:25   

İlici tayinde açık okullar görünmüyor nasıl tercih yapıyorsunz lütfen yardım

Hocalarım bu yıl ilici tayin istiyecegim ama İlici tayinde açık okullar görünmüyor nasıl tercih yapıyorsunz lütfen yardımcı olur musunuz

04 Temmuz 2020 06:57

asaygin
Editor

İl içi atamalarda tüm okullar tercihe açıktır. Norm durumunu il milli eğitim md. sayfalarından ya da okullara sorarak öğrenilebilir.

04 Temmuz 2020 17:28

fizikçisedat
Memur

Hocam il ici tayinlerde norm açığı olup olmamasına bakılmaksızın tüm okullar listede görünür.Siz okullardan istediğiniz kadarını isteyebilirsiniz açık olsun ya da olmasin.Norm açığı olmayan bir okuldan sizin branşınızdan bir öğretmen başka bir okula tayin olursa orada ortaya çıkan norm sistem tarafından o okulu isteyen yüksek hizmet puanına sahip öğretmeni atayarak doldurulur.Acik norm bilgisini il ici dönem de okulları arayarak ya da il ilçe mem den öğrenebilirdiniz.Acik norm yok diye okulu yazmamazlik yapmayın boşalması durumunda zincirleme şekilde atamalar yapılır.

04 Temmuz 2020 18:02

rüya42
Aday Memur

Hocalarım ben konyadaym pek açık okul yok ama siz diyorsunz ki açık olmayan okulları da istediğiniz kadar sıralayın ya tutarsa mi ?

04 Temmuz 2020 19:57

fizikçisedat
Memur

Aynen hocam o okullardan bir öğretmen il ici tayinle başka bir okula giderse yerine siz gelebilirsiniz ama branşınızda hiç açık yoksa kimse kımıldayamaz dolayısıyla siz de yer değiştiremezsiniz.

04 Temmuz 2020 20:54

rüya42
Aday Memur

Aynen hocam o okullardan bir öğretmen il ici tayinle başka bir okula giderse yerine siz gelebilirsiniz ama branşınızda hiç açık yoksa kimse kımıldayamaz dolayısıyla siz de yer değiştiremezsiniz.

fizikçisedat, 3 ay önce - Alıntıya git

Çok teşekkür ederim hocam verdiğiniz bilgiler için 🙏

04 Temmuz 2020 20:55

rüya42
Aday Memur

İl içi atamalarda tüm okullar tercihe açıktır. Norm durumunu il milli eğitim md. sayfalarından ya da okullara sorarak öğrenilebilir.

asaygin, 3 ay önce - Alıntıya git

Teşekkürler hocam

04 Temmuz 2020 21:10

muallim_34
Daire Başkanı

Daha ilici atamalar başlamadı.

Bu ne acele..

Il milli eğitimler ata dönemlerinde sayfalarında açıkları ilan ediyor.

04 Temmuz 2020 22:53

4DMC5
Aday Memur

İstediğiniz okulu her sene tercih edin hocam. Açık görünse de görünmese de.

Toplam 8 mesaj