Editörler : ayşegül bgm
04 Temmuz 2020 13:23   

KPSS Ortaöğretim sınavına girip üniversiteden mezun olmak

Selam,

Lise hemşirelik mezunuyum KPSS Ortaöğretim sınavına giricem birkaç ay sonra aynı zamanda

üniversite okuyuorum (ANESTEZİ) yarım dönemim kaldı Ocak ayı gibi mezun olurum.

Mezun olsam bile KPSS Ortaöğretimden aldığım puan ile tercih yapıp atanabilir miyim ?

05 Temmuz 2020 10:28

Sarenurs
Aday Memur
Merhaba , mezun olmanız durumunda ortaöğretimden tercih yapamazsınız
05 Temmuz 2020 12:32

NURSelinnva11
Aday Memur

Merhaba ben de geçen sene tıbbi laboratuvar bölümünden mezun olacaktım ortaöğretim KPSS ye girebilmek için alttan ders bıraktım. Sizde o şekilde girebilirsiniz sorun olmaz fakat mezun olmadan tercih yapmalısınız diğer türlü olmuyormus bence uzatabildiğiniz kadar uzatın veyaolmuyorsa son çare dondurun ben de son ana kadar uzatacağım en azından güzel puan alırsam atamalar bitene kadar.

05 Temmuz 2020 12:34

NURSelinnva11
Aday Memur

Bende lise hemşirelik mezunuyum bence ortaöğretimden girmeniz sizin için büyük avantajolacaktır anestezi alımları keza düşük. O yüzden bence bu fırsatı değerlendirmeye bakın. Ben de aynı durumdayım sizinle ve bu yolu seçtim 😊

08 Temmuz 2020 01:04

Baysbawr
Aday Memur
Merhaba , mezun olmanız durumunda ortaöğretimden tercih yapamazsınız
Sarenurs, 1 ay önce - Alıntıya git

Bu durumu birebir yaşıyor musunuz. Ya da ne kadar iyi bilgi sahibisiniz de kesin yargıda bulunuyorsunuz. Mezun olsa bile tercih yapar. Ben birebir aynı durumdayım, şu an lisans mezunuyum ve önlisanstan tercih yapacağım ve çok araştırdım, daha önceleri de bu konu konuşulmuş ve üst ogrenimden mezun olduğu halde alt öğreniminde atanan olmuş. Kritik nokta şurası. Sen üst öğrenimden mezun olmadan mı kpss'ye girdin, zaten hangi düzeyden mezunsan o düzeyden girersin. Arkadaş da liseden girecek daha sonra ise onlisans mezunu olacak. Lise kpss'ye ait puanım iki yıl kullanabilir. Hiç de sorun olmaz. Birazdan alta eski yıllara ait tartışmaları da içeren link birakacam

08 Temmuz 2020 01:09

Baysbawr
Aday Memur

https://forum.memurlar.net/konu/1920765/#:~:text=S%C4%B1nava%20girdi%C4%9Fi%20esnada%20lisans%20%C3%B6%C4%9Frenimine,eden%20s%C4%B1nava%20lisans%20d%C3%BCzeyinden%20girebilirler.

https://www.memurlar.net/haber/595833/lise-duzeyinden-sinava-giren-aday-lisans-mezunu-olursa-puani-yanar-mi.html

Konuyu açan arkadaşa rica ediyorum öncelikle bir araştırın, bu konuda onlarca tartisma, görüş mevcut. Siz buraya yazarsanız hem yanlış yönlendirilir siniz hem de okuyanlar yanlış anlar, ben bur durumdan dolayı atanacakken tercih vermeyen adam tanıyorum.

13 Temmuz 2020 18:52

siyasalhemsire
Memur
bu konuyu cimere yazmıştım. puan 2 yıl geçerlidir dediler,yani mezun olman etkilemez
Toplam 6 mesaj

ANKET
Mecliste kabul edilen sosyal medya düzenlemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?