Editörler :
05 Temmuz 2020 08:55   


Sözleşmeli öğretmen yolluk alabiliyor mu?

Her ikiside sözleşmeli öğretmen olup eş durumundan yer değişikliği yapacak olanlar yolluk alabilecek mi?

05 Temmuz 2020 11:44

cedric-9
Aday Memur

Bunun için başlık açmaya değer mi? Birşeyi de araştırarak öğrenmeyi bilmez misiniz? Şu başlığa yazdığın soru cümlesini google yazsan ayrıntılı resmi yazılarla öğrenirsin zaten.

05 Temmuz 2020 11:45

balarest
Genel Müdür

Alır

05 Temmuz 2020 11:50

ahmet736
Aday Memur

Alır


balarest, 1 ay önce - Alıntıya git
Teşekkür ederim.
06 Temmuz 2020 02:12

cihan27
Editor

Sözleşmeli personele daimi vazife harcırahı ödenmiyordu; ancak kişiler mahkeme yolu ile alabiliyorlardı. 2020-21 yıllarını kapsayan toplu sözleşmede bu durum çözüme kavuşturulmuş olup 2020 itibari ile sözleşmeli personele daimi vazife harcırahı ödenmektedir.

***

Sözleşmeli personelin sürekli görev yolluğu

Madde 47- (1) 6245 sayılı Harcırah Kanununun sürekli görev yolluğuna ilişkin hükümleri, aynı Kanuna tabi idarelerde ayın veya haftanın bazı günleri ya da günün belirli saatleri gibi kısmi zamanlı çalışan sözleşmeli personel hariç olmak üzere, sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilenlerden mevzuatı veya sözleşmesi uyarınca sürekli görev yolluğu ödenmeyenler hakkında 5 inci derece kadrolu memur için tespit olunan gündelik tutarı esas alınarak uygulanır.

https://www.memurlar.net/haber/852327/

***

Ayrıca eş durumu harcırahına dair haberimizi de incelemenizi tavsiye ederim...

https://www.memurlar.net/haber/452156/es-durumu-harcirahinda-kurumlar-hata-yapiyor.html

Toplam 4 mesaj
 
ANKET
Mecliste kabul edilen sosyal medya düzenlemesi hakkında ne düşünüyorsunuz?