Editörler : Pangaea
05 Temmuz 2020 23:53

Sınava 2 ay kala netlerimi nasıl artırabilirim?

Arkadaşlar 5 aydır çalışıyorum Kpss'ye. Şuan 70-80 civarında yapabiliyorum denemelerde. Matematik çok uğraştırıcı geliyor ve yetiştiremiyorum. Sınavda 95-100 net yapmam gerekiyor. Deneme çözüyorum 1 aydır falan. Sizce netlerimi nasıl artırabilirim?

GeomatikEng
Şube Müdürü
06 Temmuz 2020 00:38

hevesinizi kırmak gibi olmasın ama 70 li netlerden 2 ayda 95-100 lere çıkmak hele bir de matematik sıkıntılı ise imkansız gibi Bir şey

mühendis41
Aday Memur
06 Temmuz 2020 01:36

napiyim peki artık çalışmayı bırakiyim mi? 5 aylık çalışma boşa mı gitti yani hatta sınava kadar 7 ay olucak. Ben artırabilirim diye düşünüyorum.

GeomatikEng, 4 yıl önce

hevesinizi kırmak gibi olmasın ama 70 li netlerden 2 ayda 95-100 lere çıkmak hele bir de matematik sıkıntılı ise imkansız gibi Bir şey

Eymenenes
Aday Memur
06 Temmuz 2020 01:46

Hocam 2 ay var daha netlerini yükseltmek için çok iyi bir zaman var daha moralini bozma matematikde zaman çok harciyorsan tavsiyem branş denemesi çöz hergun ve yapamadığın sorularda çok takılma turlama ile emin ol o yapamadığını çok rahat yaparsın netlerim nasıl artar diyorsan deneme analizlerinde eksik olduğun konuları not al onlara çalış örnek veriyorum dil bilgisi, olasılık bu tarz şeylere bakman lazim pes etme daha zaman çok halledersin hergun 1 deneme çöz halledersin inşallah.

mühendis41
Aday Memur
06 Temmuz 2020 01:49

tamamdır teşekürler

Eymenenes, 4 yıl önce

Hocam 2 ay var daha netlerini yükseltmek için çok iyi bir zaman var daha moralini bozma matematikde zaman çok harciyorsan tavsiyem branş denemesi çöz hergun ve yapamadığın sorularda çok takılma turlama ile emin ol o yapamadığını çok rahat yaparsın netlerim nasıl artar diyorsan deneme analizlerinde eksik olduğun konuları not al onlara çalış örnek veriyorum dil bilgisi, olasılık bu tarz şeylere bakman lazim pes etme daha zaman çok halledersin hergun 1 deneme çöz halledersin inşallah.

sinem1373
Kapalı
06 Temmuz 2020 09:54

2ayda 20 net arttırabilirsin kardeşim ben arttırdım ordan biliyorum. Ve gerçektem bu sitedeki insanların moral bozmak için elinden geleni yaptığına inanmaya başladım. Sana tavsiyem cidden iki ay boyunca bu siteye girme yoksa insanları dinleyip çalışmayı bile bırakabilirsin

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü
06 Temmuz 2020 11:18

istemen yeterli ,daha çok iste daha çok tekrar yap herşey olur sen millete bakma

mühendis41
Aday Memur
06 Temmuz 2020 12:51

Bende artıracağıma inanıyorum.Sonuçta konuları bitirmişim bir sürü soru çözmüşüm.Temelim mal sayısaslcıyım. Sadece nasıl artırabilirim diye taktik alıp danışmak istedim.Teşekkür ederim güzel yorumunuz için.

sinem1373, 4 yıl önce

2ayda 20 net arttırabilirsin kardeşim ben arttırdım ordan biliyorum. Ve gerçektem bu sitedeki insanların moral bozmak için elinden geleni yaptığına inanmaya başladım. Sana tavsiyem cidden iki ay boyunca bu siteye girme yoksa insanları dinleyip çalışmayı bile bırakabilirsin

mühendis41
Aday Memur
06 Temmuz 2020 12:54

Temelim var olucaktı:)

mühendis41, 4 yıl önce

Bende artıracağıma inanıyorum.Sonuçta konuları bitirmişim bir sürü soru çözmüşüm.Temelim mal sayısaslcıyım. Sadece nasıl artırabilirim diye taktik alıp danışmak istedim.Teşekkür ederim güzel yorumunuz için.

mühendis41
Aday Memur
06 Temmuz 2020 12:56

Sağol hocam.Teşekkür ederim.

çılgıninşaatçı, 4 yıl önce

istemen yeterli ,daha çok iste daha çok tekrar yap herşey olur sen millete bakma

mttt9
Kapalı
06 Temmuz 2020 13:15

güzel kardeşim yapamadığın sorulara oyalanmamaya çalış sınavın bitince bak yardımcı olur umarım

sinem1373
Kapalı
06 Temmuz 2020 13:52

Bu sınavın çalışmaktan ziyade biraz da psikolojik bir harp olduğunu düşünüyorum. Maşallah bu sitedeki insanların büyük çoğunluğu da bunu çözmüş durumda.. Nasıl bir rakip daha eleyebilirim diye kafa yoruyorlar. Her şeyden önce sınava girerken kafan rahat olarak gitmelisin. Kendine güven. Allah inşallah emeklerinin karşılığını verir.

mühendis41, 4 yıl önce

GeomatikEng
Şube Müdürü
06 Temmuz 2020 14:10

Kardeşim 5 ay çalışmışsin Allah emegini bosa çıkarmasın . Ben sadece gerçekleri sana söyledim yok rakip eleme bilmem ne diyorlar başka işim yok burdan rakip mı eleyecem. Hedefim sınavda 100 net demişsin ve bu yaklaşık 94-95 puan demek. Ayrıca matematigim sıkıntılı demişsin . Bak matematigim çok iyi deseydin derece bile yapma şansın var derdim. Ama 70-80 net yapıyorsan matematik dışında genel kültür de düşük demektir. Buradakilere aldanıp hedefi yüksek tutarsan hayal kırıklığina uğrarsin. Çok iyi bir çalışma ile 88-90 civarı net yapabilirsin ama 100 net bence imkansız . Bir de sınavda bu netleri görmek için denenelerde 100-110 arası netler yapman lazım Sınırlarını bilip ona göre çalışırsan başarılı olursun. yoksa sınav yaklaştıkça 100lu netleri göremediğin zaman çok bocalarsin benden söylemesi.

mühendis41
Aday Memur
06 Temmuz 2020 14:32

matematiğim sıkıntılı değil sayısalcıyım zaten yetiştirmede problem yaşıyorum.Yetiştirme

problem olmasa 20-25 net yapabilecek kapasitedeyim.Denemelerde eksikliklerime bakarak halledicem inşallah bunu.

GeomatikEng, 4 yıl önce

Kardeşim 5 ay çalışmışsin Allah emegini bosa çıkarmasın . Ben sadece gerçekleri sana söyledim yok rakip eleme bilmem ne diyorlar başka işim yok burdan rakip mı eleyecem. Hedefim sınavda 100 net demişsin ve bu yaklaşık 94-95 puan demek. Ayrıca matematigim sıkıntılı demişsin . Bak matematigim çok iyi deseydin derece bile yapma şansın var derdim. Ama 70-80 net yapıyorsan matematik dışında genel kültür de düşük demektir. Buradakilere aldanıp hedefi yüksek tutarsan hayal kırıklığina uğrarsin. Çok iyi bir çalışma ile 88-90 civarı net yapabilirsin ama 100 net bence imkansız . Bir de sınavda bu netleri görmek için denenelerde 100-110 arası netler yapman lazım Sınırlarını bilip ona göre çalışırsan başarılı olursun. yoksa sınav yaklaştıkça 100lu netleri göremediğin zaman çok bocalarsin benden söylemesi.

GeomatikEng
Şube Müdürü
06 Temmuz 2020 14:58

İnşallah hedefinize ulaşırsınız . Eksik konulara özel olarak çalışın o zaman. Önce eksikleri tamamlayın denemenin vs acelesi yok günlük 30 civarı problem çözün 25-30 dil bilgisi çözün geometri sayısal mantık ihmal etmeyin bu şekilde daha çabuk artar netleriniz

mühendis41, 4 yıl önce

matematiğim sıkıntılı değil sayısalcıyım zaten yetiştirmede problem yaşıyorum.Yetiştirme

problem olmasa 20-25 net yapabilecek kapasitedeyim.Denemelerde eksikliklerime bakarak halledicem inşallah bunu.

mühendis41
Aday Memur
06 Temmuz 2020 15:56

tamamdır teşekkür ederim.

GeomatikEng, 4 yıl önce

İnşallah hedefinize ulaşırsınız . Eksik konulara özel olarak çalışın o zaman. Önce eksikleri tamamlayın denemenin vs acelesi yok günlük 30 civarı problem çözün 25-30 dil bilgisi çözün geometri sayısal mantık ihmal etmeyin bu şekilde daha çabuk artar netleriniz

kerime100
Aday Memur
06 Temmuz 2020 23:24

nasıl yaptınz hocam ? önerilerinz nedir

sinem1373, 4 yıl önce

sinem1373
Kapalı
07 Temmuz 2020 12:14

En iyi yapabileceğiniz bölüme daha fazla odaklanın, örneğin tarih coğrafyadan asla eksik kalmayacak şekilde sürekli konu tekrarı yapın, paragraf sorularını süre tutarak çözün. Bir soruya kronometre tutarak çözün. En önemlisi de evde yaptığınız denemeleri bile gerçek sınav gibi ciddiye alın. Ayrıca bol soru çözün
kerime100, 4 yıl önce

nasıl yaptınz hocam ? önerilerinz nedir

piranhags
Şef
07 Temmuz 2020 22:27

kardeşim günde ka,ç saat calısıyorsun acaba?

tentakül
Daire Başkanı
08 Temmuz 2020 20:45

dostum hızlı okuma tekniği ile ilgili çok kısa bir araştırma yap.sadece teknik ile 2_3 kat hızlı okursun.madem sadece zamanda sıkıntı yasiyorsun sözel kısmı çok hızlı bir sekilde bitiirebilirsin.bol şans :)

fthn
Memur
09 Temmuz 2020 10:24

maalesef son 2 ay kala çok bir değişim beklememek gerek. ilk 5 ay günde 5-6 saat son 3 aydır da düzenli 2-3 saat çalışmış birisi olarak söylüyorum. elbette kapasite meselesi ama çok hızlı ilerleme için daha önceleri başlamak gerek

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi