Editörler : "eskiyara"Pangaea
06 Temmuz 2020 11:20

2020 Yönetici Atama Sözlü Sınav

Sözlü sınava giren arkadaşlar, kendilerine sorulan soruları paylaşırsa hem bu sene hem sonraki yıllar için arkadaşlara fikir vermesi açısından güzel bir uygulama olur. Herkese hayırlı uğurlu olsun.

u_ozdemir
Memur
06 Temmuz 2020 15:57

Hocalarım birbirini rakip olarak gördüğünden soru paylaşımı yapmıyorlar:D

sosyalbilgin23
Aday Memur
06 Temmuz 2020 18:43

mülakata gidenler ortamda kılık kıyafet nasıldı genel olarak. takım elbise mi giyelim pantolon gömlek yada keten gömlek giysek ortamda çok mu absürt olur.
06 Temmuz 2020 22:27

Öğretmenlik yaparken ne giyiyorsan onu giy git işte.

sosyalbilgin23, 4 yıl önce
mülakata gidenler ortamda kılık kıyafet nasıldı genel olarak. takım elbise mi giyelim pantolon gömlek yada keten gömlek giysek ortamda çok mu absürt olur.

sosyalbilgin23
Aday Memur
07 Temmuz 2020 01:12

emredersiniz komutanım
Mesudiyeli Mesut, 4 yıl önce

Öğretmenlik yaparken ne giyiyorsan onu giy git işte.

07 Temmuz 2020 01:17

:) Hocam bu bir ilk atama ya da adaylık kaldırma mülakatı değil, hem yaz ayı hem de zaten istisnalar hariç yazılı sınavın aynısı puan veriliyor. O yüzden çok kasma demek istedim takım elbise falan...

Bir öğretmene yakılır şekilde gitmen yeterli. Yaz diye de şort terlik gidecek halin yok heralde...

emredersiniz komutanım

hsnkrt80
Aday Memur
07 Temmuz 2020 08:34

Sayın hocam her ne kadar kılık kıyafet serbest olsa da komisyon üyeleri dikkat ediyor hatta bazen laf sokabiliyor. Bana kalırsa kumaş pantolon ve gömlek ideal.Sorular ise;

1- İzin almadan basına demeç veren memura verilecek ceza (kınama)

2- AİHM Fransa'nın hangi şehrinde (Strazburg)

sosyalbilgin23
Aday Memur
07 Temmuz 2020 08:40

teşekkürler hocam
hsnkrt80, 4 yıl önce

Sayın hocam her ne kadar kılık kıyafet serbest olsa da komisyon üyeleri dikkat ediyor hatta bazen laf sokabiliyor. Bana kalırsa kumaş pantolon ve gömlek ideal.Sorular ise;

1- İzin almadan basına demeç veren memura verilecek ceza (kınama)

2- AİHM Fransa'nın hangi şehrinde (Strazburg)

tekinalp1
Aday Memur
07 Temmuz 2020 12:27

1.DMK'da amire söz ile saygısızlık etmek hangi ceza gerektirir.2.Görevden uzaklaştırılan memura maaşının ne kadarı ödenir.3.ABD'den getirilen Çingene Kızı Mozaiği Gaziantep ilinin hangi müzesindedir(Bilmiyorum:)) dedim)4.Ateş Böceği Mağarası hangi ülkededir.(Bilmiyorum)

tekinalp1
Aday Memur
07 Temmuz 2020 12:30

Okul müdür ve müdür yardımcına yakışacak bir kıyafet ile gitmekte fayda var nitekim amirlerimizin karşısına çıkıyoruz.Gayet olumlu bir ortamdı hatta bilemediğim 2 soruyu espiri olsun diye ödev olarak verdiler:))

mdtsrm
Aday Memur
07 Temmuz 2020 12:38

Hangi il hcam bu arada çingene kız zeugma mozaik müzesinde sergileniyor :)
tekinalp1, 4 yıl önce

1.DMK'da amire söz ile saygısızlık etmek hangi ceza gerektirir.2.Görevden uzaklaştırılan memura maaşının ne kadarı ödenir.3.ABD'den getirilen Çingene Kızı Mozaiği Gaziantep ilinin hangi müzesindedir(Bilmiyorum:)) dedim)4.Ateş Böceği Mağarası hangi ülkededir.(Bilmiyorum)

fhah
Aday Memur
07 Temmuz 2020 19:16

222 sayıılı kanuna göre bir öğretmene kaç öğrenci düşer

Nobel Ödülü hangi ülke veriyor

İki soru :)

edebbyahu
Aday Memur
07 Temmuz 2020 22:40

Bana da zarftan iki soru çıktı, 657 DMK'de istifa ve işe geri dönüş süresiyle ilgili bir soru ile Avrupa'nın en büyük gölü soruldu. Hakkımızda hayırlısı olsun.

klc16
Aday Memur
08 Temmuz 2020 01:33

Mülakatları şube müdürleri yapıyor hocam. Amirimiz değiller yani:) yine de yakışanı giymekte fayda var tabi.

tekinalp1, 4 yıl önce

Okul müdür ve müdür yardımcına yakışacak bir kıyafet ile gitmekte fayda var nitekim amirlerimizin karşısına çıkıyoruz.Gayet olumlu bir ortamdı hatta bilemediğim 2 soruyu espiri olsun diye ödev olarak verdiler:))

ilyasım
Aday Memur
08 Temmuz 2020 15:09

Bu yıl da mülakat puanı ile yazılı puanı aynı mı olacak? Aynı olacak ise bu virüs ortamında niçin insanlar yok yere mülakata alınıyor? Güvenlik soruşturmasında sorun olmayanlara aynı puanı veriyor iseler bu saçma sapan mülakat ne diye var?

hugo.almeida
Kapalı
08 Temmuz 2020 16:38

Hali hazırda güvenlik soruşturmasında zaten sıkıntı olmayıp öğretmenlik yapanlara tekrar güvenlik soruşturması yapıldığı yalanına inanıyor sorgulamıyorsanız mülakatı da sorgulamnıza gerek yok bence.

sosyalbilgin23
Aday Memur
08 Temmuz 2020 17:07

bugün girdim mülakata girecek arkadaşlara yardımcı olabilmek adına kılık kıyafet konusunda ortamda öyle takım elbiseli gömlekli kravatlı insanlar yoktu . normal ölçüde kıyafet sıkıntı olmuyor. İstanbul da okulun olduğu bölge çok yoğun otopark bulmak sıkıntı ama okulun bahçesinde araçlar vardı .sanirim arkadan girişi var sorular da 657 ile ilgili cevabı geçici personel olan bir soru çıktı Çanakkale anıtının yapim tarihi çıktı 1954 60 yılları arası ama sorular herkese tamamen farklı çıkıyor zarflar var

Hacıcvk
Aday Memur
08 Temmuz 2020 19:21

Ben de bugün girdim, devlet denetleme kurulu üyelerini kim seçer, dilekçe ilgili olmayan kuruma verilirse nasıl bir yol izlenir, CB hangi kanunu veto edemez ve ilk milli istihbarat gemimiz soruldu. Hepsini yaptım ama mülakat falan bunlara takılmıyorum da, mülakat sırasında çağrılan öğretmenlerle konuştum bu yıl sınava girenlerin çoğu çalıştıkları halde 60 65 arası almış, kimi de barajı geçememiş. Ama çoğunun geçen yılki puanı çalışmayıp girdikleri halde 70 75 arası. Mülakata girerken bu yılın puanına göre 2. Sıradaydım. Mülakata çağrılanların puanını öğrenince sıram 6. Sıraya geriledi. Sebebi önündeki herkesin geçen yılın puanını kullanması. Böyle saçma bir uygulama böyle adaletsizlik hangi ülkede var. Kpss puanını kıstas alalım o zaman Kpss 30 yıl geçerli olsun, öğretmen, müdür yardımcısı, müdür, şube müdürü her basamağa bu puanla atanalım.

edebbyahu
Aday Memur
08 Temmuz 2020 21:59

Çok doğru demişsiniz. Her yıl eşdeğer zorlukta bir sınavın yapılması pek mümkün olmadığına göre geçen seneki sınav puanı ile bu seneki sınav puanı eşdeğer saymak büyük haksızlık. İnşallah birileri bu haksız durumu görüyordur.

Hacıcvk, 4 yıl önce
Ben de bugün girdim, devlet denetleme kurulu üyelerini kim seçer, dilekçe ilgili olmayan kuruma verilirse nasıl bir yol izlenir, CB hangi kanunu veto edemez ve ilk milli istihbarat gemimiz soruldu. Hepsini yaptım ama mülakat falan bunlara takılmıyorum da, mülakat sırasında çağrılan öğretmenlerle konuştum bu yıl sınava girenlerin çoğu çalıştıkları halde 60 65 arası almış, kimi de barajı geçememiş. Ama çoğunun geçen yılki puanı çalışmayıp girdikleri halde 70 75 arası. Mülakata girerken bu yılın puanına göre 2. Sıradaydım. Mülakata çağrılanların puanını öğrenince sıram 6. Sıraya geriledi. Sebebi önündeki herkesin geçen yılın puanını kullanması. Böyle saçma bir uygulama böyle adaletsizlik hangi ülkede var. Kpss puanını kıstas alalım o zaman Kpss 30 yıl geçerli olsun, öğretmen, müdür yardımcısı, müdür, şube müdürü her basamağa bu puanla atanalım.

sınıf1124
Memur
08 Temmuz 2020 23:20

Türkiye'nin ilk defa olimpiyatlarda madalya kazandığı olimpiyat tarihi nedir

selo71
Şef
09 Temmuz 2020 10:49

Evet arkadaşlar.Geçen yılın puanları, bu yılda kullanılıyor.Bunu yapanlar aceba geçen yıl yapılan sınav zorluk derecesiyle , bu yıl yapılan sınav zorluk derecesini hangi teraziyle ölçtüler. BENCE ADALETSİZ UYGULAMA. Eğer bir sınav sonucu 3 yıl geçerli olacaksa, Sınav da 3 yılda bir yapılmalıdır.Adil Olsun.Sınavda İlk Bibliyoğrafya yazarı, Katip Çelebi, Amire Hal ve Hareketle saygısızlık 657/125 Kınama , Her Türk çocuğunu ilgi istidat ve kabiliyetleriyle üst öğrenime hazırlama İlkokul diye cevapladım.Sonuç Hayırlı olan neyse o olsun.Bu güne kadar hep böyle dedik.

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi