Editörler : Mehmet Balci
07 Temmuz 2020 01:05   

Yatay geçiş düşünüyorum

arkadaşlar merhaba bu sene i̇nşaat müh. 1.sinifi bi̇ti̇rdi̇m ancak sektördeki̇ kri̇z ve düzelmeyecek i̇şsi̇zli̇k gözümü korkuttu.bu yüzden i̇lk.mat.öğretmenli̇ği̇ne geçi̇ş yapmak i̇sti̇yorum.bu konu hakkinda çok düşündüm ve fi̇kri̇m bu yönde.öğretmenli̇kte çalişma şartlari daha i̇yi̇ geli̇yor gözüme si̇zce geçi̇ş yapmalimiyim...

07 Temmuz 2020 01:21

HAME47
Aday Memur

Kesinlikle yap kardeşim zamaninda 20 bine girip YTÜ inşaat kazandım şuan işsizim

07 Temmuz 2020 01:25

HAME47
Aday Memur

Mühendislikte özel sektör de kriz çıkarsa işsiz kalma ihtimalin yuksek oluyir devlete atanabilecegin en mantıklı meslek ya sağlık yada öğretmenlik olsun

07 Temmuz 2020 01:39

harita94
Kapalı

Yapmazsan 3 sene sonra hayatın kararacak.ilk başlarda rahatlarsın ancak uzun süre işsizlik sonucu psikolojik bunalıma girdiğinde hayatın birden kararacak bilgin olsun.

07 Temmuz 2020 16:33

çılgıninşaatçı
Şube Müdürü

kardeşim kesinlikle doğru karar olur, hiç pişman olmazsın. öğretmenlik ülkedeki en güzel meslek. bizi de birisi yönlendirmedi ki böyle kararlar alalım ey gidi eyy

07 Temmuz 2020 20:51

s3s4s5
Daire Başkanı
sorman bile hata.Hemen hemen geç
07 Temmuz 2020 21:38

ilkayozcan
Aday Memur

kardeşim kesinlikle doğru karar olur, hiç pişman olmazsın. öğretmenlik ülkedeki en güzel meslek. bizi de birisi yönlendirmedi ki böyle kararlar alalım ey gidi eyy

çılgıninşaatçı, 3 ay önce - Alıntıya git
işin garibide mühendis olarak lisedeki fizik ve matematik öğretmenlerinden daha hakimim iki dersede ama onlar atanıyor ne acı demi
07 Temmuz 2020 23:52

Teknopat
Yasaklı

Yav arkadaşım 4 sene sonra kaç mat mezunu olacak ne kadar atama olacak belli mi sana hayatının tavsiyesini veriyorum 2 yıllık sağlık bölümlerinden birini oku mümkünse çevre sağlığı eczane hizmetleri oku 70 puanini al atan 2 ay çalış önlisans kpssden rahat 80 alırsın bu da Garanti atama demek bak garanti diyorum bu bölümleri okursan ikisini bir oku birinden alım olmazsa birinden mutlaka olur ama ikisindende hep alım olur ama tavsiyem mühendisliği bırakma bi yandan açıktan veya uzemden hatta mümkünse hem açıktan hem uzemden iki önlisans sağlık oku kpss çalış atan sağlık bakanlığı sık sık ünvan değişikliği açar sonra 2.ogrrtim olarak okursun bitirince ünvan değişikliği ile inşaat mühendisliği ne geçersin bahsettiğim iki sağlık bölümüne ağırlık ver kpss çalış o sürede inşaata çok asılma ataninca bölümünü bitirir ünvan değişikliği ile geçersin

Toplam 7 mesaj

ANKET
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?