Editörler : Pangaea
09 Temmuz 2020 01:53

Rezil 2 sene: KPSS 2018 ile yapılan alımlar!
Yahu böyle bir şey olabilir mi? 2 senede yapılan alim sayıları bu kadar az mı olur? Çabalayıp puanları almamıza rağmen açıktan yapılacak alımlar bile yapılmadı. Inanamiyorum ya!

regretit
Aday Memur
09 Temmuz 2020 02:15

Alımlar konusunda kötü günler geride kaldı. Daha kötü günler kapıda maalesef.(sağlık, eğitim, güvenlik dışında) İşin şakası bir yana bundan sonra daha da düşecek gibi görünüyor.

serocero
Aday Memur
09 Temmuz 2020 07:58

çok az da değildi aslında sadece atananların atandıkları kadroları bırakıp başka yerlere atlaması, sonra orayı da bırakıp başka bir yere atlamak sureti ile puanının keyfini sürmesi yapılan atamaları az gibi gösterdi.

Baho21
Şef
09 Temmuz 2020 09:40

Emin olun ben de bundan korkuyorum. umarım olmaz umarım.
regretit, 4 yıl önce
Alımlar konusunda kötü günler geride kaldı. Daha kötü günler kapıda maalesef.(sağlık, eğitim, güvenlik dışında) İşin şakası bir yana bundan sonra daha da düşecek gibi görünüyor.

Baho21
Şef
09 Temmuz 2020 09:43

Bence ona sebepler olanlar tercihleri aynı anda yayimlayanlarin suçu. 3 farklı atama aynı anda yapılsa ve hepsine tecih verilebiliyorsan insan ister istemez tercih ediyor. Ha adam aldığı puanla kibir ve gurur yapıp sağa sola savunmayı kendine şeref biliyorsa o onun dusuncesizligini ve karaktersizligini gösteriyor.
serocero, 4 yıl önce

çok az da değildi aslında sadece atananların atandıkları kadroları bırakıp başka yerlere atlaması, sonra orayı da bırakıp başka bir yere atlamak sureti ile puanının keyfini sürmesi yapılan atamaları az gibi gösterdi.

okan6666
Memur
09 Temmuz 2020 10:16

alımlar 2014 kpss sonrası yerin dibine girdim. makine mühendislerine 2014 öncesi 2 yılda merkezden 700 küsür alım yapılırken şimdi 2 senede 200 alım bile yapılmıyor.

bunun tek sebebi torpilli alımlardır. ecevitin getirdiği sistem yokedilmiştir. torpili olan adamı olan memur olmaktadır.

Sabuke
Aday Memur
09 Temmuz 2020 11:55

TL değerlendircek dendi 0 lar atıldı o TL leri aradı gözümüz, istihdam seferberliği dendi işimizden olduk eski işleri aradı gözümüz, adalet dendi adaleti aradı gözümüz.... mühendisim ve tek geçim umudum herhangi bir memurluk ama 90 üstü kpss olmadığından o da olmuyor işte
okan6666, 4 yıl önce

alımlar 2014 kpss sonrası yerin dibine girdim. makine mühendislerine 2014 öncesi 2 yılda merkezden 700 küsür alım yapılırken şimdi 2 senede 200 alım bile yapılmıyor.

bunun tek sebebi torpilli alımlardır. ecevitin getirdiği sistem yokedilmiştir. torpili olan adamı olan memur olmaktadır.

Dmajor
Kapalı
09 Temmuz 2020 15:44

Devlet sırtından memur yükünü atmak istiyor.2016'dan sonra khk ile atılanların sayısının bu kadar çok olmasının bir sebebide budur.Önümüzdeki dönem için ne olacağına dair mesajı da Erdoğan "Gençlere geleceklerini özel sektörde aramalarını istiyorum" diyerek verdi zaten.Her şey açık ve net.Sermaye ve sermaye dostları özel sektörde 2300 liraya 12 saat,haftada 1 gün izinle türlü baskılar altında çalışmamızı istiyor ve bekliyorlar.Kamuya alınacak az sayıda kişide eş dost,akraba olacaktır.Yeni ahbap ülkesinde durumlar böyle.Geçmiş olsun!

emre şahin
Memur
09 Temmuz 2020 16:08

Yazıktır gerçekten yazıkk

Baho21
Şef
09 Temmuz 2020 22:36

KPSS ile artik alımlar vahim derecesine kadar geldi. Allah sonumuzu hayrelesin.

okan6666
Memur
09 Temmuz 2020 23:10

memur yükünü azaltmak için herhangi bir sebep yok. nüfus artışı yüksek o nedenle iş artıyor, memura gereksinim var. hükümet memur yükünü azaltmaya falan çalışmıyor. kendi adamlarına yer açmaya çalışıyor.

Dmajor, 4 yıl önce

Devlet sırtından memur yükünü atmak istiyor.2016'dan sonra khk ile atılanların sayısının bu kadar çok olmasının bir sebebide budur.Önümüzdeki dönem için ne olacağına dair mesajı da Erdoğan "Gençlere geleceklerini özel sektörde aramalarını istiyorum" diyerek verdi zaten.Her şey açık ve net.Sermaye ve sermaye dostları özel sektörde 2300 liraya 12 saat,haftada 1 gün izinle türlü baskılar altında çalışmamızı istiyor ve bekliyorlar.Kamuya alınacak az sayıda kişide eş dost,akraba olacaktır.Yeni ahbap ülkesinde durumlar böyle.Geçmiş olsun!

golden92
Memur
10 Temmuz 2020 10:47

Ortamlarda her yere üniversite açtık diye övünüyorlar ama maharet üniversite açmak değil bireyin geleceğini planlamak. Bu ya?ıma kadar en tepedekinden, en diptekine kadar bir kez bile vatandaşının gelecegini planlayanı görmedim. Rektörler ne işe yarar? Doğru onlar ancak müteahhitlik yapar. DPT niye kapatıldı? Torpilsiz mülakat geçmek mümkün mü? vb. Bir çok soru sorabiliriz ama ne gerek var...

Üniversiteyi kazandığımda ne kadar sevindiysem şimdi okuduğuma o kadar pişmanım. Hiç unutmam gerçekten kafası zerre kadar çalışmayan bir dershane arkadaşım barajı geçemediği için otomotiv sektöründe çırak olarak işe başlamıştı, tabi ben üniversiteye o sanayiye derken muhabbet koptu. Geçenlerde sosyal medya üzerinden konuştuk adam arabasını almış, evlenmiş ve bulunduğum ilin nezide bir mahallesinde yaşıyor yani düzenli bir hayat kurmuş. Gözüm varsa gözüm çıksın! Ben o niye zenginleşmiş demiyorum, bilhassa ben niye hala işsizim, benim niye hala bir düzenim yok diyorum anlatabildim mi?

Okudum da ne oldu ? Yaş 27 elde avucta ancak kyk borçları var. Işte Türkiye'nin geldiği durum bu kadar rezil. Istiyorlarki okusun bataklığa saplansın, okumasın rahatına baksın. Eskiden elimizde umut vardı bizi tok tutuyordu şimdi şu alımların rezilliğine bakınca elimizde umut bile kalmadı.

Feyzooss
Memur
10 Temmuz 2020 10:57

Güzel özetlenmiş bi gerçek..

golden92, 4 yıl önce

Ortamlarda her yere üniversite açtık diye övünüyorlar ama maharet üniversite açmak değil bireyin geleceğini planlamak. Bu ya?ıma kadar en tepedekinden, en diptekine kadar bir kez bile vatandaşının gelecegini planlayanı görmedim. Rektörler ne işe yarar? Doğru onlar ancak müteahhitlik yapar. DPT niye kapatıldı? Torpilsiz mülakat geçmek mümkün mü? vb. Bir çok soru sorabiliriz ama ne gerek var...

Üniversiteyi kazandığımda ne kadar sevindiysem şimdi okuduğuma o kadar pişmanım. Hiç unutmam gerçekten kafası zerre kadar çalışmayan bir dershane arkadaşım barajı geçemediği için otomotiv sektöründe çırak olarak işe başlamıştı, tabi ben üniversiteye o sanayiye derken muhabbet koptu. Geçenlerde sosyal medya üzerinden konuştuk adam arabasını almış, evlenmiş ve bulunduğum ilin nezide bir mahallesinde yaşıyor yani düzenli bir hayat kurmuş. Gözüm varsa gözüm çıksın! Ben o niye zenginleşmiş demiyorum, bilhassa ben niye hala işsizim, benim niye hala bir düzenim yok diyorum anlatabildim mi?

Okudum da ne oldu ? Yaş 27 elde avucta ancak kyk borçları var. Işte Türkiye'nin geldiği durum bu kadar rezil. Istiyorlarki okusun bataklığa saplansın, okumasın rahatına baksın. Eskiden elimizde umut vardı bizi tok tutuyordu şimdi şu alımların rezilliğine bakınca elimizde umut bile kalmadı.

Baho21
Şef
10 Temmuz 2020 11:03

ağzına sağlık...Hepimiz seninle ayni durumdayiz emin ol.
golden92, 4 yıl önce

electricengineer
Aday Memur
10 Temmuz 2020 11:13

2016 KPSS alımları daha rezildi şükret .

Baho21
Şef
10 Temmuz 2020 16:28

Bu söylediklerine ciddi olamazsın. 2016 ve 2018 alımlarını karşılaştır bakalım beyefendi bak bakalım hangi iki yılda daha çok alım yapılmış.
electricengineer, 4 yıl önce

Pltsd
Aday Memur
10 Temmuz 2020 16:46

2016 yılında dünya kadar personel alındı ya. el insaf biz beklemekten helak olduk
electricengineer, 4 yıl önce

Dmajor
Kapalı
10 Temmuz 2020 18:05

Teknolojiye ne dersin?Artık onlarca memurun yapmaya çalıştığı işi bilgisayar sistemleriyle çok kolay bir şekilde çözülebiliyor.E-devlet bunun için var.Kamunun devasa borcunu da hesaba katınca on binlerce kişiyi tazminatsız uzaklaştırmak,bu yükü devletin sırtından atmak eminim "Allah'ın bir lütfu" gibi gelmiştir.Sadece 2016'da 60.000'den fazla memur işinden atılmış.Buna belediyeleri de ekleyerek günümüze kadar uzatırsan 80 binden fazla kişi eder.Mantıken bu kişilerin yerine yenilerinin alınması gerekirdi değil mi?Peki 2016'dan 2020'ye kadar kaç yeni memur ataması yapıldı?Öte yandan son dediğine katılıyorum ki zaten bende daha önce belirtmiştim.Az sayıda yapılan/yapılacak olan alımlara da kendi adamlarını doldurulacaktır.

okan6666, 4 yıl önce

memur yükünü azaltmak için herhangi bir sebep yok. nüfus artışı yüksek o nedenle iş artıyor, memura gereksinim var. hükümet memur yükünü azaltmaya falan çalışmıyor. kendi adamlarına yer açmaya çalışıyor.

Roket61
Aday Memur
10 Temmuz 2020 18:13

kpss de 90 alan inşaat mühendisi olarak yazdıklarına imza atıyorum

golden92, 4 yıl önce

electricengineer
Aday Memur
14 Temmuz 2020 14:38

2016'da daha az alındı.

Baho21, 4 yıl önce
Bu söylediklerine ciddi olamazsın. 2016 ve 2018 alımlarını karşılaştır bakalım beyefendi bak bakalım hangi iki yılda daha çok alım yapılmış.

electricengineer
Aday Memur
14 Temmuz 2020 14:40

Ya iyice çoluk çocuğun eline kalmış forum, 2016'da alımlar bıçak gibi kesilmedi mi 15 Temmuz'dan sonra? OHAL yok muydu? Ne çabuk unutmuş millet geçmişi.

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi