Editörler : Pangaea

matteacherss
Yasaklı
15 Temmuz 2020 22:40

guldurme beni hocam ya..

Pskghakan
Şef
15 Temmuz 2020 23:42

Türk psikologlar derneği davayı açtı. Umarım kazanırız.

Pskghakan
Şef
15 Temmuz 2020 23:44

Gaziantep CHP milletvekili konuyu TBMM ye taşıdı. Seyirci kalamazlar.

Fsk7282
Aday Memur
16 Temmuz 2020 00:16

Kayitlar ne zman basliyor

matteacherss
Yasaklı
16 Temmuz 2020 00:37

eylul ayi.

16 Temmuz 2020 00:38

Sınıfçılar hadi iyisiniz 3-4 yılda PDR olup merkeze geçersiniz.

psikolojidanışman
Aday Memur
16 Temmuz 2020 09:22

PDR okumak isteyen alır puanını örgün şekilde okur, alanında yetkin olur. Bu yolla öğrencilere nasıl faydalı olacağını düşünüyorsunuz düşünceniz rezildir.
Şehitler Peribacası, 4 yıl önce

Sınıfçılar hadi iyisiniz 3-4 yılda PDR olup merkeze geçersiniz.

16 Temmuz 2020 09:25

Türkçe anlamaktan acizsin :))) "Ben" diye bir şey geçti mi cümlemde? "SINIFÇILAR" dedim.

Sınıfçılar her türlü alana geçmedi mi aralıklarla? Ondan bahsediyorum ama sende nerede o zeka...

Ayrıca PDR olmak çok kolay. Çayı bir sağa karıştırıyorsun bir sola. Şekersiz içenler de malum sarı sitede ev, araba bakıyor. Olay bundan ibaret. Internet cafeciyi getir o da yapar bu işi.

psikolojidanışman, 4 yıl önce
PDR okumak isteyen alır puanını örgün şekilde okur, alanında yetkin olur. Bu yolla öğrencilere nasıl faydalı olacağını düşünüyorsunuz düşünceniz rezildir.

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı
16 Temmuz 2020 11:02

Ülkemizde birkaç seçkin üniversite hariç diğer üniversitelerde kalite yerlerde sürünüyor zaten.Akademisyenler ve üniveristede eğitim veren herkes öğrenciler bir şekilde üniversiteyi bitirsinler diye ellerinden geleni yapıyorlar ve genelde bol kepçeden notları dağıtıyorlar artık.Hem bu şekilde kendileri de çok yorulmamış oluyorlar.Zaten genelde torpille akademisyen yapılan çoğu kişinin de kalitesi tartışılır.

Sadece 5-10 kitaplık ders notunu ezberleyip Psikoloji bölümünden veya başka herhangi bir bölümden mezun olan milyonlarca kişi var ülkemizde.

Yani bu işler tamamen merak işi,merak eden alanıyla ilgili ne varsa okur, güncel gelişmeleri de takip eder.Açıköğretimden Psikoloji okuyan biri de normal şekilde Psikoloji bölümü okuyan birinden çok daha fazla bilgili şekilde o bölümü bitirebilir.

Üniversiteler gitgide daha fazla paraya ihtiyaç duyacakları için ve bu online eğitimlere binlerce kişi başvurup iyi paralar bıraktıkları için önümüzdeki senelerde birçok üniversitede farklı branşlarda online eğitimlerin açılacağını tahmin edebiliriz.Devlet(daha doğrusu hükümet)artık parasızlıktan üniversitelere pek yardım yapamıyor ve kendi başınızın çaresine bakın diyor.Birkaç sene sonra ögrencileri sadecee 2-3 sınavaa sokarak paraylaa diploma satarlarsa şaşırmamak lazım.

matteacherss
Yasaklı
16 Temmuz 2020 12:22

herkesi kastetmiyorum ama okullardaçi cogu rehber ogretmenkeriniz evrak hazirlamaktan oteye gitmiyir.bir nevi idarecilik işte.sinifa bile girnekten hoşlanmiyirlar.ve bunlar alaninda uzman olanlar.

dobrafilozof
Aday Memur
16 Temmuz 2020 12:59

Bunları okuyan da sanır ki örgün psikoloji okuyan atomu parçalıyor :) biz ne davalar gördük,edebiyatta da dava açıldı. O işler öyle olmuyor. Bı de CHP li biri teklif vermişse zaten geçmiş olsun:)

Güneş8888
Aday Memur
16 Temmuz 2020 14:08

Bu bölümün belli bir kontejanı varmıdır acaba

matteacherss
Yasaklı
16 Temmuz 2020 14:11

kontenjani yok.lisans mezunu her aday başvurabilir.

Pskghakan
Şef
16 Temmuz 2020 14:34

Açacaklar gibi duruyor. Neyse ben de açıktan tıp açtırmaya çalışıcam.

16 Temmuz 2020 14:51

Eczacı kalfalığı yapan herhangi biri bence çok kolay aile hekimliği yapabilir.

Pskghakan, 4 yıl önce

Açacaklar gibi duruyor. Neyse ben de açıktan tıp açtırmaya çalışıcam.

Pskghakan
Şef
16 Temmuz 2020 15:27

Psikoloji mezunu da çok rahat psikiyatrist olabilir.

16 Temmuz 2020 15:36

O kadar da değil :)))

Freud, Fi gibi dizilerinin etkisinde kalmissiniz :)))

Azra Kohen'in diplomasi var mi gidin önce onu tespit edin bence :)))

Nişantaşı, Esenyurt vb üniversiteden mezun olarak da Psikolog olabilirsiniz ancak Turkiye 'de paralı tip kazanmak bile zor iken TUS kazanıp buradan bir de mezun olmak lazim .

Kendinizi ne sanıyorsunuz fasulye gibi nimet falan mi :)))

Pskghakan, 4 yıl önce

Psikoloji mezunu da çok rahat psikiyatrist olabilir.

mhmet22
Aday Memur
16 Temmuz 2020 20:03

Boş boş konuşmayın. Psikiyatristler doktordur. Ne kadar cahil herif var burada

memurolm
Genel Müdür
16 Temmuz 2020 20:34

Pisikolog pisikiyatır değil ki yani delilere zihinsel özürlülere mi bakiyor ??

Delilere zihinsel engellilere sıpastiklere bakiyorsa açıktan okuyunca arkadaslarin dedigi gibi zor olabilitesi olabilir. Cunku zarar verir

Ama yok hizli koşan cocuklar gibi bisiyse sikinti olmaz o kadar bolum var bisiy olmaz benceeeeeee

mhmet22, 4 yıl önce

Boş boş konuşmayın. Psikiyatristler doktordur. Ne kadar cahil herif var burada

psikolojidanışman
Aday Memur
16 Temmuz 2020 20:58

İnsan psikolojisinden anlamayan, öğrenci psikolojisinden anlamayan, PDR mezunu olmayan yani psikolojik danışman olmayan rehberlik öğretmenlerini görüp böyle bir genellemehe varmanızın haklı bir tarafı yok benim tepkim buna. Sınıf öğretmeni veya herhangi bir öğretmenden "psikolojik danışman" olmaz, yeterliliği yoktur, yapamaz bu işi sonra sizin gibi insanların ağzına malzeme verir çay karıştırıyor diye. İşini layıkıyla yapan birçok meslektaşımı tanıyorum. PDR okumayan birini getirirseniz o göreve tabii ki iş yapamayacaktır çünkü bilmiyordur. Benim tepkim bu alanı talan edenlere, siz de gevşek gevşek laf atıyorsunuz PDR'ye bu yüzden.
Şehitler Peribacası, 4 yıl önce

Türkçe anlamaktan acizsin :))) "Ben" diye bir şey geçti mi cümlemde? "SINIFÇILAR" dedim.

Sınıfçılar her türlü alana geçmedi mi aralıklarla? Ondan bahsediyorum ama sende nerede o zeka...

Ayrıca PDR olmak çok kolay. Çayı bir sağa karıştırıyorsun bir sola. Şekersiz içenler de malum sarı sitede ev, araba bakıyor. Olay bundan ibaret. Internet cafeciyi getir o da yapar bu işi.

Toplam 156 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi