Editörler : crops35
15 Temmuz 2020 16:58

Daimi İşçi Evrak Teslimi Hakkında

Arkadaşlar merhaba. Bir kuruma kpss ile başvuru yaptım. Mülakata girdim ve kazandım. Evrak teslimi süresi var henüz. Başka bir kuruma daha mülakata girdim. Orayıda kazanacağımı düşünüyorum. Gitmek istediğim yer orası. Fakat daha açıklanmadı. Evrak teslimi etsem. O süre zarfında diğer taraf açıklansa ben evrak teslim ettiğim yere gitmesem ne olur. Bu bir yıllık kamuda çalışamama ceza bize uygulanıyormu evrak verip gitmediğimiz için. Birde eğer ceza varsa o kurumdamı çalışamıyoruz yoksa tüm devlet kurumlarında mı geçerli oluyor bu ceza. Akılma takılan diğer soruda 657 tabi olanlara mı geçerli yoksa tüm kamu çalışanlarına mı. Konu hakkında bilgisi olanlar yardımcı olursa çok sevinirim.

El-Sadıka
Aday Memur
15 Temmuz 2020 18:38

Kardeşim, hayırlı olsun ,başlangıcın yapılır, sgk girişi olur, işe devam etmez isen, 1 hafta içinde, iyiniyet ve ahlak kuralı vs, bişeyler uydurup, ilişkini keserler, netice atılmış olursun, 2. sıkıntı, her ilanda, alım şartlarında, bir kamu kurumundan, ilişiği kesilmek, yada atılmamış, olması der, buda senin başvuru yapamamanı doğurur, lafı uzatmadan neticesini söyleyeyim, evrak verip başlama, derim. Ek süre vs iste şehir dışı vs dersin, şahsına münhasır, oda olmaz ise Birinden birini seç yoluna devam et, kesin kararın olsun, kararsız kalma derim, nacizhane, başarılar..

capkin68
Aday Memur
16 Temmuz 2020 16:12

Kardeşim cevabın için çok teşekkür ederim. Şurayı anlamadım evrak verip başlama dediğin kısım. Zaten şuan bizde evrak teslim etme süreci var. Galiba evrak teslim süresi bittiğinde de işe başlama tarihini açıklayacaklar. Yine araya biraz zaman girecek. O zamana kadar ikinci mülakatım açıklanır. Ben evrakımı göndersem işe hiç başlamadan diğer mülakatım sonuçlansa evrak teslim ettiğim için yine aynı sıkıntılar olurmu.

El-Sadıka, 4 yıl önce
Kardeşim, hayırlı olsun ,başlangıcın yapılır, sgk girişi olur, işe devam etmez isen, 1 hafta içinde, iyiniyet ve ahlak kuralı vs, bişeyler uydurup, ilişkini keserler, netice atılmış olursun, 2. sıkıntı, her ilanda, alım şartlarında, bir kamu kurumundan, ilişiği kesilmek, yada atılmamış, olması der, buda senin başvuru yapamamanı doğurur, lafı uzatmadan neticesini söyleyeyim, evrak verip başlama, derim. Ek süre vs iste şehir dışı vs dersin, şahsına münhasır, oda olmaz ise Birinden birini seç yoluna devam et, kesin kararın olsun, kararsız kalma derim, nacizhane, başarılar..

yenycery
Şef
17 Temmuz 2020 07:30

Kardeşim işe başlarsın, diğer kurum açıklama yapınca istifa edersin. Böylece sicilin temiz kalir. Başvuru şartlarına haiz olursun. Hem de diğer kurumdaki başvurunda bir terslik olması durumunda işsiz kalmamış olursun.

capkin68
Aday Memur
17 Temmuz 2020 09:05

Anladım kardeşim. Çok teşekkür ederim.

yenycery, 4 yıl önce

Kardeşim işe başlarsın, diğer kurum açıklama yapınca istifa edersin. Böylece sicilin temiz kalir. Başvuru şartlarına haiz olursun. Hem de diğer kurumdaki başvurunda bir terslik olması durumunda işsiz kalmamış olursun.

El-Sadıka
Aday Memur
17 Temmuz 2020 16:50

Deneme sürecinde, iki taraf için fesh hakkı vermeyebilirler, onu imzalarken iyi okuyun, Sözleşmelerde oyunlar yapabiliyorlar, Hakkında hayırlısı olsun, Başarılar dilerim, çalışma hayatında kardeşim.
Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi