Editörler : supporters.
«198199200201202203204205206207208209»

Dr.Kant
Memur
09 Nisan 2021 11:10

Hocam mail gönderirken ben alanımdaki görevli bütün personele attım. Ve 2-3 içinde döndüler. Ancak sadece aşağıdaki metni gönderdiler:

"Merhaba Hocam;

Eser inceleme süreciniz devam etmekte olup henüz tamamlanmamıştır. Bilginiz olsun

İyi çalışmalar dilerim."

yanıtı geldi. Diğer bilgileri ben dolaylı öğrendim. Siz de mail atarken alanınızdaki herkese TC kimlik no ile iletin. Belki size farklı bir şey yazarlar. Umarım değerlendirme bitmiştir.

bessginbekir, 3 yıl önce

Hocam valla tc no yazıp bilgi rica ettiğim epostama 1 aydan uzun süredir cevap yok. Bir dahagöndereyim diyeceğim ama sağlık alanı dışında çalışan birim yok orada bence. Jürilerim neyliyor dolaylı bile haberim yok. Allah yüzümüze baksın ne diyeyim. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

bessginbekir
Daire Başkanı
09 Nisan 2021 11:13

Demin gönderdim dr.kant hocam, amirine memuruna bakalım yanıt gelirse paylaşacağım. Hayırlı haberler alırız, müjdeli inş. Çok sağolun hocam.

Dr.Kant, 3 yıl önce

Hocam mail gönderirken ben alanımdaki görevli bütün personele attım. Ve 2-3 içinde döndüler. Ancak sadece aşağıdaki metni gönderdiler:

"Merhaba Hocam;

Eser inceleme süreciniz devam etmekte olup henüz tamamlanmamıştır. Bilginiz olsun

İyi çalışmalar dilerim."

yanıtı geldi. Diğer bilgileri ben dolaylı öğrendim. Siz de mail atarken alanınızdaki herkese TC kimlik no ile iletin. Belki size farklı bir şey yazarlar. Umarım değerlendirme bitmiştir.

Dr.Kant
Memur
09 Nisan 2021 11:25

Hocam sizin durum çok talihsiz olmuş gerçekten. Ve söylediğiniz akışa bakarak UAK yeni jürilere en azından daha makul süre verseymiş keşke. Ama bilemiyorsunuz))) Eğer farklı bir uygulama yapmazsa uzar da uzar bu süreç. Kusura bakmayın hocam biraz olumsuz baktığım için ama kendi adıma dolaylı öğrendiğim bazı bilgiler ki çok sınırlı bu öğrendiklerim henüz. Diğer jurilerimde 5 dosya olup olmadığını teyit bile edemedim. Ben sizin yerinizde olsam yeni jurilerime mail atıp yaşadığım talihsizliği kısa özet geçerdim ve mümkünse erken değerlendirme ihtimallerinin olup olmadığını sorardım. Etik olmadığını düşüneceksiniz belki . Doğrudur. Ama şu ana kadar sizin için yapılanların neresi etik hocam. Emekli de olsa yazmak zorunda bıraksalarmış keşke.

Doctoral, 3 yıl önce

o zaman benim örneği tekrar vereyim

Mart 2020 başvuru

Haziran 2020 güncelleme

Kasım 2020 4 jüri düştü (2 emekli, 2 rapor yazmama), 4 yeni jüri geldi.

Aralık 2020 Yeni jürilerden 1 i daha düştü

Nisan 2021...Beklemeye devam:)

Dr.Kant
Memur
09 Nisan 2021 11:30

Keşke bazı bilgileri dolaylı öğrenmesek de UAK bu işi şeffaf yürütse hocam. Daha 6 ay geçmiş sizden bu bilgiyi bile esirgiyorlar. Kim bilir belki bir bakmışsınız birazdan güzel haberler almışsınız ve bunların hepsi boşa düşmüş mesudiyelibekir hocam.

bessginbekir, 3 yıl önce

Demin gönderdim dr.kant hocam, amirine memuruna bakalım yanıt gelirse paylaşacağım. Hayırlı haberler alırız, müjdeli inş. Çok sağolun hocam.

bessginbekir
Daire Başkanı
09 Nisan 2021 11:33

Aziz mübarek gün, dr. Kant hocam duanıza yürekten amin diyelim. Üak rapor tarihlerimizi niye açıklamadığını açıklasa o da bir teselli, değişim beklemiyorum o imkansız zaten.

Dr.Kant, 3 yıl önce

Keşke bazı bilgileri dolaylı öğrenmesek de UAK bu işi şeffaf yürütse hocam. Daha 6 ay geçmiş sizden bu bilgiyi bile esirgiyorlar. Kim bilir belki bir bakmışsınız birazdan güzel haberler almışsınız ve bunların hepsi boşa düşmüş mesudiyelibekir hocam.

Dr.Kant
Memur
09 Nisan 2021 11:34

Benimki mayısa kaldı da hocam. Sizden "şube müdürü" yetkinizi kullanarak siteyi yöneten ardaşa "bir rica ediversen de en azından bizi "aday memur statüsünden "memur" statüsüne geçirse))))))))))) Yap bi güzellik hocam)))))

bessginbekir, 3 yıl önce

bessginbekir
Daire Başkanı
09 Nisan 2021 11:36

Çok yaşa emi hocam. Ben hesabımı size devrederim. Admin bey, yap bi güzellik :)

Dr.Kant, 3 yıl önce

Benimki mayısa kaldı da hocam. Sizden "şube müdürü" yetkinizi kullanarak siteyi yöneten ardaşa "bir rica ediversen de en azından bizi "aday memur statüsünden "memur" statüsüne geçirse))))))))))) Yap bi güzellik hocam)))))

Dr.Kant
Memur
09 Nisan 2021 11:53

Bahtiyar hocam karamsarlığımı size yansıtmak istemem tabiki ama siz de burda yazılanları okuyorsunuzdur. Sizinki 15 şubatta bitmişse ki araya şubat başvuru dönemi girdi. Diğer arkadaşların başına gelen sizin de başınız gelirse aynı süre akışını da hesaba katarsanız 15 mart,15 nisan,15 mayıs ediyor. yani sizin ki de ( tabiki bu sizin adınıza olmasını istediğimiz son şeydir) mayıs ortalarını bulacak. Çok mu karamsarım acaba?

bahtiyar1980, 3 yıl önce

HOCAM SİZİN RAPORUNUZ EKSİKMİŞ. BENİM DEĞERLENDİRMEMİN BİTTİĞİNİ MEMURDAN ÖĞRENMEME RAĞMEN 15 ŞUBATTAN BERİ BEKLİYORUM. EMİN OLUN AİLEMDE VE ÇEVREMDE HERGÜN AYNI SORU SORULMASINDAN BIKTIM.

ALLAH YARDIMCIMIZ OLSUN. BUGÜN AÇIKLAMA OLURMU DİYE BEKLEYECEĞİZ. ÇÜNKÜ AÇIKLAMALARIN YERİ VE ZAMANI BELLİ OLMUYOR ARTIK.

integral23
Daire Başkanı
09 Nisan 2021 11:53

Merhaba hocalarım, soyle bir kac sayfa geriden yazdiklarinizi okudum. Yine yilan hikayesine dönmüş aciklamalar. AtifsizProf hocamin dedigi gibi projelerle ugrasmaktan nefes dahi alamadim. Ünvan almak güzel, gelen tebrikler mesajlar ziyaretler, arada online veya canli dersler, vakit buldukca proje isleri. Unvan almakla bitmiyor iste, sonra da kadro icin savas veriyoruz. Benim Arastirma Üniversitesi olma derdindeki üniversitem kadro icin 1 tubitak 1001 de yürütücü olmak, veya 2 tubitak 1002 de yurutucu+1 tane de araştırmacı olmak gibi ütopik bir atama krtieri koydugu icin can havliyle bunlarla ugrasiyoruz. Velhasil bu meslegin cilvesi sanirim stresi hic bitmiyor.

Bazi yorumlarda basvuru donemlerinde aciklamalarin sarktigini okudum. Mart 2020 den beri boyle bir sey olmadi arkadaslar. Hatta basvuru donemlerinde toplantilar genelde ay basinda 2. Haftada yapildi. Mesela ekim ayinda 7 ekimde yapildi, sonra subat doneminde 10 Subatta yapildi gibi. Dolayisi ile mayisa sarkan dosyalarin basvuru donemine denk gelmesi sebebiyle aciklamalarinin otelenecegini düşünmüyorum. Aciklama yapıldığı zaman sadece asil jurilerin raporları ve tarihleri görünüyor. Misal ocakta asilleri tamamlanan birisinin dosyasinin Nisan da aciklanmasi kuvvetle muhtemel yedeklerden kaynaklanan bir durum olabilir. Bu zamana kadar her ay toplanti yapildi ve her ay aciklama oldu arkadaslar.

Gecen haftalarda eger tek tuk açıklama duyduysaniz bence onlar da 10 Mart taki toplantidan gecen ancak adalet bakanligindan dosyasi gecikenlerin sonuclaridir.

Toplanti tarihlerini keske ogrenebilsek kaynagimiz olsa da size aktarabilsek. Ancak ben de 1 sene icinde sansa bagli sadece 1 kez tarih öğrenebildim. Aygül Hoca 7 Nisan tarihini yazdi mi hic hatirlamiyorum, yazdiysa da en erken haftaya sali aciklamalar başlar diye tahmin ediyorum. Mart2020 basvurulari icin allah tez zamanda kurtarsin diyorum. Bu kadar uzamasi gercekten cok can sıkıcı. Ekim 2020 basvurularindan bir cok arkadasimizin sureci artik sonlanmaya yakindir diye tahmin ediyorum. Ekim de basvurup Ekim de sonuc öğrendiğinizi düşünün, iste o bendim mesela. Martta basvurdum ve martta ogrendim. Sonu guzel olsun arkadaslar. Selametle...

09 Nisan 2021 11:59

hocam sizi özlemişiz. arada uğrayın buraya

integral23, 3 yıl önce

Merhaba hocalarım, soyle bir kac sayfa geriden yazdiklarinizi okudum. Yine yilan hikayesine dönmüş aciklamalar. AtifsizProf hocamin dedigi gibi projelerle ugrasmaktan nefes dahi alamadim. Ünvan almak güzel, gelen tebrikler mesajlar ziyaretler, arada online veya canli dersler, vakit buldukca proje isleri. Unvan almakla bitmiyor iste, sonra da kadro icin savas veriyoruz. Benim Arastirma Üniversitesi olma derdindeki üniversitem kadro icin 1 tubitak 1001 de yürütücü olmak, veya 2 tubitak 1002 de yurutucu+1 tane de araştırmacı olmak gibi ütopik bir atama krtieri koydugu icin can havliyle bunlarla ugrasiyoruz. Velhasil bu meslegin cilvesi sanirim stresi hic bitmiyor.

Bazi yorumlarda basvuru donemlerinde aciklamalarin sarktigini okudum. Mart 2020 den beri boyle bir sey olmadi arkadaslar. Hatta basvuru donemlerinde toplantilar genelde ay basinda 2. Haftada yapildi. Mesela ekim ayinda 7 ekimde yapildi, sonra subat doneminde 10 Subatta yapildi gibi. Dolayisi ile mayisa sarkan dosyalarin basvuru donemine denk gelmesi sebebiyle aciklamalarinin otelenecegini düşünmüyorum. Aciklama yapıldığı zaman sadece asil jurilerin raporları ve tarihleri görünüyor. Misal ocakta asilleri tamamlanan birisinin dosyasinin Nisan da aciklanmasi kuvvetle muhtemel yedeklerden kaynaklanan bir durum olabilir. Bu zamana kadar her ay toplanti yapildi ve her ay aciklama oldu arkadaslar.

Gecen haftalarda eger tek tuk açıklama duyduysaniz bence onlar da 10 Mart taki toplantidan gecen ancak adalet bakanligindan dosyasi gecikenlerin sonuclaridir.

Toplanti tarihlerini keske ogrenebilsek kaynagimiz olsa da size aktarabilsek. Ancak ben de 1 sene icinde sansa bagli sadece 1 kez tarih öğrenebildim. Aygül Hoca 7 Nisan tarihini yazdi mi hic hatirlamiyorum, yazdiysa da en erken haftaya sali aciklamalar başlar diye tahmin ediyorum. Mart2020 basvurulari icin allah tez zamanda kurtarsin diyorum. Bu kadar uzamasi gercekten cok can sıkıcı. Ekim 2020 basvurularindan bir cok arkadasimizin sureci artik sonlanmaya yakindir diye tahmin ediyorum. Ekim de basvurup Ekim de sonuc öğrendiğinizi düşünün, iste o bendim mesela. Martta basvurdum ve martta ogrendim. Sonu guzel olsun arkadaslar. Selametle...

Dr.Kant
Memur
09 Nisan 2021 12:04

Çok cömertisiniz hocam. Teşekkürler. Zaten çok yazdım. Biraz daha yüklenirsem olacak gibi...Belki bu performansla yazarsam şef bile ederler kim bilir)))) Bugün zaten heyecanla bir sonuç alır mıyım umudunu taşıyan arkadaşlara biraz senaryonun olumsuz yönlerini aktardım. Burdaki hocalarımın bir kısmı da "şu yazılanlara bak, lütfen biraz daha ciddiyet ve gerçek duyumlar aktar" dediklerini duyar gibi oldum. Bildiklerimi paylaşmayı vicdani bir görev saydım. Bu kadar gecikme sonrası bir de sonuçlar açısından en kötüsü gerçekleşirse (ki bu ihtimal her zaman olası) o zaman daha da girmem bu forum sitelerine (Davosa hiç gitmiyorum zaten))).... Admin hocama duyurulur....

bessginbekir, 3 yıl önce

Çok yaşa emi hocam. Ben hesabımı size devrederim. Admin bey, yap bi güzellik :)

Dr.Kant
Memur
09 Nisan 2021 12:18

İntegral hocam kolaylıklar diliyorum size. Ayrıca tebrik ediyorum sizi. Benim dolaylı yollardan edindiğim bilgi yedek jurilerimden birinin rapor son giriş tarihi(4 Mayıs) asil jürilerde belki 5 dosya vardır. Bu senaryoları yazdım. Arkadaşlara olumsuzluk pompalamaktan ziyade gerçekçi beklentilere girip fazla heyecan yapmamaları adınaydı. Ama şunu tam kestiremiyorum: Yedek jüri sonuçları girmese de asillerde daha az dosya varsa bu " erken açıklanabileceği ihtimali" taşır mı? Forumda bilgi paylaşan arkadaşlara bakılırsa bu pek mümkün görünmüyor. UAK'dan " jüri değerlendirme süreciniz henüz tamamlanmadı" gibi bir bilgi alan arkadaşlar için olası tahminlerimi söyledim. Tekrar hayırlı olsun yeni ünvanınız. Darısı kadro için....

integral23, 3 yıl önce

09 Nisan 2021 12:40

Ben çok takip edemedim bir iki gündür.. 20lik diş çekimi sonrası acaba covid miyim endişeli başladı mecburen test yaptırdım. Bir yandan da kimsenin açıklandı mı diye düşünüyorum . Sanırım açıklama olmamış henüz. Bana telefonda tek bir cümle ile hiç sisteme bakmadan mayısta açıklanır denmişti gerçi.

Dr.Kant
Memur
09 Nisan 2021 12:49

Hocam size bence gerçek bilgiyi aktarmışlar ve ekranlarından görüp söylüyorlar. Mayıs demişlerse sizin jürilerden birinin son rapor giriş tarihi 4 Mayısdır. Umarım güzel sonuçlarınızdan sonra siz de bu bilgiyi doğrulayacaksınızdır. Eğer araya Mayıs başvuru dönemi nedeniyle olabilecek sarkmaların girmesi durumunda olabilecek senaryolara hiç girmeyeyim. Canınız sıkılabilir.

nedesembilemedim2, 3 yıl önce

Ben çok takip edemedim bir iki gündür.. 20lik diş çekimi sonrası acaba covid miyim endişeli başladı mecburen test yaptırdım. Bir yandan da kimsenin açıklandı mı diye düşünüyorum . Sanırım açıklama olmamış henüz. Bana telefonda tek bir cümle ile hiç sisteme bakmadan mayısta açıklanır denmişti gerçi.

09 Nisan 2021 12:53

Daha öncesinde mail atmıştım hocam ismimi unutmamış olabilir belki o zaman bakmıştır sisteme. Memurun da günahını almim direk haklısınız:))İnşallah hepimiz en kısa sürede güzel haberler alırız..

Dr.Kant, 3 yıl önce

Hocam size bence gerçek bilgiyi aktarmışlar ve ekranlarından görüp söylüyorlar. Mayıs demişlerse sizin jürilerden birinin son rapor giriş tarihi 4 Mayısdır. Umarım güzel sonuçlarınızdan sonra siz de bu bilgiyi doğrulayacaksınızdır. Eğer araya Mayıs başvuru dönemi nedeniyle olabilecek sarkmaların girmesi durumunda olabilecek senaryolara hiç girmeyeyim. Canınız sıkılabilir.

Ydocent
Şef
09 Nisan 2021 12:58

Yürütmeyi durdurma karari verilen davalardan sonra ilgili jüriye yaşanan maddi manevi kayıplar için tazminat davası açan var mi?

Birkac gündür merak ettiğim bir konu. Bu konuda forumda hiç yazi görmedim. Var ise lütfen paylaşabilir misiniz?

Asgari ve şaibeli dergi forumuna yazdim ama yanit veren yok, bi de sizlere sorayım.

Dr.Kant
Memur
09 Nisan 2021 13:19

Verdiğim bilgilerin can sıkıcı olduğu fikrinize katılıyorum hocam. Bunun için özür dilerim sizden ve motivasyonu bozulan hocalarımdan. Ancak ailecek bu kaotik sürecin içinde olup hiç bir bilgi edinemeyen benim de naçizane dolaylı yoldan edindiğim bilgiler beklenti içindeki diğer hocalarımla paralellik arzettiği ve onların da işine yarayacağını ve beklentilerini tekrar revize etmeleri içindi bu paylaşımlar. Yoksa en az sizin kadar burdaki herkes bu belirsizliğin bitmesini ve sürecin şeffaf ilerlemesini istiyordur kanımca. Mart 17 den beri bu forum sitesinde paylaşım yapıyorum. Umitvar konuşan ve heyecanlandıran hocalarım da oldu. Sağolsunlar. Ancak bugün yarın bugün yarın derken. Şu anda kendim için enazından mayıs ortasının iyi bir senaryo olduğunu görebiliyorum.

Winterson, 3 yıl önce

Sürekli forumu kontrol ediyorum, bazen çok çan sıkan bilgiler paylaşılıyor çok üzülüyorum. Yaşamayan bilmezmiş, gerçekten anlatılmaz yaşanır bir süreç. Umarm sorunsuz bir şekilde güzel haberler alır paylaşırız

nicksiz000
Memur
09 Nisan 2021 14:03

Hocam asgari sartları sağlamamıştır grubunada yazdım ama burada deneyimli hocalar olduğu için yazmak istedim.

Davalar daha yeni yeni kazanılıyor. Ona daha var sanırım. Bende dediğiniz tazminat olayını ve acaba DOÇENT. olma tarihinin geriye doğru işletilmesi ile (sonucta bu hatalı asgari sebebiyle aday 1yıl mahkeme ile kaybediyor bu sürenin asgari kararı alındığı yönetim kurulu tarihi esas alınması) ilgili dava açan var mı onuda merak ediyorum.

Bilen, açan veya duyan paylaşır ise sevinirim.

Ydocent, 3 yıl önce

Yürütmeyi durdurma karari verilen davalardan sonra ilgili jüriye yaşanan maddi manevi kayıplar için tazminat davası açan var mi?

Birkac gündür merak ettiğim bir konu. Bu konuda forumda hiç yazi görmedim. Var ise lütfen paylaşabilir misiniz?

Asgari ve şaibeli dergi forumuna yazdim ama yanit veren yok, bi de sizlere sorayım.

Ydocent
Şef
09 Nisan 2021 14:18

Docent olma tarihinin geriye doğru işletilmesi ile (sonucta bu hatalı asgari sebebiyle aday 1yıl mahkeme ile kaybediyor bu sürenin asgari kararı alındığı yönetim kurulu tarihi esas alınması) ilgili dava açan var mı ?

Bu sorunun yaniti gercekten önemli. Ciddi bir kayıp yasiyor aday. Ayrica ek olarak sunu da öğrenmek istiyorum. Dava kazanılır ise UAK bu juri adayına hala dosya göndermeye devam edecek mi? Bu da önemli bir husus.

Ya da uyarı veriliyor

Winterson
Aday Memur
09 Nisan 2021 14:45

Yanlış anlaşılmak istemem :) can sıkan derken bu süreçte çok sıkıntı çeken hocalarımızın deneyimleri çok üzücü demek istemiştim. Benimle başvurup 3 ay içinde jürisi açıklanıp doçent olan branşdaşlarım var, umarım biz de tez zamanda güzel haberler alırız

Toplam 6665 mesaj
«198199200201202203204205206207208209»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi