Editörler : E.Kayı Han
25 Temmuz 2020 12:26

Adliyede Sözleşmeli İstifa??
Merhaba arkadaşlar. Daha önce yaşayan varsa tecrübelerine ihtiyacım var. Adliyede sözleşmeli mübaşirim ve merkezi atamada atanma durumum var şuan; 1-yeni görevde işe başlamadan kaç gün önce Adliye komisyonuna istifa dilekçesi vermem gerekiyor? 2-kullanmadığım yıllık iznim yanıyor mu yoksa geri ödemem gereken maaştan düşerler mi? 3-görevde iki yılı doldurup da ayrılanlara bir tazminat ödeniyor diye duydum böyle bir şey var mı? Yaşanan biri cevaplayabilirse çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

2313
Aday Memur
28 Temmuz 2020 00:38

Bence merkezi kesinleşsin. Daha sonra atanma evrakınla birlikte dilekçeni verirsin. Diğer kuruma başlaman için 15 gün süren olacak.

Dilekçen başka kuruma atandığın için hızlı işlem görecektir diye tahmin ediyorum.

Batarylow
Aday Memur
28 Temmuz 2020 13:17

Haklısın hocam önce kesinleşsin olmama ihtimali de var tabi.
2313, 4 yıl önce

Bence merkezi kesinleşsin. Daha sonra atanma evrakınla birlikte dilekçeni verirsin. Diğer kuruma başlaman için 15 gün süren olacak.

Dilekçen başka kuruma atandığın için hızlı işlem görecektir diye tahmin ediyorum.

28 Temmuz 2020 22:30

Allah kurtarsın kardeş inş atanırsın da kurtulursun istifa olayına gelince sen aynı gün istifa edebilirsin .... tarihi saat 17:30 itibariyle görevden çekiyorum bubağlamda sözleşmeyi tek taraflı feshediyorum gereğini bilgilerinize rica ederim yalnız bu işi sıkı takip et komisyon toplanmazsa istifan sıkıntıya girer ataman yanar bir arkadaşa benzeri olmuştu

Batarylow
Aday Memur
29 Temmuz 2020 01:39

Yani işe başlamadan kaç gün önce vermek lazım kardeşim. 1 gün önce verip ertesi gün yeni işe başlanılamaz bence. İstifanın onayını fln beklemem gerekiyo mu kısacası
Cenilmen Delikanlı, 4 yıl önce

Allah kurtarsın kardeş inş atanırsın da kurtulursun istifa olayına gelince sen aynı gün istifa edebilirsin .... tarihi saat 17:30 itibariyle görevden çekiyorum bubağlamda sözleşmeyi tek taraflı feshediyorum gereğini bilgilerinize rica ederim yalnız bu işi sıkı takip et komisyon toplanmazsa istifan sıkıntıya girer ataman yanar bir arkadaşa benzeri olmuştu

29 Temmuz 2020 10:38

atandı yazısını görürgörmez ver dilekçeni işini şansa bırakma işlemler zaten 1 haftada bitiyor ve dediğim gibi sıkı takip et gerekirse ataman olduktan sonra bakanlıkla da görüş diğer türlü 1 gün önce verirsen bahane yaparlar neden daha önce haber etmedin diye

Batarylow, 4 yıl önce
Yani işe başlamadan kaç gün önce vermek lazım kardeşim. 1 gün önce verip ertesi gün yeni işe başlanılamaz bence. İstifanın onayını fln beklemem gerekiyo mu kısacası

Batarylow
Aday Memur
29 Temmuz 2020 11:57

Anladım hocam çok sağol inşallah atanırız da anında veririm dilekçeyi
Cenilmen Delikanlı, 4 yıl önce

atandı yazısını görürgörmez ver dilekçeni işini şansa bırakma işlemler zaten 1 haftada bitiyor ve dediğim gibi sıkı takip et gerekirse ataman olduktan sonra bakanlıkla da görüş diğer türlü 1 gün önce verirsen bahane yaparlar neden daha önce haber etmedin diye

Batarylow
Aday Memur
15 Ağustos 2020 10:49

Arkadaşlar İzmir sgkya atandım. İstifayı Ne zaman vereyim.

CBS
Kapalı
15 Ağustos 2020 14:26

Hayırlısı olsun hocam, bence onu komisyona yada maaş mutemetliğine sorarsan daha doğru olur.
Batarylow, 4 yıl önce
15 Ağustos 2020 19:12

hayırlı olsun hemen pazartesi ver kardeşim dilekçene de atama yazısını ekle ve başına ivedi yaz acele et derim

Batarylow, 4 yıl önce

Furkan5252
Aday Memur
16 Ağustos 2020 12:10

Sözlesmeli memur istifa ettikten sonra komisyon karariyla istifasi onaylanip ertesi gun yeni atandigi yerde ise baslayabilir diye biliyorum bakanligin onayini beklemeye gerek yok diye biliyorum dogru mudur

Batarylow
Aday Memur
16 Ağustos 2020 12:44

Salı günü komisyonla görüşücem ozaman belli olur arkadaşlar sağolun desteğiniz için. Bakanlık onayı falan derlerse hemen vericem istifayı

Furkan5252
Aday Memur
16 Ağustos 2020 14:11

Bende adliyede sözleşmeli katibim sgkya atandim bende. ben komisyona sordugumda bakanlik onayini beklemenize gerek yok istifa ettikginiz gunun ertesi baslayabilirsiniz demislerdi siz komisyona sorduktan sonra buraya yazip bilgi verebilir misiniz .

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi