Editörler :
26 Temmuz 2020 15:40   

Zorunlu Hizmet Puanım Nasıl Devam Edecek?
Arkadaşlar, 13.03.2020 tarihinde zorunlu hizmetimi tamamlayıp zorunlu hizmet puanımı %25 artırımlı olarak almaya başlamıştım. Biliyorsunuz ki eski yönetmeliğe göre ilk yıl %25, ikinci yıl %50 ve üçüncü yıl da %100 artırımlı olarak zorunlu hizmet puanı alıyorduk. Bundan sonra bu madde benim için geçerli olacak mı? Yoksa ben yeni yönetmelikten sonra sabit olarak %50 artırımlı olarak mı zorunlu hizmet puanı alacağım?
26 Temmuz 2020 16:24

ÖrgetmenBey
Aday Memur
%50 alacaksın artık
26 Temmuz 2020 17:15

fiksşubatataması
Şef
%50 alacaksın artık
ÖrgetmenBey, 4 ay önce - Alıntıya git
Hocam cevap verdiğiniz için teşekkürler. Ancak bunu hangi maddeden anladınız acaba? Bilmediğim için soruyorum.
26 Temmuz 2020 17:23

ÖrgetmenBey
Aday Memur
Bakanlık anlaşılmayan maddeler için örneklerle açıklama yaptı. 25 soruda yeni hizmet puanları diye aratabilirsin hocam. Sadece %100 artırımlı almaya başlamış olanlar %100 almaya devam edecek. Diğerleri %50 artırımlı alacak.
26 Temmuz 2020 17:28

fiksşubatataması
Şef
Bakanlık anlaşılmayan maddeler için örneklerle açıklama yaptı. 25 soruda yeni hizmet puanları diye aratabilirsin hocam. Sadece %100 artırımlı almaya başlamış olanlar %100 almaya devam edecek. Diğerleri %50 artırımlı alacak.
ÖrgetmenBey, 4 ay önce - Alıntıya git
Hocam o maddeleri okuduğum halde kendi durumumla ilgili maddeyi bulamadım. Hatta iki kere okudum.
25 Ekim 2020 10:41

slcn_14
Aday Memur

Bende merak etmekteyim bu sorunun cevabını hocam baya okudum bende buna dair net bir soru cevap yok bende %50 almaktaydım ve %100 almaya başlayacaktım ama o tarihte almıyor olmam benim hak kaybıma neden oldumu acaba çünkü yönetmelikte sadce %100 alanlar diye belirtmiş diğerlerini belirtmediyse buradan diğerleri %50 devam edecek diye bir sonuç çıkabilirmi eğer böylesiyse bu haksızlık oluyor bana göre ben yer değiştirme yapmamıştım hiç %100 ü beklemekteydim

25 Ekim 2020 14:18

hugo.almeida
Genel Müdür

%100 almaya hiç başlamadığınız için %100 almayı hiç hak etmemiş oluyor ve %50 almaya devam ediyorsunuz. Hak etmediğiniz için de hak kaybı yaşamamış oluyorsunuz.

Bence almalıydınız. Zira siz yeni çıkan kanuna göre değil eski kanuna göre devam etmeliydiniz.

25 Ekim 2020 20:24

Ycmbnm
Aday Memur

%100 almaya hiç başlamadığınız için %100 almayı hiç hak etmemiş oluyor ve %50 almaya devam ediyorsunuz. Hak etmediğiniz için de hak kaybı yaşamamış oluyorsunuz.

Bence almalıydınız. Zira siz yeni çıkan kanuna göre değil eski kanuna göre devam etmeliydiniz.

hugo.almeida, 1 ay önce - Alıntıya git
Benim de artırımı puan 4 aydır falan hiç artmıyor normalde 2020 şubattan itibaren yüzde 50 artırımlı devam edecekti ama bikaç ay toplam 4 puan yansıdı ama son 3 4 aydır sürekli takip ediyorum hiç puan yansımadı. Acaba yıl tamamlanınca toplam mı yansıtışacak ya da herhangi bir sorun olma ihtimali var mı?
26 Ekim 2020 22:11

Muallim97
Aday Memur
Merhaba. Arkadaşlar eylülde atandım 2/6 sı olan bir okula. Doğu görevim Eylül'de biteceği için tayin zamanı geçerse ne olur. Yılda kaç kere oluyor tayin isteme. Bir de gittiğim yerde kaç yıl kalmalıyım
27 Ekim 2020 07:33

Ycmbnm
Aday Memur
Merhaba. Arkadaşlar eylülde atandım 2/6 sı olan bir okula. Doğu görevim Eylül'de biteceği için tayin zamanı geçerse ne olur. Yılda kaç kere oluyor tayin isteme. Bir de gittiğim yerde kaç yıl kalmalıyım
Muallim97, 4 hafta önce - Alıntıya git
Özür grubu ile şubatta gidebilirsin, ya da Haziran temmuz gibi yapılan genel tayinlerle gidersin, gittiğin yerde en az 3 yıl kalmalısın tabi özür grubu bunda da süreyi kısaltıyor 3 yıl kalmadan da özür grubu ile başka yere tayin isteyebilirsin ama özür grubu da olsan en az bir kurumda 1 yıl kadron kalacak.
Toplam 9 mesaj

ANKET
Kabine toplantısı sonrasında açıklanan yeni kısıtlamaları nasıl değerlendiriyorsunuz?