Editörler : crops35
26 Temmuz 2020 19:58

Zorla Görevlendirme

Arkadaşlar merhaba.

İşçinin isteği dışında çalıştığı birimden 50 km uzağa servisi olmayan, yakınından otobüs bile geçmeyen başka bir birime zorla görevlendirme yapılabilir mi? Yapılırsa kabul etmeme gibi bir olay var mı? İş Kanunu 22. madde gerekçe gösterilerek kabul edilmeyebilir mi?

hülya _84
Daire Başkanı
02 Ağustos 2020 11:34

Maalesef yapabilirler ama kanunen 60 gün süre içinde birden fazla yere görevlendirmeniz olursa eğer itiraz hakkınız doğar ve yürütmeyi durdurma kararı ile dava açabilirsiniz. Birde şu var tabi davayı kazanınca görev yerinizi iade eder tekrar bir 2 ay sonra daha kötü bir yere gönderir. Yani durumunuz için şuan yapılacak pek bir şey yok çünkü kaderiniz onların iki dudağı arasında maalesef. Amirlerinizle görüşüp bir çözüm bulabilirsiniz. Benimde bu tarz bir şey geldi başıma o yüzden söylüyorum.

hülya _84
Daire Başkanı
02 Ağustos 2020 11:35

Sizin durum tek yere görevlendirme olmuş o yüzden davada işi çözemez. Allah yardımcınız olsun.

raphiphop
Şef
02 Ağustos 2020 12:47

Toplu sözleşmeden sonra kimse seni keyfine göre istediği yere sürükleyemez az kaldı sabredin : ))
hülya _84, 4 yıl önce
Maalesef yapabilirler ama kanunen 60 gün süre içinde birden fazla yere görevlendirmeniz olursa eğer itiraz hakkınız doğar ve yürütmeyi durdurma kararı ile dava açabilirsiniz. Birde şu var tabi davayı kazanınca görev yerinizi iade eder tekrar bir 2 ay sonra daha kötü bir yere gönderir. Yani durumunuz için şuan yapılacak pek bir şey yok çünkü kaderiniz onların iki dudağı arasında maalesef. Amirlerinizle görüşüp bir çözüm bulabilirsiniz. Benimde bu tarz bir şey geldi başıma o yüzden söylüyorum.

hulahopp
Şube Müdürü
02 Ağustos 2020 18:12

Bu saçma hükümetin, sağa sola yerleştirdiği şuursuz yöneticiler yüzünden, başınıza herşey gelebilir. Allah sabır versin. Görevlendirmeyi reddedebilirsiniz. Ama süreç nasıl olur bilmiyorum. Personel özlüğe danışın

Halfmoon37
Memur
04 Ağustos 2020 12:00

60 gün içinde birden fazla görevlendirme ile ilgili kanun maddesi hangisi acaba ?

hülya _84, 4 yıl önce
04 Ağustos 2020 12:16

toplu sözleşme de gerçekten haklarını verirlerse tabi....

raphiphop, 4 yıl önce
Toplu sözleşmeden sonra kimse seni keyfine göre istediği yere sürükleyemez az kaldı sabredin : ))

hülya _84
Daire Başkanı
12 Ağustos 2020 22:52

Kanun maddesini pek bilmiyorum ben kendi işim için bir kaç avukatla görüştüm onlar söyledi devlet memurları içinde aynı şey geçerli kamu çalışanı olan herkesi kapsayan bir madde. Araştırabilirsiniz Sizde
Halfmoon37, 4 yıl önce

60 gün içinde birden fazla görevlendirme ile ilgili kanun maddesi hangisi acaba ?

ismailcan10
Aday Memur
28 Ağustos 2020 17:50

Maalesef yapabilirler

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi