Editörler : muhtesem32ulsgkc
30 Temmuz 2020 15:06

DwightStifler
Aday Memur

en iyi yer herkesin kendi memleketidir arkadaşlar aile büyüklerin eski arkadaşların akrabaların fln hep yakındır ve yardımına koşarlar yada sen onlara hemen ulaşabilirsin

memleketini sevmiyorsan o zaman eşinin memleketini tercih et bu sayede senelik izinlerde hangimizin memleketine gidicez ailesine gidicez derdi olmaz hemde eşinin ailesi yardım eder çocuk bakmakta ev işlerinde fln

diğer türlü uzak şehirlerde ailenizi görebilmek için senelik izin harcamanız onu müdürden alabilmek için 40 takla atmanız gerekir acil hastanelik durumlar olduğunda gidip gelmek hep sorundur.Memlekette senelik izin bile harcayasınız gelmez onuda tatile gitmek için fln kullanırsınız.

ben hem memlekette çalıştım sonra 10 saat uzağa deniz kenarı şehre tayin gittim sonra tekrar memlekete tayin istedim.

30 Temmuz 2020 15:08

serhatbal
Aday Memur

Sivastan uzak durun , şehir hem soğuk hem de güzel değil....

30 Temmuz 2020 15:09

serhatbal
Aday Memur

Yani Sivas hariç her yer doğru...

30 Temmuz 2020 15:11

DwightStifler
Aday Memur

yinede ben memleket istemiyorum diyorsanız deniz kenarı yeşilliği bol nüfusu az bir il veya büyük bir ilin ilçesini tercih etmenizi öneririm. İş yerinizde rahatsa emekliliğe kadar rahat eder sonra huzur içinde ölümü beklersiniz.

yazları da misafirleriniz bol olur aile arkadaş akraba fln.

karadenizi seviyorsanız ve memleketinize yakınsa tercih edilebilir

akdeniz bölgesi yazları aşırı sıcak ve nemli oraya hiç yolu dişmemiş birisine o cehennem sıcagını anlatmam zor olur tayin gitmeden 1 kere yazın tatile gidin anlarsınız

ege bölgesi güzel olabilir

trakyayı da duruma göre düşünebilrisiniz

30 Temmuz 2020 20:48

etzel45
Aday Memur

Yapma kardeşim dağın başıya demirci nesi güzel

cooler00, 1 hafta önce - Alıntıya git

selendiliyim selendi bin basar demirciye demirci kadar sapa bir yer değil hem de en azından uşağa yakın. :)

30 Temmuz 2020 23:05

Ogrenen Birey
Aday Memur
Mutlu olduğun yer kardeş. Mutlu olmadığın bir yer iss eğer, isterse California olsun. Vız gelir. Mutlu olduğun, huzurlu çalıştığın, amirlerinle çalışma arkadaşlarınla en rahat iş yaptığın yer, ailenle en huzurlu olduğun yer en güzel yerdir. Allah herkese böyle bir yer nasip etsin. Milletin ne dediği boş onun için
30 Temmuz 2020 23:41

chemical74
Şube Müdürü

Zonguldak'tan kesinlikle uzak durun. Bartın çok güzel. Ama Zonguldak bildiğin köy. Pahalı hem de çok pahalı.İmkanlar kısıtlı.

Sivas'ta yaşadım. İnsanı bi garip. Ama ucuz bi şehir. Ve soğuk.

Kayseri'de yaşadım. İnsanı iyidir makul diyebilirim.

Eskişehir'de bulundum esnafı beş para etmez ama insanı yardımsever gençler genelde üniversiteli ve ukala ama yaşlıları çok iyi. Yer vs soracaksanız yaşlı tercih edin.

Sinop bu ülkedeki en iyi insanların şehri. Şehir de öyle.

Sinoplu değilim Bartınlıyım.

Elazığ Malatya yaramaz

Ben Ankara da 2 yıl geçirdim.

İmkanım olsa gene ANkara da olmayı isterdim.

Ömrümü yedin zonguldak.

Tek iyi yanı kışlar ılıman.

31 Temmuz 2020 00:12

Zerhaaaa
Aday Memur
Kesinlikle mersin. Kışı ılık yazı sıcak ama bir klimaya bakar herşey. Düşük bütçeyle geçinebilecek uygun bir yer
31 Temmuz 2020 00:14

Zerhaaaa
Aday Memur
Arkadaş 10 gün önce ev tuttu 1400 tl aylık ve bir yıllık peşin verdi, hangi memur için uygun mersin.
cyperin, 2 hafta önce - Alıntıya git
Arkadasınız pahalıya tutmuş. Yoksa ortalama fiyat 800 civarı. Ki gayet de iyi evler
31 Temmuz 2020 05:29

cyperin
Genel Müdür
Kesinlikle mersin. Kışı ılık yazı sıcak ama bir klimaya bakar herşey. Düşük bütçeyle geçinebilecek uygun bir yer
Zerhaaaa, 1 hafta önce - Alıntıya git
Aynı arkadaş 18 binlik klima taktırdı 4800 TL'ye. Saygılar. Başka bi arkadsş da aylık 400 tl klimadan dolayı elektrik parası ödüyor, son alınan kararla suya yapılan zamma da girmeyelim.
31 Temmuz 2020 06:47

Ombazz
Aday Memur
Elazığ-Malatya
31 Temmuz 2020 08:32

boşbeleş
Aday Memur
İğdır
31 Temmuz 2020 08:53

Zerhaaaa
Aday Memur
Aynı arkadaş 18 binlik klima taktırdı 4800 TL'ye. Saygılar. Başka bi arkadsş da aylık 400 tl klimadan dolayı elektrik parası ödüyor, son alınan kararla suya yapılan zamma da girmeyelim.
cyperin, 1 hafta önce - Alıntıya git
Klima takıpta başka sehirde 100 tl elektrik ödeyen de yok kusura bakmayın. Eski klima tipiyse öder o elektriği biz de kullanıyoruz daha az ödüyoruz çocuklu evde. Arkadaşlarınız zamanla uyum saglar. 22 yıldır mersindeyim memur olsam yine burada yaşarım. Herkesin kendi düşüncesi tabi ama olanıda var diye olmayanıda yok böyle diye yazarım burası öyle bir platform
31 Temmuz 2020 11:15

writerman01
Aday Memur

Isparta, Burdur ve büyük ilçeleri olabilir. Yazları sıcak sevmiyorsaniz küçük çocuğunuz var ve rahat uyusun büyüsün diyorsanız tercih edebilirsiniz. Gördüğüm kadarıyla eğitime de önem veriyorlar

Az ilerde batı Antalya ilçeleri var yine serin yer arıyorsanız Elmalı ilçesi olabilir yazın nüfus artıyor kışın in cin top oynuyor.

Kalkan, kaş, Demre, Finike, Kumluca yakın, Muğla Fethiye seydikemer Denizli ye yakın

Kumluca düzenli bir sehir olarak gördüm sahil yürüyüş yolu, bisiklet yolları apartmanlar nizami yapılmış, Finike de sakın geldi, mülki amirler eğlence mekanlarına sınırlama getirmiş, o yüzden biraz sakin herhalde

31 Temmuz 2020 15:16

arbenek
Aday Memur

Yazın sıcak olsa da; ucuzluğu, sebze meyve bolluğu, pazarlarında uygun fiyata direkt üreticiden alışveriş yapma imkanı, kış mevsiminin ılıman olması, yeni yerleşim yerlerinin imarının muntazam olması nedeniyle Nazilli, diyorum. Gelen memurlar oradan ayrılmak istemiyor çoğunlukla. Sahile yakınlığı ve çevre illere tren ile ulaşım imkanının devam ediyor oluşu da cabası. Yazları sıcak olur, klimasız durulmaz. Dezavantajı asayiş olayları son yıllarda artış gösterdi çünkü çok göç alan bir yer.

Bilecik'teyim 5 yıldır, buranın da yazları harika. Asayiş yönünden güvenli bir vilayet, özellikle polisler burada çok rahat ediyor diğer illere göre. Asayiş yönünden güvenli olması, çocuk büyütmek için avantaj. Pek hırsızlık vakası yaşanmıyor. Bu yönlerini çok seviyorum ama burada 2 ay yaz, 10 ay kış sürüyor bana göre ve yağışlı bir yer. Rüzgarı adamı çarpar. O yüzden çocukları yaz dışında parka pek götüremiyoruz, eve kapanmak da çocukları sıkıyor haliyle. Bu yönden insan kendini kısıtlanmış hissediyor. Ayrıca her yeri yokuş bayır, arabasız veya motorsuz yaşanmaz. Araba varsa bir derdiniz daha var, doğru düzgün araba tamircisi usta yok. Köylerinin ve ilçelerinin toprakları bereketli olmasına rağmen mahsğllerin çoğu büyükşehirlere gidiyor, sebze meyve hali olmadığı için de pazarı pahalı. Çarşısı ise ateş pahası. LC Waikiki olmasa halimiz harap, o derece. Bilecik ile Nazilli'yi kıyasladığımda, kiralar ve ev fiyatları Bilecik'te pahalı. 1000 liranın altında 3+1 kiralık ev neredeyse kalmadı. Sağlık ve eğitim imkanları yönünden, Nazilli'ye göre çok geride. Buranın insanı, Eskişehir'i kendine üs yapmış, en ufak bir işi olsa bile Eskişehir'e gider. O yüzden kılık kıyafet vb ihtiyaçları biriktirip çevre illerden hatta İnegöl, Bozüyük gibi ilçelerden almak daha uygun oluyor.

Velhasıl, her şehrin kendine göre artıları ve eksileri var. İhtiyaçlara göre hareket edilmesi daha mantıklı.

31 Temmuz 2020 16:27

Harleyci-01
Aday Memur
En ucuz yer en rahat yeme içme kira dağ deniz her şey bir telefon kadar olan Mersin
31 Temmuz 2020 17:08

matematik-38
Aday Memur
Kesinlikle çaygara sebeplerine gelirsek 1. dünyanın en zekileri orada 2.çok çalışkanlar 3. Herşeyin pratiğini biliyorlar... Mevsim ve havayı hiç söylemiyorum zaten biliyorsunuz
31 Temmuz 2020 21:53

meh.yoz.cog.ogrtm
Aday Memur
Yozgat değil
31 Temmuz 2020 21:54

meh.yoz.cog.ogrtm
Aday Memur

Sivas hariç her yer

Ads mezunu, 2 hafta önce - Alıntıya git
Sen birde Yozgat I görsen Sivas'ı seversin
01 Ağustos 2020 08:14

ATABAY32
Aday Memur
Tabiki Isparta. her türlü imkan var. her yere 1 otobüsle gidilebilir. Köylerden meyve sebze satmaya gelirler. doğası güzel. piknik yerleri yakın ve güzel. Göl isretsen Eğirdir yarım saat. Deniz istersen Antalya 1saat. Kayak merkezi istersen Davraz 20 dk. Tek sorun ev almak istersen pahalı.
Toplam 101 mesaj