Editörler : oto-danisman-expert
01 Ağustos 2020 22:40

dış kaynak muvazzaf subay

merhabalar

dış kaynak muvazzaf subaylık muharip sınıflara kadın adaylar tercih yapabiliyor mu?

lisans 4. sınıfta başvuru yapabiliyor muyuz yoksa mezuniyet şartı mı var? (muhtemelen var ama yine de sorayım)

mühendis subay için yds ales şartı var mı? (elektrik elektronik müh. kadın)

sades46
Memur
02 Ağustos 2020 11:37

Geçtiğimiz yılın Öğretmen ve Mühendis Subay temini klavuzunu inceledim.

Geçtiğimiz yıl muharip sınıflara bayan alınmadı, alındığına da rast gelmedim kesin konuşmak istemiyorum. Ön başvurular yapıldıktan sonra 1 ay içerisinde mülakat günü belirlenir, mülakata giderken mezun olmanız gerekiyor, başvururken şart değil ama. Yds Yalnızca Öğretmenlik için gerekli diye biliyorum ancak kılavuzda ales şartı var olduğu yazıyor 70 üzeri olması gerekiyor.

dilaraa1
Aday Memur
02 Ağustos 2020 12:28

geçtiğimiz bir çok yılın kılavuzuna baktım muharipde kadın yok ne yazık ki, farklı bir durum var mı diye sordum buradan, yds şartı da bazı yerlerde yazıyor bazılarında yazmıyor anlayamadım.

teşekkür ederim bu arada

Beavers
Aday Memur
02 Ağustos 2020 21:33

Merhaba, dış kaynaktan muvazzaf subay alımlarında yalnızca mühendis ve öğretmen yardımcı sınıflarına başvurabilirsiniz. Geçen sene yalnızca öğretmen ve mühendis alımı yapılırken ALES Puan Türü aransa da genelde KPSS P3 Puan Türü isteniyor. Bilginiz olsun. Mülakata giderken ve tercih yaparken mezun olmuş olmanız gerekiyor.

dilaraa1
Aday Memur
02 Ağustos 2020 21:55

teşekkür ederim

Beavers, 4 yıl önce

Merhaba, dış kaynaktan muvazzaf subay alımlarında yalnızca mühendis ve öğretmen yardımcı sınıflarına başvurabilirsiniz. Geçen sene yalnızca öğretmen ve mühendis alımı yapılırken ALES Puan Türü aransa da genelde KPSS P3 Puan Türü isteniyor. Bilginiz olsun. Mülakata giderken ve tercih yaparken mezun olmuş olmanız gerekiyor.

W1NN1NG
Aday Memur
13 Ağustos 2020 09:30

muharip siniftan alim yapilmiyor fakat sadece muhendis ve ogretmenlik degil personel ikmal gibi siniflardan da alim yapildi.
dilaraa1, 4 yıl önce

teşekkür ederim

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi