Editörler : "eskiyara"Pangaea

teorem34
Yasaklı
06 Ağustos 2020 14:10

Öğretmenlerin İl Dışı Nakil Kontenjan Listesi Yayımlandı

Liste için Tıklayın

yavuz kaptan
Aday Memur
06 Ağustos 2020 14:27

Koskoca Tekirdağ iki tane atama açılmış şimdi eş durumunda açarsınız

LegendArrow 1
Aday Memur
06 Ağustos 2020 16:38

gördünüzmü arkadaşlar nasıl olduğunu boşuna 6 ağustosa kadar beklettiler....branşımda denizli ve ıspartada 1 tane okul açtılar...neymiş emekli olanların yerlerini açacaklarmış..yalancı şerefsizler

06 Ağustos 2020 17:00

Teknoloji ve Tasarım branşında 146 puanım var. Sizce Muğla Aydın Denizli İzmir Isparta Afyon buraları gelebilir mi?

naz.öğrt
Memur
06 Ağustos 2020 18:38

Ben eş durumu istemeyeceğim ama sizin bu çirkin kalbinizle umarım istediğiniz olmaz. önyargılısınız.

tefelobilo, 4 yıl önce

Görüyorsunuz işte, eş durumu yapan/yapacak AYRICALIKLI, TUZU KURU öğretmenlerden yalnızca biri.

Kendine yol yapıyor, bu adaletsizliği normalleştiriyor.

Bunların şımarıklıkları bitmez.

caylak55
Memur
06 Ağustos 2020 19:50

Koskoca ilde 1 boş yer siz düşünün artık

dehneliler
Genel Müdür
06 Ağustos 2020 19:55

Her yıl ki aynı senaryo, birçok okul açılmayıp özür grubuna saklandı. Bu eziyeti ayrımcılığı yapan neden olan kimlerse haram olsun.

Emirrhann
Aday Memur
06 Ağustos 2020 20:29

hocam merak ettim neden böyle düşünüyorsunuz? ilicine öncelik verilmesinin gerekcesini anlayamadim tam
naz.öğrt, 4 yıl önce

Tabiki tüm kontenjanlar il içine acilmasi doğal. Il dışına açığı çok olan okullardan birazi açılır. Kesinlikle hepsi acilamaz

RaSKaH
Daire Başkanı
06 Ağustos 2020 20:43

Neden açılmaz hocam sebep ne? Okulumda 4. Yılımı idareci olarak çalışıyorum. Norm açığı olmasına rağmen 4 yıldır il dışına açılmayan branşlarım var. Neden ücretli öğretmen istemek zorunda kalayım? Neden bu şehre gelebilecek durumda olan öğretmen gelemesin? Bu yıl beden eğitimi ve din kültürü açık olmasına rağmen listede yok ikisi de. Hayret edilecek bir şey
naz.öğrt, 4 yıl önce

Tabiki tüm kontenjanlar il içine acilmasi doğal. Il dışına açığı çok olan okullardan birazi açılır. Kesinlikle hepsi acilamaz

msim
Şef
06 Ağustos 2020 21:45

İl içi münhal listeler ve atamalar karşılaştırıldığında çok fazla münhal olduğu ortada. Ancak yıllardır il dışı kontenjanları köşede kalmış bir iki okuldan ibarettir. bunun nedeni özellikle doğunun il dışı ile boşalmasının önlenmesi diye düşünüyorum. Ancak 20 yılını doğuda bir köyde geçirmiş öğretmen için batıda dağ başı bir iki okul açılması mesleğe olan güveni zedeler diye düşünüyorum. o öğretmen, devlet benim batıda yada memleketimde merkezi bir okula gitmemi hiçbir zaman kabul etmeyecek diye mesleğe hepten küsebilir. Hiç değil ise en az 10 yıl zor bölgelerde çalışan öğretmenlere ildeki bütün münhallar açılmalı. Özellikle ilkokul branşının işi çok zor.

RaSKaH, 4 yıl önce
Neden açılmaz hocam sebep ne? Okulumda 4. Yılımı idareci olarak çalışıyorum. Norm açığı olmasına rağmen 4 yıldır il dışına açılmayan branşlarım var. Neden ücretli öğretmen istemek zorunda kalayım? Neden bu şehre gelebilecek durumda olan öğretmen gelemesin? Bu yıl beden eğitimi ve din kültürü açık olmasına rağmen listede yok ikisi de. Hayret edilecek bir şey

naz.öğrt
Memur
06 Ağustos 2020 23:31

Sevgili hocalarım sizleri çok iyi anlıyorum. Keşke her öğretmen istediği yere atansa ama atama mantığı

malesef su:

Il ici boş normlar açıklanır ve biz dolu veya boş tüm okulları yazabiliriz. Ornegin A ilindeki yer değişikliklerinde o ildeki öğretmen sayısı ve bos norm sayısı aynı kalır sadece yerler degisir.

Il dışında az okul açılır her sene ,tüm bosluklarin açıldığını düşünelim A ili güzel bir ilse özellikle dogudaki veya ücra yerlerdeki arkadaşlar burayı isteyecek ve tüm kadrolar dolacak.nasilki kendi ikinizde cok iyi olan okullar kolay kolay il icinde bile atama olmazsa.tipki bunun gibi çoğu öğretmen burdan kipirdamaz. Es durumu, sağlık veya eğitim durumu ile gelecekler için yeryolmayacak. Aile birliği öncelikli görülüyor malesef. Açık olmamasina rağmen il ilçe emri bu yüzden yapılıyor.

Öğretmenlerin özellikle doğu ve ucra yerleri bırakıp bırakıp gitmesi istenilen bir durum değil ki bu yüzden devreye arttırımli puanlar ve sözleşmeli öğretmenlik ilk atama yıl sartlari getirilmiştir.

Ücretli öğretmenlik içinde tamamen ekonomik olması çark Birsekilde kar etmeli. Ayrıca tüm eksikliklerin giderildigini dusunelim. O zaman ilk atama için sadece emekli olacaklar kadar yer olur ki o da çok çok az.

Üni bölümleri binlerce öğretmen mezun ediyor. Bir kaç yıl sonra sistem tikanir

naz.öğrt
Memur
06 Ağustos 2020 23:39

Ayrıca çok az kontenjan açılıyor dediginiz yerler genellikle ufak sehirler. Ogretmen kapasitesi de bir tik az olan yerler. Her il bu şekilde degilki örneğin benim bŞansımda adıyamanda 8 açık varken istanbulda 400kusur açık var.

naz.öğrt
Memur
07 Ağustos 2020 00:36

Istanbul 2458 olacak. Yanlış yazildi

Srht47
Kapalı
07 Ağustos 2020 00:40

Görev yaptığım yerde 5.senem bitti ama hala 20 puanla eş tayiniyle atanan kişinin gittiği yerler bana açılmıyor? Doğu görevini tamamlamanın ödülü bu mu?

LegendArrow 1
Aday Memur
07 Ağustos 2020 00:43

hocam iyi hoşta koskoca denizli ile ısparta ili bir kontenjan açıyor bu kadar da olmaz...burdur ili hiç açmıyor....haftaya bu iller 10 tane özür açacaklar bir branşta gene yerleşemezse ilçe emrine alacaklar...adaletmi bu

naz.öğrt, 4 yıl önce

07 Ağustos 2020 00:44

Sosyal bilgiler de Antalya?dan manavgat ve Serik yazdım Ankara?dan ise Pursaklar ve keçiören yazmayı düşünüyorum puanım 123 sizce gelir mi arkadaşlar?

msim
Şef
07 Ağustos 2020 20:16

aynı tekirdağ onlarca özel eğitim kontenjanı açmış. Memlekette kaç tane özel eğitimci varsa sanki. Kontenjanı gelmeyecek branşlar ile doldurmuşlar anlaşılan.

yavuz kaptan, 4 yıl önce

Koskoca Tekirdağ iki tane atama açılmış şimdi eş durumunda açarsınız

msim
Şef
07 Ağustos 2020 20:21

İstanbul mecburi doğu gibidir. Ayrıca her sene bir şehir kadar nufus göçü alır.O yüzden birkaç iyi ilçe hariç bütün boş normlar açık gösterilir. Bu durumu genelleme yapmayınız.

naz.öğrt, 4 yıl önce

tefelobilo
Aday Memur
07 Ağustos 2020 21:02

Köpeğin bedduası kabul olsa, gökten kemik yağardı...

naz.öğrt, 4 yıl önce

Ben eş durumu istemeyeceğim ama sizin bu çirkin kalbinizle umarım istediğiniz olmaz. önyargılısınız.

ulubahtlıı
Kapalı
08 Ağustos 2020 01:00

Antalya hayatta gelmez
Volokinecedric, 4 yıl önce

Sosyal bilgiler de Antalya?dan manavgat ve Serik yazdım Ankara?dan ise Pursaklar ve keçiören yazmayı düşünüyorum puanım 123 sizce gelir mi arkadaşlar?

Toplam 63 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi