Editörler :
09 Ağustos 2020 08:43

yorguntarihçi
Kapalı

senin gibiler ne ya ifadeye bak. komiksen..:)))

eyi peki oku bak ne diyom..

"senin gibiler de öğretmen olmamalı..."

dermess, 1 ay önce - Alıntıya git

Bak yine diyorum ki bende senin temennin ile gökten yağmıyor hiç birşey!

09 Ağustos 2020 10:20

balarest
Genel Müdür
Dürüst değiliz. Uzaktan eğitim surec8nde okul idaresinin isteğe bağlı e eğitim uygulamasına kırk kılıf uydurduk. Yok çocuğum kucuk, yok bilgisayarım yok yok internet paketim yok en komiği bulunduğum yerde internet çekmiyor. Sorun ek ders vs değil sorun bizim durustlugumuz. Çocuğunu kreşe veren bir kişi minumum 1500 tl verecek. Kendisinin masrafı vs 2500 tl ben olsam bende e eğitim isterim. Hepimiz milliyetçiyiz ama hiçbirimiz devletçi degiliz
09 Ağustos 2020 15:20

kalkanli
Şef
Dürüst değiliz. Uzaktan eğitim surec8nde okul idaresinin isteğe bağlı e eğitim uygulamasına kırk kılıf uydurduk. Yok çocuğum kucuk, yok bilgisayarım yok yok internet paketim yok en komiği bulunduğum yerde internet çekmiyor. Sorun ek ders vs değil sorun bizim durustlugumuz. Çocuğunu kreşe veren bir kişi minumum 1500 tl verecek. Kendisinin masrafı vs 2500 tl ben olsam bende e eğitim isterim. Hepimiz milliyetçiyiz ama hiçbirimiz devletçi degiliz
balarest, 1 ay önce - Alıntıya git
hocam altina imzami atarim bu yazilanlarin.
09 Ağustos 2020 15:27

Vatanimsensin
Aday Memur

Uzaktan eğitim basit bir iş mı sanıyorsun sen. Katılım sağlamak kolay mı sanıyorsun. Heleki ilkokulu ve okul öncesi asla uzaktan eğitim ile olmaz. Birde ekdersleri kaldırın diyorsun sana mı düştü kaygısı. Umarım senin çalıştığın yer kapatılır ve işsiz kalırsın. Derdim ama muhtemelen issizsin boşboş konuşuyorsun burda.

09 Ağustos 2020 15:30

memurolm
Daire Başkanı
hocam altina imzami atarim bu yazilanlarin.
kalkanli, 1 ay önce - Alıntıya git

hocam bende sizin altınıza kendi imzamı atarım

09 Ağustos 2020 15:41

ozkansedef
Aday Memur

Okullar açılmalı. Açılmasa bile çocuklar zaten sokakta oyun bahçelerinde fark eden bir şey yok.

09 Ağustos 2020 19:10

yeniüyelik
Aday Memur

Uzaktan eğitim basit bir iş mı sanıyorsun sen. Katılım sağlamak kolay mı sanıyorsun. Heleki ilkokulu ve okul öncesi asla uzaktan eğitim ile olmaz. Birde ekdersleri kaldırın diyorsun sana mı düştü kaygısı. Umarım senin çalıştığın yer kapatılır ve işsiz kalırsın. Derdim ama muhtemelen issizsin boşboş konuşuyorsun burda.

Vatanimsensin, 1 ay önce - Alıntıya git

"Uzaktan eğitim basit bir iş mı sanıyorsun sen. Katılım sağlamak kolay mı sanıyorsun. Heleki ilkokulu ve okul öncesi asla uzaktan eğitim ile olmaz." yani diyorsunuz ki uzaktan eğitimle bu iş olmaz.. iyi bende diyorum ki

yaklaşık 3-4 ay uzaktan eğitimle ders oldu, verimsiz geçen uzaktan ders (bunu sizler söylüyorsunuz). Karneler 1 dönemde alınan notlar ile verildi. değil mi?? ee ama ek ders ücretini de aldınız. Olmayan eğitimden ek ders ücreti aldınız biriniz çıkıp ta bu bizim hakkımız diyen olmadı.

bir arkadaşta "TOPLU SÖZLEŞME KARARLARI GEREĞİ İDARİ TATİLLERDE ÖĞRETMENE EK DERS ÜCRETİ ÖDENİR." demiş.. yahu bakın yine sizler ikrar ediyorsunuz. Uzaktan eğitime sırasındaki eğitime İDARİ TATİL gözüyle siz bakıyorsunuz. O zaman verimsiz geçen derslerin yapılamayan derslerin ücreti ne diye ödenir. Yani o gün öyle de olsa böyle de olsa verismsiz de olsa dersler evden yapılıyordu. Ama sizler diyorsunuz ki efendim idari tatilde öğretmene ek ders ücreti verilir. Yahu idari tatil değil uzaktan eğitimi diyorum..:)

bir arkadaş ise; öğretmenlerin parasında gözümün olduğunu söylemiş, bu başlık nasıl böyle açılırmış:))) ben maaş ile yorum yapmadım. Hocaların sizler topluma örnek olmanız gereken en önde kişilersiniz. Evvela bir yazının okumasını tam olarak öğrenin. Sonra da bana tam olarak öğrendiğiniz ifadeler üzerinde yorum yapınız. Birisi hakkında "işsiz olursun" gibi bir cümle kurmanız inanılmaz enteresan.. Çünkü ben eğitim diyorum.. siz işi sahsileştiriyorsunuz.

Ayrıca, ben (yukarıda bir arkadaş paylaşmış) nasıl ki 3 ay sağlıkçılara ödenen ücret bittiyse ki (bu bana göre yanlış pandemi bitmedi ödenmeli) öğretmenlerde de dersler okulda yapılmıyor ise (yüz yüze - fiziki) ek ders ücretinin kaldırılması gerekir. (bir kez daha dedim maaştan bahsetmiyorum:)

Ha bütün sorumluluğu Bakanlık üstüne alır okullar açılır amenna. Çatır çatır ek ders ücretini alırsınız ben size niye tatillerde ek ücret alıyorsunuz demiyorum.

09 Ağustos 2020 19:42

matgeo09
Aday Memur
Yeniüyelik adlı vatandaş sen kimsin o olsun bu olsun ahkam kesiyorsun burada öğretmen olmadığına bahse girerim git kendi çöplüğünde öt
09 Ağustos 2020 20:00

LaSTeR
Şef

"Uzaktan eğitim basit bir iş mı sanıyorsun sen. Katılım sağlamak kolay mı sanıyorsun. Heleki ilkokulu ve okul öncesi asla uzaktan eğitim ile olmaz." yani diyorsunuz ki uzaktan eğitimle bu iş olmaz.. iyi bende diyorum ki

yaklaşık 3-4 ay uzaktan eğitimle ders oldu, verimsiz geçen uzaktan ders (bunu sizler söylüyorsunuz). Karneler 1 dönemde alınan notlar ile verildi. değil mi?? ee ama ek ders ücretini de aldınız. Olmayan eğitimden ek ders ücreti aldınız biriniz çıkıp ta bu bizim hakkımız diyen olmadı.

bir arkadaşta "TOPLU SÖZLEŞME KARARLARI GEREĞİ İDARİ TATİLLERDE ÖĞRETMENE EK DERS ÜCRETİ ÖDENİR." demiş.. yahu bakın yine sizler ikrar ediyorsunuz. Uzaktan eğitime sırasındaki eğitime İDARİ TATİL gözüyle siz bakıyorsunuz. O zaman verimsiz geçen derslerin yapılamayan derslerin ücreti ne diye ödenir. Yani o gün öyle de olsa böyle de olsa verismsiz de olsa dersler evden yapılıyordu. Ama sizler diyorsunuz ki efendim idari tatilde öğretmene ek ders ücreti verilir. Yahu idari tatil değil uzaktan eğitimi diyorum..:)

bir arkadaş ise; öğretmenlerin parasında gözümün olduğunu söylemiş, bu başlık nasıl böyle açılırmış:))) ben maaş ile yorum yapmadım. Hocaların sizler topluma örnek olmanız gereken en önde kişilersiniz. Evvela bir yazının okumasını tam olarak öğrenin. Sonra da bana tam olarak öğrendiğiniz ifadeler üzerinde yorum yapınız. Birisi hakkında "işsiz olursun" gibi bir cümle kurmanız inanılmaz enteresan.. Çünkü ben eğitim diyorum.. siz işi sahsileştiriyorsunuz.

Ayrıca, ben (yukarıda bir arkadaş paylaşmış) nasıl ki 3 ay sağlıkçılara ödenen ücret bittiyse ki (bu bana göre yanlış pandemi bitmedi ödenmeli) öğretmenlerde de dersler okulda yapılmıyor ise (yüz yüze - fiziki) ek ders ücretinin kaldırılması gerekir. (bir kez daha dedim maaştan bahsetmiyorum:)

Ha bütün sorumluluğu Bakanlık üstüne alır okullar açılır amenna. Çatır çatır ek ders ücretini alırsınız ben size niye tatillerde ek ücret alıyorsunuz demiyorum.

yeniüyelik, 1 ay önce - Alıntıya git
Uzaktan eğitime falan geçilmedi sayın yeniüyelik. Sadece insanların, velilerin, öğrencilerin algısına yönelik ifadeler kullanıldı. Yani tatil değil değil bakın ha uzaktan eğitim yapıyoruz diyerek yapılması gereken seçme sınavlarını (LGS,YKS,MSÜ gibi) düşünerek yapılan işler bunlar. velilerin ve öğrencilerin morallerine yönelik dersin ya da oyalama dersin, tepkileri azaltmak dersin...Resmiyette okullar idari tatil ilan edildi. Size kötü bir haberim var bu tatillerin telafi eğitimini koyarlarsa, özlük hakkımız gereği aldığımız, hakettiğimiz ekdersleri derslere girdiğimiz takdirde bir kez daha alırız. Benzer durum 2011 Van depreminde yaşanmıştır. Ekim ayından itibaren ilk dönem tatil olmuş ekdersler ödenmiş, 2. dönem ise cumartesi günleri telafi eğitimi yapılmış ve ekdersler ödenmiştir. Bunlar bizim özlük hakkımız olduğu gibi hiçbir zümreyi ilgilendirmez. Başka kesimlerden kimsenin de eleştirmek, laf söylemek haddi değildir. Haddinizi aşmayınız. Yukarıda da açıkladığım gibi ders yükleri dağıtılmadan okullar tatil edilirse zaten ders ücretleri ödenmez kimse de havlamaz boş yere...
10 Ağustos 2020 11:02

IV-Murat
Memur
Yeniüyelik adlı vatandaş sen kimsin o olsun bu olsun ahkam kesiyorsun burada öğretmen olmadığına bahse girerim git kendi çöplüğünde öt
matgeo09, 1 ay önce - Alıntıya git

hocam zaten öğretmen değilim veliyim diye yazmış

10 Ağustos 2020 23:17

Geçersiz Üye Adı
Şef

Okulların açılması olayı öğretmenlerin maaş ve ek ders ücretlerinden öteye geçemiyor

Fakirlikten, açgözlülükten ve çekememezlikten gerçek mesele konuşulamıyor.

Eğitim kalitemiz zaten yerlerde sürünüyor. Uluslararası veriler ve sınavlarda çıkarılan netler ortada.

Bırakın bari biraz sağlıklı kalalım. Eylül ekim ayında ikinci dalga ihtimali çok yüksek. Özel okullarmağdur olmasın diye ülkenin sağlığını riske atmaya gerek yok. Turizm için yapılan hata eğitim ile katmerlenmesin.

İlla açılacaksa lise düzeyinden kademeli olarak adım adım açılsın. Evde birkaç ay sabredilemeyen çocuklarla dolu okullarda bütün tedbirler çabalar çöpe gider. Bende korona var diye birbirinin suratına tükürecek potansiyele sahip çocuklardan bahsediyoruz.

Bir yarım dönem bekleyelim kontrolü kaybetmeyelim. Bu sürede belki aşı falan gelişir virüs insafa gelir etkisi hafifler bir şeyler olur. Sağlık olsun.

11 Ağustos 2020 00:27

Emirrhann
Aday Memur
balarest, 1 ay önce - Alıntıya git
katılıyorum.
11 Ağustos 2020 13:54

dermess
Şube Müdürü

Okulların açılması olayı öğretmenlerin maaş ve ek ders ücretlerinden öteye geçemiyor

Fakirlikten, açgözlülükten ve çekememezlikten gerçek mesele konuşulamıyor.

Eğitim kalitemiz zaten yerlerde sürünüyor. Uluslararası veriler ve sınavlarda çıkarılan netler ortada.

Bırakın bari biraz sağlıklı kalalım. Eylül ekim ayında ikinci dalga ihtimali çok yüksek. Özel okullarmağdur olmasın diye ülkenin sağlığını riske atmaya gerek yok. Turizm için yapılan hata eğitim ile katmerlenmesin.

İlla açılacaksa lise düzeyinden kademeli olarak adım adım açılsın. Evde birkaç ay sabredilemeyen çocuklarla dolu okullarda bütün tedbirler çabalar çöpe gider. Bende korona var diye birbirinin suratına tükürecek potansiyele sahip çocuklardan bahsediyoruz.

Bir yarım dönem bekleyelim kontrolü kaybetmeyelim. Bu sürede belki aşı falan gelişir virüs insafa gelir etkisi hafifler bir şeyler olur. Sağlık olsun.

Geçersiz Üye Adı, 1 ay önce - Alıntıya git

çok güzel bir yazı...

19 Ağustos 2020 10:02

yeniüyelik
Aday Memur

Kısmen de olsa Uzaktan eğitim olacak. İnanıyorum ki Öğretmenlerimiz Uzaktan eğitim olacak diye memnundur. Biede şu İdari izin vs de yokken Ek ders ücreti konusuna da bir çözüm bulunsa...

19 Ağustos 2020 11:42

xxlarge-
Şef

12 yıllık zorunlu eğitimin sonuçları belli. Liseyi bitiren çocuklar boş boş sokakta geziyor. Genç işsizlik aldı başını gitti. Sanayide çalışacak çırak yok. Tüm bunların sebebi zorunlu eğitimdir. Gençlerimiz işsiz güçsüz boş boş sokaklarda geziyor. Hatta üniversite mezunları bile boşta geziyor. Eskiden 5 yıllık eğitim vardı. Okuyan okuyordu. Okumayan bir meslek öğrenip geleceğini kazanıyordur. Şu anda yapılan saçmalık nedir.?

19 Ağustos 2020 12:12

rodiva
Şef

derslerin eba üzerinden olması talebi çok normalde ..Allahım o nedir ek dersler kaldırılmalı felan.

maaşı 7 bin yapsınlar tamam kaldırsınlar ek ders filan istemem yani ...

öbür türlü başlığı açan arkadasın da psikolojik sorunu mu var filan diye düşünüyor insan..

zaten maaşlar düşük ,zaten ekonomik kriz var...

19 Ağustos 2020 12:15

yeniüyelik
Aday Memur

derslerin eba üzerinden olması talebi çok normalde ..Allahım o nedir ek dersler kaldırılmalı felan.

maaşı 7 bin yapsınlar tamam kaldırsınlar ek ders filan istemem yani ...

öbür türlü başlığı açan arkadasın da psikolojik sorunu mu var filan diye düşünüyor insan..

zaten maaşlar düşük ,zaten ekonomik kriz var...

rodiva, 1 ay önce - Alıntıya git

aynen öyle maaşları 7 bin tl olsun ama çalışmadan ek ücret almak filan nedir? yoksa başka bir psikoloji mi?

19 Ağustos 2020 12:55

rodiva
Şef

aynen öyle maaşları 7 bin tl olsun ama çalışmadan ek ücret almak filan nedir? yoksa başka bir psikoloji mi?

yeniüyelik, 1 ay önce - Alıntıya git

ek ücret değil maaş 7 bin tl olsun diyorum ben. hatta bu bile düşük de öğretmen için de neyse.

20 Ağustos 2020 17:29

Dört -Yapraklı Yonca
Kapalı

1.sınıflar uzaktan eğitimi nasıl olacak..

muallim_34, 2 ay önce - Alıntıya git

Çok doğru hocam.

Bunu bakanlık ve bilim kurulu bile kabul etmiş durumda ilk o sınıfları açmayı düşünüyor. Acaba size eksi verenlerin 1.ve geçen sene 2. dönemi boş geçen boş geçen 2. sınıfa giden çocuğa olsa ne düşünürlerdi acaba ?

26 Ağustos 2020 15:59

yeniüyelik
Aday Memur

Geldiğimiz noktaya bakıyorum. Ve bazı hocalar beni haklı buluyor. Dediğim gibi Okul Uzaktan eğitimle olmalıdır. Bu nedenle de okula gitmeyecek isek (gidilmeyecekse) ek ders ücreti de verilmemelidir.

Toplam 60 mesaj

ANKET
MHP lideri Devlet Bahçeli, bir açıklama yaparak 'Türk Tabipler Birliği derhal kapatılmalı' dedi. Ne düşünüyorsunuz?