Editörler : swat3410
03 Ağustos 2020 13:32

Polisin cebinde kalan para
Polis olarak kira, elektrik, su, yeme içme giderleriniz sonucunda elinizde kalan para ne kadar oluyor? Polis olmak isteyen veya yeni polislerin kafalarındaki soru işaretlerinden biriside "bu parayla geçinebilir miyim" hadi geçindim "elimde kenara koymaya kaç para kalır" gibi sorular var. (bu arada polis mesai saatlerinde yemek için cebinden para harcadığını duydum bu durum tam olarak nasıl işliyor?) İyi bayramlar

Burakkaya1
Aday Memur
03 Ağustos 2020 15:25

Evet yemek işi nasıl hallediliyor?

pajarzit
Yasaklı
03 Ağustos 2020 15:42

Cebinden yiyorsun.Ekstra görevler haricinde.Bu ekstra görevler dediğim Cumhurbaşkanının ziyaretleri,önemli bakan ziyaretleri, bulunduğun ilin ilçenin özel etkinliklerinde görev alırsan sana ekmek arası kaşar,yarımlık su,bide peynir tatlısı gibi bişey veriyorlar yiyorsun.Olay o.Diğer sorularına gelirsek,kardeş aldığın veya alacağın para günümüz şartlarına göre bir hayli iyi bir paradır.Dışarıda bu parayı veren patron bulamazsın.Yeni memur yaklaşık 6500 Tl maaşla başlar.Har vurup harman savurmazsan bu parayla geçinir,tutumluysan evde alırsın arabada.Yalnızzz sana bu parayı devlet böyle beleşten vermiyor onu da diyeyim.Aybaşı olup o parayı cebine indirene kadar anandan emdiğin süt burnundan da geliyor benden demesi.Görev üstüğne görev mesai üstüne mesai.Gecen gündüzüne karışık.Ben bunlara dayanırım,tutumlu biriyim parada biriktiririm dersen buyur gel seni tutan yok.

halimabi
Aday Memur
03 Ağustos 2020 15:43

6500 çok değil mi? 5100 sanıyordum
pajarzit, 4 yıl önce

Cebinden yiyorsun.Ekstra görevler haricinde.Bu ekstra görevler dediğim Cumhurbaşkanının ziyaretleri,önemli bakan ziyaretleri, bulunduğun ilin ilçenin özel etkinliklerinde görev alırsan sana ekmek arası kaşar,yarımlık su,bide peynir tatlısı gibi bişey veriyorlar yiyorsun.Olay o.Diğer sorularına gelirsek,kardeş aldığın veya alacağın para günümüz şartlarına göre bir hayli iyi bir paradır.Dışarıda bu parayı veren patron bulamazsın.Yeni memur yaklaşık 6500 Tl maaşla başlar.Har vurup harman savurmazsan bu parayla geçinir,tutumluysan evde alırsın arabada.Yalnızzz sana bu parayı devlet böyle beleşten vermiyor onu da diyeyim.Aybaşı olup o parayı cebine indirene kadar anandan emdiğin süt burnundan da geliyor benden demesi.Görev üstüğne görev mesai üstüne mesai.Gecen gündüzüne karışık.Ben bunlara dayanırım,tutumlu biriyim parada biriktiririm dersen buyur gel seni tutan yok.

pajarzit
Yasaklı
03 Ağustos 2020 15:47

Yok birader 6500.Yalnız polise verilen bu para bırak çoğu az bile.Neredeyse hergün gece gündüz bayramsız seyransız çalışmayla emek verilerek,canını ortaya koyarak, itle kopukla,psikopatla uğraşılarak alınan,her türlü baskılara dayanılarak alınan bir para bu.Karşılığı 10 bin TL bile olsa az olur.

halimabi, 4 yıl önce
6500 çok değil mi? 5100 sanıyordum

Policeman2753
Aday Memur
03 Ağustos 2020 15:58

ben ilk maaşımla 25 gram altın alabiliyordum 7 sene önceye gore suan da maaşımla 14 gr altın alıyorum maaşımız erimiş alim gücümüz bitmiş vaziyette hersey ateş pahası yine de elhamdülillah düzenli gelirimiz var
pajarzit, 4 yıl önce

Yok birader 6500.Yalnız polise verilen bu para bırak çoğu az bile.Neredeyse hergün gece gündüz bayramsız seyransız çalışmayla emek verilerek,canını ortaya koyarak, itle kopukla,psikopatla uğraşılarak alınan,her türlü baskılara dayanılarak alınan bir para bu.Karşılığı 10 bin TL bile olsa az olur.

SON-UMUT123
Memur
03 Ağustos 2020 19:56

Öyle deme abicim ekonomimiz süper Avrupa bizi kıskanıyor
Policeman2753, 4 yıl önce
ben ilk maaşımla 25 gram altın alabiliyordum 7 sene önceye gore suan da maaşımla 14 gr altın alıyorum maaşımız erimiş alim gücümüz bitmiş vaziyette hersey ateş pahası yine de elhamdülillah düzenli gelirimiz var
03 Ağustos 2020 20:08

2007 de basladim 1260 lira ile..dugunude 2007 tammuzda yapmistim 43 liraya bozdurmustum ceyrek altini..simdi 750 lira ceyrek nerdeyse 20 kati..maas 10 kati bile artmadi ama..
Policeman2753, 4 yıl önce

Ortaşerit
Memur
03 Ağustos 2020 20:25

Yeni başlayan bekar bir polis memuru operasyon ücreti olmadan 6500 alamaz en fazla alacağı 5750 civarı

pajarzit, 4 yıl önce

Yesugay
Şube Müdürü
03 Ağustos 2020 20:34

Tutumlu biriysen bile şuan kenara para atman çok zor, ev kiraları ortalama 1200 bandında ben elazığda görev yapıyorum bu kira konusu burda 1800 den başlıyor adam akıllı düzgün bir evde oturayım dersen, evet çok şükür maaşımız konusunda ama kiradaysan ki çoğu polis ortalama 8 yılda bir yer değiştiriyor o yüzden ev sahibi olamıyor bu yüzden aldığın maaşın 4 te 1 i kiraya gidiyor, çalışırken yeme içme cebinden gidiyor ne yersen bütçene göre, çocuğunda varsa özellikle okul çağında ise maaşın ay sonunu getiriyor. Mesai saati yada istirahali olduğun gün için düzenin yok arkadaşların da dediği gibi anandan emdiğin süt burnundan geliyor, bu mesleği önce paradan ziyade gönülden isteyerek yapacaksan gireceksin çünkü gögsünün üstünde ve başının üstünde ayyıldızlı bayrağı taşıyorsun yoksa yaptığın işin karşılığında aldığın maaş hiçbirşey çünkü normal bir memur ayda 160 saat mesai yaparken senin mesai saatin 300 ü görüyor ve geçiyorda. Memleketinde görev yapma şansın yok denecek kadar az, gittiğin ilde mecburi sürelerin var depremde olsa fırtınada çıksa aileni kenara bırakıp göreve gidiyorsun nitekim elazığda olan depremde olduğu gibi eşini çocuğunu arabası olan arabasına koydu olmayan tanıdığının yanına ailesinin memleketine yolladı görevine devam etti. Kısacası zor bir meslek potansiyel muhatap oldukların hırsız, alkolik, psikopat, dengesiz insan profili psikolojik ve fiziksel olarak yıpranırsın ve bu durum zamanla ailene bile yansır o yüzden işi eve taşımayacaksın denilen mesleklerden biri polislik, bak bayram boyu hep çalıştım ve çalışmaya devam ediyorum kısacası artık gerisini düşün hesap et.

bturan23
Aday Memur
03 Ağustos 2020 20:41

Kardesim 16 yıllık polisim kadro derece 1/1. aile ve çocuk yardımı hariç maaşım 6400 yeni başlayan nasıl o parayı alıyor. 10 yıllık polis olan bekar arkadaşım 5900 alıyor. Saçma sapan yalan rakamlarla milletin aklını karıştırmayın.
pajarzit, 4 yıl önce

Talihli51
Daire Başkanı
03 Ağustos 2020 20:42

7 yıllik polisim yatan para 6500

bturan23, 4 yıl önce
Kardesim 16 yıllık polisim kadro derece 1/1. aile ve çocuk yardımı hariç maaşım 6400 yeni başlayan nasıl o parayı alıyor. 10 yıllık polis olan bekar arkadaşım 5900 alıyor. Saçma sapan yalan rakamlarla milletin aklını karıştırmayın.

halimabi
Aday Memur
03 Ağustos 2020 20:43

eee herkes farklımı alıyor
Talihli51, 4 yıl önce

Talihli51
Daire Başkanı
03 Ağustos 2020 20:43

Eş ve cocuk parası dahil

Talihli51, 4 yıl önce

pajarzit
Yasaklı
03 Ağustos 2020 20:44

kardeş 7000 TL maaş alıyorum.24 yıllık memururum sana yalan borcum yok.1/4 teyim.maaşını bilmiyorsan ben ne yapayım kardeşşş :D

bturan23, 4 yıl önce

bturan23
Aday Memur
03 Ağustos 2020 20:45

Eş çocuk yardımı hariç dedim ben
Talihli51, 4 yıl önce

Eş ve cocuk parası dahil

halimabi
Aday Memur
03 Ağustos 2020 20:48

yani yeni başlayan birisi kaç alıyor onu öğrenemicek miyiz ?
pajarzit, 4 yıl önce

kardeş 7000 TL maaş alıyorum.24 yıllık memururum sana yalan borcum yok.1/4 teyim.maaşını bilmiyorsan ben ne yapayım kardeşşş :D

pajarzit
Yasaklı
03 Ağustos 2020 20:49

dedim ya arkadaş 6500 TL diye.yazdık ya.

halimabi, 4 yıl önce
yani yeni başlayan birisi kaç alıyor onu öğrenemicek miyiz ?

bturan23
Aday Memur
03 Ağustos 2020 20:50

6500 le başlar diyorsun yeni memur. Sonrada 24 yıllık memurum 7000 diyorsun. 24 yıllık memurun 7000 alması gayet normal rakam. Ama yeni başlayan in 6500 alması çok saçma. Senin mantıkla yeni ile eski arasında 500 TL fark var
pajarzit, 4 yıl önce

pajarzit
Yasaklı
03 Ağustos 2020 20:51

sıkıldım bu mevzu çok uzadı.ne alırsanız alın be bana ne la.

halimabi
Aday Memur
03 Ağustos 2020 20:52

şubeden şubeye değişiyor olabilir mi?
pajarzit, 4 yıl önce

sıkıldım bu mevzu çok uzadı.ne alırsanız alın be bana ne la.

Toplam 106 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi