Editörler :
03 Ağustos 2020 18:43   

Ege Kıyısında Öğretmenlik

İl dışı tayin zamanı yaklaşıyor. Ege'ye yerleşmek herkesin hayali ama aynı zamanda herkesin aklında ortak bir soru var: Ege'de yaşamak özellikle de ekonomik açıdan öğretmenler için nasıldır?

Değerlendirme yaparken özellikle Dalaman, Köyceğiz, Milas, Söke, Selçuk, Seferihisar, Dikili, Ayvalık, Burhaniye, Edremit ve Ayvacık'ı göz önünde bulundurarak yorumlarsak sevinirim.

03 Ağustos 2020 21:38

cubecan
Aday Memur
hocam sahil şeridini komple gezmiş biri olarak söylüyorum Milas çok küçük bir yer isteklerinizi karşılar mı bilmiyorum. Sökeden uzak durun derim Söke çok göç alan gelişmeye kapalı bir yapıya sahip. Edremit konusunda çok araştırma yapmıştım tercih de yaptım ama gelmemişti. bir diğer yer de Marmaris. Marmariste yaşanılır bir yer.
03 Ağustos 2020 22:40

hudutsuz
Aday Memur

Hocam cevabınız için teşekkürler. Fakat sizden ricam biraz daha ayrıntılı bilgiye ihtiyacım var. Özellikle Dalaman, Dikili, Edremit hakkında. Ve Marmaris'i de sizin önerinizle araştırıyorum. Bunlar hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz. Evliyim ve 2 çocuğum var. Ekonomik ve sosyal yaşam hakkında bilgiye ihtiyacım var.

04 Ağustos 2020 00:04

Deniz Kum Güneş
Şef

dikili'ye çok gittim. baya güzel bir yer. insanı iyidir. havası suyu zaten harika. öyle pek pahalı bir yer de değil. hele bademli diye bir yeri var. orada bir plaj var sanki dominik. bembeyaz kum masmavi deniz. birden jet ski ile Acun gelecekmiş gibi hissediyorsun.

04 Ağustos 2020 00:17

hudutsuz
Aday Memur

dikili'ye çok gittim. baya güzel bir yer. insanı iyidir. havası suyu zaten harika. öyle pek pahalı bir yer de değil. hele bademli diye bir yeri var. orada bir plaj var sanki dominik. bembeyaz kum masmavi deniz. birden jet ski ile Acun gelecekmiş gibi hissediyorsun.

Deniz Kum Güneş, 2 ay önce - Alıntıya git

😀 Teşekkürler Hocam cevabınız için.

04 Ağustos 2020 11:25

cubecan
Aday Memur

Hocam cevabınız için teşekkürler. Fakat sizden ricam biraz daha ayrıntılı bilgiye ihtiyacım var. Özellikle Dalaman, Dikili, Edremit hakkında. Ve Marmaris'i de sizin önerinizle araştırıyorum. Bunlar hakkında biraz daha ayrıntılı bilgi verebilir misiniz. Evliyim ve 2 çocuğum var. Ekonomik ve sosyal yaşam hakkında bilgiye ihtiyacım var.

hudutsuz, 2 ay önce - Alıntıya git
hocam bizde çocuk yok tercih yaparken daha tuzu kuru şekilde davranabiliyoruz. yaptığım kıyaslamaları Kocaeli'ye göre yapmıştım. daha önce Kocaeli'de görev yaparken burdan nereye gitmek isterim diye düşünmüştüm. şimdi de Antalya'da yaşıyorum. Antalya'yı da düşünün derim. siz ege sahili yazdiginiz için o yöndeki araştırmalarımı yazdım. Ege sahillerinde geze geze oradaki ev kiraları sosyal hayat yerleşik halk kültür bunların hepsini düşünerek araştırma yapmıştım. gittiğimiz yerlerde insanlarla tanışıp çekinmeden sorular sordum derken böyle fikir edinmiştim geçen sene. eğitim konusunda çok araştırma yapmadım eşim de ben de öğretmeniz çocuğumuza kendimiz destek oluruz en kotu diye düşündük. Antalya her bakımdan güzel ve donanımlı bir şehir. hastane eğitim olanaklar yaz kış turizmi etkinlik çocuklar için aktivite derken Antalya daha önde geldi bize.
04 Ağustos 2020 13:03

hsnsylk
Daire Başkanı

Ege de çalışılmaz, pahalı, halkı yardım sever değil, dindar değiller, çok içki içiyorlar, gelmeyin bence güzellik falan kalmadı artık. Eskisi gibi sakin değil, kalabalık, sıcak.

04 Ağustos 2020 13:45

rind-i şeyda83
Şef

Hocam ben kiralar pahalı.datcanin yerlisiyim.ilce merkezinde 1500den aşağı kiralık yer bulmazsiniz.tabi o fiyata buluyorsanız yine iyi.diger ürünlerde turizm bölgesi olduğu için pahalı.yukarida arkadaşın dediği gibi özellikle yazları çok kalabalık oluyor.

Ama tabi iyi tarafı insanlar, farklı yerlerden geldikleri için yerliler de az çok bu farklılıklara alıştıkları için sizin davranışlarınızı yadirgamaz.yani ister camiye gidin ister içkinizi alıp için

Toplam 7 mesaj

ANKET
MHP lideri Devlet Bahçeli, bir açıklama yaparak 'Türk Tabipler Birliği derhal kapatılmalı' dedi. Ne düşünüyorsunuz?