Editörler :
03 Ağustos 2020 19:09   


Tehdit

Merhaba. Ben daha öncede yazmıştım ayrıldığım eski sevgilim tarafından 5 aydır olum tehditleri alıyorum.dun en son kalkip vandan ailemin kapısına geldi. Bana ulaşamayınca aileme mesaj atmaya onları taciz.etmeye.basladi.dun gidip jandarmaya suç duyurusunda bulundum tehdit.mesajlariyla beraber. Smdi görev yerime döndüğümde can güvenliğinin olmadığını düşünüyorum. Bu konuda nasıl bir yol izlemeliyim.luften.cevap verin

03 Ağustos 2020 19:32

tefelobilo
Aday Memur

CAN GÜVENLİĞİ MAZERETİNE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELER

Öğretmenlerden;

a) Kendisinin, eşinin veya bakmakla yükümlü olduğu çocuklarından birinin görev yaptığı yerde

kalmasının can güvenliğini tehdit altında bırakacağını, adli veya mülki idare

makamlarından alınacak belgeyle belgelendirenler,

b) 8/3/2012 tarihli ve 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin

Önlenmesine Dair Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi uyarınca

haklarında adli makamlarca işyerinin değiştirilmesine ilişkin koruyucu tedbir kararı alınanlar,

can güvenliği mazeretine bağlı olarak yer değiştirme başvurusunda bulunabilecektir.

03 Ağustos 2020 20:13

otomobil-savaslari
Şef

"...ayrıldığım eski sevgilim..."

Umarım üzücü bir olay yaşamadan süreci atlatırsınız.

Yeni atandığınız ve sevgilinizin de yeni görev yerinden birisi olduğu anlaşılıyor, yazdıklarınızı okuduğumuzda... İlk yıl bu kadar sorunlu biriyle nasıl oldu da hemen sevgili oluverdiniz?

Aman dikkatli olun, yeni atanan öğretmenler de dikkatli olsun.

Malesef sevgili edinmeler ve ayrılmalar, alışveriş iadesi gibi kolay olmuyor. Kullan at türü bir şey değil bu sevgili edinme işi. Karşınızdaki psikopat çıkınca işin içinden çıkmak zor oluyor.

03 Ağustos 2020 20:41

Doç.Ogretmen
Aday Memur

Ya tamam, insan hayatı önemli, Allah kimsenin başına böyle bela vermesin, inşallah kazasız belasız atlatırsınız. Ama ne oluyor bu millete ben anlamıyorum. Saçma sapan sevgili edinip başınıza bela alıyorsunuz sonra polis, jandarma, ilçe milli eğitim, savcı sizinle uğraşıyor. Liseli değilsiniz, üniversite bitirmiş, öğretmen olmuşsunuz, biraz sorumlu davranın. Yeter artık ya, üzülüyoruz böyle olayları görmekten, haberlerde okumaktan. Azıcık kendinize sahip çıkın.

***

Sınıf öğretmeni doğudan batıya gelmek için 10 yıl bekliyor. Son yıllarda tehdit, can güvenliği bahanesiyle batıya kaçanlar arttı. Bence sevgili edinip sonra ayrılan ve sorun yaşayanları 1-2 yıl izine ayırmalı meb, öyle hemen babasının memleketine tayin yapmamalı. Beklesin babasının evinde 1-2 yıl. Sevgili edinirken meb e mi sordu? Kadın haklarını kötüye kullananlara ve kadınlara olan desteği kötüye kullananlara çok kızıyorum. Neyse, inşallah kazasız belasız atlatırsınız.

03 Ağustos 2020 20:46

Doç.Ogretmen
Aday Memur

Şu haberi okumanızı öneririm. Olayı ciddiye alın ve dikkatli hareket edin:

https://www.memurlar.net/haber/315023/

03 Ağustos 2020 21:19

Evlenmek Gerek
Şube Müdürü

Konuyla ilgisi yok ama "belalı sevgili" haberleri hep gündemde. "Belalı sevgili"yi nasıl edindiniz acaba? Biraz anlatsanız da insanlar bilgilense.

03 Ağustos 2020 21:29

Anrebbu
Aday Memur

Ben buraya eleştiri almak için değil yardım almak için yazdım görüyorum ki herkes karşıdaki kişiyi suçlamak yerine beni suçluyu. Kaderimizi biz tayin edemiyoruz yazilani yasiyoruz. Ama bireyleri değiştirmekte bizim elimizde ben şiddet uyguladığı için ayrıldım ve o bunu kabullenemdi he diyolar ya batıya gelmek için filan ben batiliyim bu doğru ama ben batıya gelmek istemiyorum ben doğuda görevime devam etmek istiyorum. Ama başka bir ilce veya il olur. Çünkü herkesin kalması gerektiği gibi bende orda kalmalıyım. Nasıl edildiğine gelince normal bisey ki vu konuda kimse beni suçlayamaz ogretmen olmussnz diyen kişi de ogretmen olduğunuz halde bir kadını küçük dusurecek laflar ettiğinize göre siz nasıl ogretmen oldunuz. Ayrıca savcısı hakimi jandarması sizinle uğraşıyor diyen kişide eğer bu ulkede adalet olduğuna inansaydınız ilk başvurmam gereken yerler orası olduğunu anlardnz. Ve ben bunu kandım küçük düşürmek için değil eleştirilmek için değil sizinde eğitimli kişiler olduğunuzu düşünerek yardım istemek için yazdım yanılmışım dakikalarınız çaldım kusura bakmayın

03 Ağustos 2020 21:57

konya29
Şube Müdürü

hocam öncelikle geçmiş olsun..bu yazdığınız şeyler ciddiye alınması gerekir..sizi tehdit ettiği her materyali kolluk ve adli mercilerle paylaşın ve somut delilleri saklayın mutlaka..kadrolu öğretmenseniz eğer bu özür grubunu kaçırmayın ve eldeki delillerle birlikte adli mercilerden alacağınız belgelerle "can güvenliği"gerekçesi ile il içinde değil ailenizin bulunduğu şehre tayin isteyin.böyle bir yerde zaten verimli çalışmanız mümkün değil..yukarıda olumsuz eleştirileri de ciddiye almayın..eğer il dışında tayin gerçekleşmezse ilçe ve il milli eğitimle iletişime geçip başka bir ilçeye de geçebilirsiniz..

03 Ağustos 2020 23:22

Anrebbu
Aday Memur

Hocam.sozlesmeli.ogretmenim napicam bilmiyorum

Toplam 8 mesaj
 
ANKET
MHP lideri Devlet Bahçeli, bir açıklama yaparak 'Türk Tabipler Birliği derhal kapatılmalı' dedi. Ne düşünüyorsunuz?