Editörler :
10 Eylül 2020 20:04

canım sıkkın arkadaş
Şef

Arkadaşlar adı üstünde HİZMET PUANI. Yüksek lisans için kademe verilmesi normal ancak Hizmet puanı çok anlamsız. Yüksek lisans yapılınca milli eğitimde ne hizmeti yapılmış oluyor. Eğer hizmet puanı verilecekse milli eğitimin okullarına gidip okullarda staj yapmış olanlara puan verilmeli Hem eğitim fakültesi bitiren hem de FEF mezunu olup formasyon almış olanlara.

cosgun19, 1 ay önce - Alıntıya git

iyide staj yaptırılmadan tezsiz yüksek lisans belgesi verilmiyor ki 3 dönemde aldım ben ilk alanlardanız 3 dönemin hepsinde staja gönderildik koordinatör takip etti gelip

10 Eylül 2020 20:08

canım sıkkın arkadaş
Şef

Ona, öğretmen olmak için aldığımız formasyon değil de atanmak için yaptığımız tezsiz yüksek lisans dememiz gerekiyor. Ben en çok eğitim çıkışlı arkadaşların lisans + lisansüstü birleştirilmiş programda özellikle lisansüstü kısmında hangi dersleri aldıklarını merak ediyorum? Hani 3,5 +1,5 diyorsunuz ya, bu 1,5 yıllık kısımda hangi dersleri aldınız öğrenebilir miyim?

Kayaçç, 2 ay önce - Alıntıya git

onlarla aynı egıtımı aldı hemde 1.5 yılda sırf onalrda bu sekılde dıye

16 Eylül 2020 00:36

beril_bio
Daire Başkanı

Açıköğretimden yüksek lisans yapılırsa söz konusu hizmet puanı verilir mi yoksa açıktan olduğu için verilmez mi? Bilginiz var mı acaba

16 Eylül 2020 17:40

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı

Açıköğretimden yüksek lisans yapılırsa söz konusu hizmet puanı verilir mi yoksa açıktan olduğu için verilmez mi? Bilginiz var mı acaba

beril_bio, 2 gün önce - Alıntıya git
Net Bilgi: Yaparsanız hem puan, hem 1 kademe hem de ekdersinizi ( yüzyüze aktif verilen dersler için) % 5 artırımlı alırsınız.
Toplam 24 mesaj