Editörler :
04 Ağustos 2020 19:31   

Vakıf ünv. Öğr. Gör. Den devlet öğr. Görlüğe

Arkadaslar merhaba,

Ben vakif unv ogr gor olarak calismaktayken 28.07.2020 tarihinde bir devlet ogr gor kadrosundan kabul aldigimi ogrendim. 29.07.202 tarihinde vakif unv arayarak durumu personel daireye bildirdim ve istifa etmek istedigimi soyledim. Istifa dilekcemi yazdim ancak personel dairenin bana ilisik kesebileceklerini soyledikleri tarih 31.08.2020 oldugu icin 29.07.2020 tarihli dilekceme istifa etmek istedigim tarihin 31.08.2020 oldugunu yazdim.

1. Vakif unv istifam 31.08.2020 de gerceklesecek ve devlet unv son evrak teslimi 11.08.2020 o gunden sonra ayin 31 ine kadar atamam yapilabilir mi? Surec bu kadar hizli isler mi ? Yani devletten su sekilde bir donus alr miyim atamaniz yapilamadi cunku vakif kaydiniz var seklinde.

2. Bu sekilde yazmis oldugum dilekcenin kabul edilip edilmedigini nasil takip edebilirim. Ne zamandan itibaren dilekcenin pesine dusmem gerekir?

3. Devlet universitesine ayin 11 inde evraklari teslim ettikten sonra guvenlik sorusturmasina girecek miyim? Ilk devlet atamam. Guvenlik sorusturmasi zorunlu mudur? Zorunlu ise sure uzayacaktir ve vakif unv 31 inde ilisigi kesmesi sorun yaratmayacaktir ancak zorunlu degil ise benim evraki teslim etmemden 15 gun sonra hizli bir atama yapilmasi ve vakiftan ilisigim kesilmedigi icin bir sorun yasamam soz konusu mudur? Bilgisi olan arkadaslar yazarsa cok sevinecegim.

05 Ağustos 2020 00:26

muhcamci
Aday Memur

1. Son evrak teslimi ile atama aynı şey değil. Evrak tesliminden sonra personel gerekli işlemleri yapar sonra rektörün imzasıyla atama yapılır. Sonrasında sana posta ile tebliğ edildikten sonra eğer üniversite ikametinden farklı ildeyse işe başlaman için 15 gün süren var. İşe başladığın gün ilgili personel senin sigorta başlangıcını yapabilmesi için başka yerde çalışmıyor olman gerekiyor. Rektör isterse seni aylarca bile bekleye bilirler, problem olmaz kanaatindeyim.

3. Bildiğim kadarıyla şuan için güvenlik soruşturması yok. Sorunun devamının cevabı da üstte.

4. Eğer vakıf üniversitesiyle bir husumetin varda devlete geçmene kasıtlı olarak engellemeye çalıştıklarını veya en azından sana zorluk çıkardıklarını düşünüyorsan işini sağlama almak için istifanı noter kanalıyla da iletebilirsin. O zaman kesinlikle istifa işlemini yapmak zorundalar.

05 Ağustos 2020 08:09

Cgdays
Aday Memur

11 Agustosta evraklari goturdugumde okulu bilgilendirmem daha sagliklidir degil mi ? Okul bundan haberdar olursa sorun cikarmadan sureci isletme konusunda yardimci olacaktir.

Toplam 2 mesaj

ANKET
MHP lideri Devlet Bahçeli, bir açıklama yaparak 'Türk Tabipler Birliği derhal kapatılmalı' dedi. Ne düşünüyorsunuz?