Editörler : hopaliSafak Vaktii
05 Ağustos 2020 14:57   

Pandemi eylülde pik yaparsa kpss ertelenir mi

Durum ciddiye gidiyor gibi

05 Ağustos 2020 17:28

yeni de eskir
Daire Başkanı

Sanmıyorum

05 Ağustos 2020 19:53

Joe Dalton
Daire Başkanı

Pik yaparsa ertelenebilir de, pik yapacağını sanmıyorum.

05 Ağustos 2020 21:07

ayhanogretmen
Şef

Pik yaparsa ertelenebilir de, pik yapacağını sanmıyorum.

Joe Dalton, 1 ay önce - Alıntıya git

Hocam belki ekim kasım gibi kışın bastırmasıyla pik yapabilir yine. Ama eylüle kadar ben de zannetmiyorum

05 Ağustos 2020 21:44

hakanaydas
Aday Memur

büyük ihtimalle ertelenecek neden diye sorarsan.... YKS yapıldığında 1300 vaka sayısı vardı okullar uzun süredir kapalıydı düğün yoktu tatilden dönecek kimse yoktu kurban bayramı gibi büyük bir kitlenin yerdeğiştirdiği bir etkinlik yoktu şimdi vaka sayısındaki artışa bakacak olursak şuan sadece tatilin yansımalarını görüyoruz kurban bayramı yansımadı kurban bayramındaki vakalarda 10 gün içinde belli olacak şuan günlük 100 er artış görsek bile 25 gün sonra eylül başında 3000 vakaları görürüz gibi şimdi arkadaşlar kızacak neden böyle konuşuyorsun gelin olaylara bakalım konya il sağlık müdürü ne dedi böyle giderse iki şehir hastanesi bile bize yetmez dedi adıyaman belediye başkanı hastaneler doldu dedi bilim kurulu üyesi bugün televizyonda mebin karar alması için agustosun son haftasını beklemeye gerek yok bugün karar alıp açıklayabilir çünkü vaka sayısının bundan iyi olma ihtimali yok dedi bunları ben demiyorum bunları devletin görevlileri diyor.o zaman bize sadece bu açıklamaları birleştirmek kalıyor. Buna birde 17 agustosta özel okulların açılmasını ekleyin artı şuan birçok yks lgs kurs merkezi eğitime başladı. Hastalığı en çok yayan grup çocuklarmış yeni vakaların %7,5 ini 17 yaş altı gençler oluşturuyor bunlarda sağlık bakanlığın verileri bize çok söz kalmıyor aslında hakkımızda hayırlısı olsun şuan yapılacak en mantıklı karar 20 yaş altı çocuklarla 65 yaş üstü emekli işi olmayan gençlerin sokaklara çıkmasını yasaklamak sokakta üretime katkı yapan insanlar olsun gençlerin yaşlıların gezmesine gerek yok

06 Ağustos 2020 00:27

hedeff2023
Aday Memur

Sosyal mesafeli bilinçli insanların yer aldığı bir sınav olur iptal edilmez. Halka yasak ilan edilir.onlar çıkmasa yeter.

06 Ağustos 2020 01:53

LOKITURKS
Memur
Pik kelimesi öyle saçma, öyle gereksiz kullanılıyor ki ne diyeyim ben size. Vaka artışının fazla olmasından bahsetin pik nedir ya?
07 Ağustos 2020 14:26

sahin06710
Aday Memur

Vaka sayısı beklentilerin çok üstünde olursa, atamalar yapılır ancak kararnameler geç çıkabilir

07 Ağustos 2020 14:53

Edebiyatbeklemede
Memur
Pik kelimesi öyle saçma, öyle gereksiz kullanılıyor ki ne diyeyim ben size. Vaka artışının fazla olmasından bahsetin pik nedir ya?
LOKITURKS, 1 ay önce - Alıntıya git

vaka zaten arttı pik tehlikeli nokta üst seviye araştırmanızı öneririm

07 Ağustos 2020 23:40

LOKITURKS
Memur

vaka zaten arttı pik tehlikeli nokta üst seviye araştırmanızı öneririm

Edebiyatbeklemede, 1 ay önce - Alıntıya git
Tepe noktasının olduğunu anlamak için bir daha dalgalanmada o noktayı görmemesi lazım edebiyatçı arkadaşım. Sen edebiyatınla uğraş pik işini bize bırak :)
08 Ağustos 2020 02:00

memurolm
Daire Başkanı

Pik değilde drift atarken 619 yaparsa sıkıntı doğabilir

19 Ağustos 2020 14:56

Edebiyatbeklemede
Memur

Açık öğretim sınavları online olacak diye duyuru yapıldı . Bu illet yine artıyor ki bence ilkinden daha kötü

21 Ağustos 2020 00:09

sistemlink
Şef

Eylül ayının ortalarına dikkat edin virüs belirgin bir mutasyon geçirecek maalesef ki daha genç yaş gruplarını etkilemeye başlayacak,bulaş hızı10 kat artacak :((

21 Ağustos 2020 00:24

ekonomi.çoh.eyi
Yasaklı

Ülke ekonomisi resmen batıyor,en geç 2 sene sonra falan iflas bayrağını çekeriz.Böyle bir süreçte Kpss olsa ne olur olmasa ne olur,okullar açılsa ne olur açılmasa ne olur.Gören de öğrenciler okullarda çok şey öğreniyor ve ufukları açılıyor zanneder.

Toplam 13 mesaj