Editörler :
09 Ağustos 2020 00:26

memurolm
Daire Başkanı

şimdi rehber öğretmenlerin öğrencilerin öğretmen yokken psikolojisini öğrenmesi çok önemli birşey olabilir rehber öğretmen olmadığımdan mütevellit bilmiyorum.

neyse rehber öğretmenden yani pdrci ayrı odası olan öğretmen. eğer bu muallimden müdür oluyorsa bu öğretmenlerin gizlice öğrencilerin öğretmen başlarında yokken kim akran zorbalığına uğruyor kim hangi sosyometri makinesini kırıp devlet malına zarar veriyor kim disiplinsel suçlar işlemeye yelteniyor ve diğer muhtelif amaçlar yüzünden öğrencileri gizlice izlemesi çok mühimdir ve okulu niteliksel olarak güçlendirmek için mühimmattır öğrencilerin okul hakkında görüşlerini öğrenmek falan.

işte bu yüzden pdrcileri direk müdür yaptılar diyelim ve görülmezlik & görünmezlik kremi icat ettiler. (şimdi ben neden pdrciler dedim açıklayacağım) pdrcilerin ayrı odası olduğu için odasına girer şıkırt kapıyı kitler her tarafına bu görülmeyi engelleyen merhemi sürer ve dersi olduğu saatte dersinin olduğu sınıfa girer ve öğrencileri gözleyip rapor tutar. Ve bu raporlarla öğrenci psikolojisini anlar ve gerekli olanları direk rama yollar. ve aynı zamanda diğer meslektaşlarının rehberciler derse girmiyor boş yorumunu ters çevirip namlusunu kendine çevirmiş tanka benzetir.

bir fikir isteyen eleştirip geliştirip iyileştirebilir

12 Ağustos 2020 21:30

tuncay59
Memur

Zaten olsa da girmiyolar vicdansızlar..Öğrt. olduğunu unutuyor kıoltuğa oturan.

12 Ağustos 2020 22:03

ecol
Şef

Arkadaşlar yıllarca her kademe idarecilik yaptım/yapıyorum onlarca idareci tanırım, burda yazılanları duydum ben de,ancak benim çevremde ya da tanıdıklarımdan hiç böyle dyk yazıp derse girmeyen, parasını alan, dersine bilerek girmeyen arkadaşım görmedim. Aksine iş yükünü bitirmeye çalışan, emektar idareciler tanıdım hep. Mutlaka çürük elmalar vardır ama kahir ekseriyet dürüst ve işini elinden geldiğince yapmayan çalışan öğretmen bahsettiğimiz kişiler. Eğer burda yazıldığı gibi kasten haksız kazanç elde eden varsa, görevden ve hatta memurluktan alınmalıdır.

15 Ağustos 2020 23:25

tamtam23
Memur

derse girmeden ekders alan müdür varsa hakkımı helal etmiyorum..dyk açıp derse girmeden müdür varsa da hakkımı helal etmiyorum..bunları bildiği halde işlem yapmayanlarada hakkımı helal etmiyorum.

16 Ağustos 2020 01:43

ashil13
Genel Müdür

derse girmeden ekders alan müdür varsa hakkımı helal etmiyorum..dyk açıp derse girmeden müdür varsa da hakkımı helal etmiyorum..bunları bildiği halde işlem yapmayanlarada hakkımı helal etmiyorum.

tamtam23, 1 ay önce - Alıntıya git

onların da çok umruydu. buradan yazmak yerine o müdüre söylesene bunları.

16 Ağustos 2020 20:46

ahmetbulut47
Genel Müdür
İdarecilik mutlaka kadrolu olmalı eğitim hizmetleri sınıfından idari hizmetler sınıfına alınmalı ek ders ol almamalı maaşı ona göre düzenlenmeli
17 Ağustos 2020 22:34

tamtam23
Memur
İdarecilik mutlaka kadrolu olmalı eğitim hizmetleri sınıfından idari hizmetler sınıfına alınmalı ek ders ol almamalı maaşı ona göre düzenlenmeli
ahmetbulut47, 1 ay önce - Alıntıya git

hocam idarecilik kadrolu olursa öğretmen idareci olamaz kanun gereği..kamu yönetimi yada işletme mezunları müdür ve yardımcısı olur..buda çok külfetli olduğu için bakan erkan mumcu döneminde gündeme getirildi fakat uygulanamadı..

18 Ağustos 2020 09:23

Lingus
Aday Memur

Sınıf öğretmenleri idareci olduğunda hiçbir şekilde derse girmiyorlar. Okutacağı ders yokmuş. Bahane güzel. Okutacağı ders yok ise müdür veya müdür yardımcısı olmasınlar. Çok büyük

haksızlık. İşin en basit çözümü hiçbir idareci derse girmesin.

18 Ağustos 2020 11:51

Eğitim Liderii
Daire Başkanı

hocam idarecilik kadrolu olursa öğretmen idareci olamaz kanun gereği..kamu yönetimi yada işletme mezunları müdür ve yardımcısı olur..buda çok külfetli olduğu için bakan erkan mumcu döneminde gündeme getirildi fakat uygulanamadı..

tamtam23, 1 ay önce - Alıntıya git

Onu nerden çıkardın? hangi kanunun hangi maddesinde geçiyor o? kadrolu genel idare hizmetleri sınıfında olan ilçe milli eğitim müdürleri, şube müdürleri , il müdürleri kamu yönetiminden mi seçiliyor? kadrolumolan tüm yöneticilikler kamu yönetiminden seçilir diye hangi mavzuatta geçiyor? bilim bilmeden yazmayın

18 Ağustos 2020 22:27

msim
Memur

Arkadaşlar yıllarca her kademe idarecilik yaptım/yapıyorum onlarca idareci tanırım, burda yazılanları duydum ben de,ancak benim çevremde ya da tanıdıklarımdan hiç böyle dyk yazıp derse girmeyen, parasını alan, dersine bilerek girmeyen arkadaşım görmedim. Aksine iş yükünü bitirmeye çalışan, emektar idareciler tanıdım hep. Mutlaka çürük elmalar vardır ama kahir ekseriyet dürüst ve işini elinden geldiğince yapmayan çalışan öğretmen bahsettiğimiz kişiler. Eğer burda yazıldığı gibi kasten haksız kazanç elde eden varsa, görevden ve hatta memurluktan alınmalıdır.

ecol, 1 ay önce - Alıntıya git

Kıymetli meslektaşım mutlaka sizin dediğiniz gibi idarecilik yapan arkadaşlarda vardır. özellikle tek müdür olanlar ile memur olmayan okullardaki müdür yardımcıları üzerindeki idari işler gerekten çok yoğun ve anlamsız. Ancak 20 yıl idarecilik yapan ile 20 yıl öğretmenlik yapan arasındaki maddi farklılığın açıklamasını yapmakta sizde zorlanırsınız. idarecilerimiz köy okulları hariç çoğunlukta bu şekilde ne yazıkki. eğer devlet okul ve ilçe memlerin bütçesine giren girmeyen, suriyeli ve taşımalı servis, kıyafet firmasından gelen para, servisten gelen para, yıl sonu kitap geri dönüşümünden gelen para, kantinden gelen para, aidat, kayıt parası, dergi kitap satışı, gezi parası, tiyatro parası, merkezi bütçeden gelen para, kermesten gelen para gibi vb. gelirler, dünyadan haberi olmayan ve müdürün gölgesinde kalmış okul aile birliği yerine merkezi bütçeye yatırılıp bütün okullara öğrenci sayısına göre dağıtım yapılsa inanın okullara idareci bulunmaz.daha iğrenç rant metodlarını da burada yazmak istemiyorum artık. anlayan anladı.

21 Ağustos 2020 20:28

tamtam23
Memur

kanun müdürlerin derse girmesi gerektiğini söylüyor..haftada 2 saat kimseye bişi yapmaz..amaç öğretmenlikten kopmamaları, ki 4 yıl idareceilikten sonra öğretmenliğe dönecekler..

ama kanuna rağmen girmiyorlarsa benim yapabileceğim bişi yok..

24 Ağustos 2020 15:55

Eğitim Liderii
Daire Başkanı

kanun müdürlerin derse girmesi gerektiğini söylüyor..haftada 2 saat kimseye bişi yapmaz..amaç öğretmenlikten kopmamaları, ki 4 yıl idareceilikten sonra öğretmenliğe dönecekler..

ama kanuna rağmen girmiyorlarsa benim yapabileceğim bişi yok..

tamtam23, 4 hafta önce - Alıntıya git

onu sormadım. Hangi kanunda kadrolu idareci olursa idareciler, kamu yönetiminden,işletmeden seçilir yazıyor? onu sordum

Toplam 32 mesaj

ANKET
MHP lideri Devlet Bahçeli, bir açıklama yaparak 'Türk Tabipler Birliği derhal kapatılmalı' dedi. Ne düşünüyorsunuz?