Editörler : afulutas
05 Ağustos 2020 23:29   

merkez adliyeden mülhakat ilçe adliyesine geçmek kolay mı

5.5 aydır merkez adliyede çalışıyorum. yeni tutacağım ev ilçede. ilçe adliyesi evime baya bi yakın. mülhakat adliyesine geçmek için dilekçe vermem gerekiyor sanırım. acaba beni geçirirler mi böyle talepleri genel olarak kabul ediyorlar mı ?

06 Ağustos 2020 09:03

Tayinci2017
Aday Memur

Dilekçeden ziyade gidip komisyon başkanına meramını anlat, eğer kadro durumu uygunsa göndermelerinde bir mahsur yok, böyle talepleri genelde iş ve kadro durumu dikkate alınarak reddediyorlar ancak sizin adliyede ve gitmeyi talep ettiğiniz adliyedeki personel durumu önemli, bir de gitmek istediğin mülhakat adliyedeki hakim-savcı ile görüşmeni öneririm onların talebi olursa daha kolay olur

06 Ağustos 2020 15:03

muratgun922
Genel Müdür

Kolay çok ağır olmayan bir disiplin cezası al onlar sürüyor zaten :(

06 Ağustos 2020 19:14

MadKatip
Aday Memur

İlçe adliyesinde katip sayısı az olduğu için nöbet çok sık gelir. Mesala biz 3 kişiyiz. 2 haftaya bir nöbet tutuyoruz. İmkanlar kısıtlıdır. Yazıcın, bilgisayarın bozulur teknisyen tekniker olmadığı için yaptırmak için uğraşırsın. İl adliyesinde tek işle meşgul olursun. İlçe adliyesinde her iş çeşidi gelir. Amirlerine bilmiyorum deme lüksün yoktur. İlçe adliyesinde personel sıkıntısı olur. İlk fırsatta merkeze geçmeye çalışırlar. 3 kişiyiz ama ben de merkeze geçmeye çalışıyorum. Geçersem 2 kişi kalacaklar birer hafta arayla nöbet tutacaklar. İyi düşünün daha sonra pişman olmayın..

06 Ağustos 2020 20:08

Adayadayı1604
Aday Memur

ilçe adliye zordur hocam biz savcılıkta 2 katibiz bütün büroları bilmen lazım hemde her şeyi en ince ayrıntısına kadar bilmelisin çünkü senden başka personel yok. yazıcımı bozuldu sen yapacaksın, pc mi bozuldu sen yapacaksın, hazırlık,ilamat infaz, uzlaştırma, yakalama, daimi arama,dava açılmasının ertelenmesi,muhabere , bakanlık muharebe,talimat aklına ne gelirse hepsini bilmek zorundasın. iyi düşün. elimde imkan olsa hemen merkez adliyeye geçerim.

06 Ağustos 2020 20:29

kung585
Memur

son 2 mesaja aynen katılıyorum ben de.

Toplam 5 mesaj