Editörler : hopaliSafak Vaktii
06 Ağustos 2020 10:04   

Ev tutmak ?????????????

merhabalar. 18 martta atananlardanım. Haftaya gidip ev tutup yerleşmeyi planlıyorum ancak okulların açılmama gibi bir durumu olabilir vaka artışlarından dolayı. Kesin bir duyuru için biraz daha bekleyip riske atar mıydınız??? 3 hafta gibi bir süre kaldı bekle belki açılmaz diyenler de var siz ne yapardınız evi her ihtimale karşı tutar mıydınız yoksa kesin bir açıklama daha mı beklerdiniz?

06 Ağustos 2020 10:13

cenk12345
Memur

Karavan kirala kardeşim ne olacağı belli olmaz veya aylık kira olan yeri kirala en azından 1-2 gecikirse zararın az olur.

06 Ağustos 2020 10:13

ÇağatayD
Şube Müdürü
Kesin bir açıklama bekleyin derim. Ev illaki bulunur, olur da okullar açılmazsa boşa kira vermeye gerek yok.
06 Ağustos 2020 13:39

memurolm
Daire Başkanı

görev yerine olmak zorunda değilsin istediğin yerde olabilirsin. Okullar açılır ama sen boşuna ev tutma.

06 Ağustos 2020 14:47

Joe Dalton
Daire Başkanı

Bir iki kafa dengi ev arkadaşı bulun, daha iyi. Hem canınız sıkılmamış olur, hem boşa iki üç kat para, fatura ödemezsiniz.

06 Ağustos 2020 16:30

brkckl
Şube Müdürü

Bu benim de aklımda 2 haftadan beri hocam. Gideceğim yerdeki arkadaşım da ev falan tutma diyor hâlâ bana. Tabii hani evsiz kalma durumu da var, şimdi arkadaş bana evini açacağını söyledi. En kötü yanına geçebileceğiniz birini bulun benim gibi ya da üstteki arkadaşın dediği gibi iki kişi tutarsanız en kötü yeriniz hazır olur ve daha az para ödemiş olursunuz.

Gerçi siz yine benim de, kimsenin dediğine bakmayın da asıl haberi bakan verecek işte. Son 2-3 bırakmazlarsa duyuru inş...

06 Ağustos 2020 20:13

Bitik.ülke
Yasaklı

Okullar göstermelik birkaç hafta açılıp sonra kapatılacak büyük ihtimalle.Özel okullara millet güzelce paraları yatırsın diye bekleniyor.Çünkü özel okullar da şimdiden dijital eğitim yapacağız deseler büyük çoğunluk o kadar para döküp çocuklarını özel okula göndermeye gerek görmez;sonra da özel okulların çoğu ekonomik olarak zor durumda kalır.

Bakın çocuklarımızı, gençlerimizi düşünüyoruz ve okulları uzun süreli açık tutmaya gönlünüz elvermedi diyecekler.Yani buradan da cahil ve kafası çalışmayan gönlünü kazanacaklar.

Vaka sayılari azalmayıp gitgide artıyor zaten.Öyle uzun süreli okulları açık da tutamazlar, çocuklarını okula göndermeyen de aileler olur eğer açık tutmaya çalışırlarsa.

Toplam 6 mesaj